Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lehet?

Hengerfejes lehet?

Figyelt kérdés

egy golf1-ről van szó, elég idős már, de mindig karban volt tartva, mostanság azt vettem észre, hogy ahol az olajat kell betölteni, a sapkán ilyen fehéres anyag van ( utána néztem h mik a hengerfejes autó tünetei), de maga a motorban semmi fehér cucc nincsen, csak erre a fedélre jön ki... nívópálcán nincsen semmilyen piszok...a motor szépen jár...ilyen hidegben azért elég sűrűnek látszik a kipufogó füst, mikor már bemelegszik, meg menet közben már nem annyira vészes ( átlagos füst jön ki belőle, mikor hideg az idő és látni a gázokat)

nem rég volt egy kisebb felújítás, meg tömítés csere...eddig nem vettem észre ezt a fehéres anyagot a sapkán( elég folyós, de nagyon kevés)

a víz még nem tűnt fel h fogyna...csak ez a halvány fehér, folyós anyag van a sapkán, nem nagy mennyiségben


valakinek valami ötlet ?


2015. jan. 2. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a sapkán van, akkor az a lecsapódó pára.
2015. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aggodalomra semmi ok, ez azért van mert rövid utakon van használva az autó, így nem tud elpárologni a kartergázban jelenlévő vízgőz, hanem a leghidegebb pontokon csapódik ki, ilyen az olajbetöltő sapkája és sok autónál a kartergáz visszavezető cső is, ez utóbbi mínuszokban el is tömődik a jégtől. Most pucoltam ki én is az autómét (Fiat).
2015. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

jajj de jó, már kezdtem aggódni hogy újból lehet vinni szétszedni a motort :)

akkor megnyugodtam :)


köszi mindenkinek!

2015. jan. 2. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyeld a fűtést ! Hengerfejes motoroknál gyakori jelenség a fűtés hőfokának ingadozása, legalábbis ez az egyik, első figyelmeztető jelek egyike.
2015. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a hőfok nem szokott ingadozni...állóhelyzetben felmelegszik üzemi hőmérsékletre, menet közben meg nem tud annyira, mert amilyen hideg van, hűtve tartja a motort...

több mint valószínű h az lesz a jelenség amit az elsők írtak, én is ilyenre gyanakodtam, de fogalmam nem volt róla h ténylegesen lehet ilyen :)

de azért köszi, figyelni fogom!

2015. jan. 2. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:

állóhelyzetben felmelegszik üzemi hőmérsékletre, menet közben meg nem tud annyira, mert amilyen hideg van, hűtve tartja a motort...


az meg termosztát hiba.

2015. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, a termosztát lehet h nem az igazi, de inkább az legyen cserés, mint hogy a motor hengerfejes :D
2015. jan. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!