Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autó?

Hengerfejes az autó?

Figyelt kérdés

Van egy 2001es évjárato opel cora c 1.0 típusú autóm. Minden rendben van vele, de nyár óra eszre vettem hogy hogy eltűnik hűtővizem a kiegyenlítőtartályból. Azóta átesett az autó egy olajcserén.


Mostanában feltunően sok víz ment el az autóból 100km enként kb 1dl. A szerelő azt mondta hogy a vízpumpával lesz a probléma. Az ki is lett cserelve tenyleg nem volt jól a helyén mozgott is redesen, valószínűleg ott ment el a víz nagyrésze azonban még most is fogy belőle viszont mar nem annyira. Konyitottam a motorháztetőt es érezni lehetett a fagyálló szagot a hűtő körül, úgy gondolom hogy meg ott szívároghat el. Mivel sokan mondták hogy a víz fogyása arra utalhat hogy hengerfejes az autó ezert kicsit utána néztem a dolognak. Kinyitottam az olajbeöntő nyílást ahol ilyen barás krémszínű lecsapódás volt. Én úgy tudom ez akkor van ha a fagyálló és az olaj keveredik,tehat hengerfejes a motor, viszont nem lehet attól esetleg hogy most hogy ilyen párás idő van es a sapka esetleg nem zár jól akkor ott a vízzel keveredve lett ilyen az olaj ? Meg nyáron olajcserénél is ette a vizet és akkor nem volt ilyen a betöltő nyílás.


Nem füstől feheren a kipufogó nem indul nehezen az autó, semmi más jelet nem mutatja annak hogy hengerfejes lenne csupán ez a kettő dolog amit leírtam.


Mi a véleményetek a dologról ?



2014. dec. 28. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy hengerfejes, akkor nem éreznél fagyálló szagot. A barnás trutyi azért van mert főleg városban megy az autó ahol nem tud rendesen átmelegdni a motor és vele az olaj, hogy el tudjon párologni a kicsapódó vízgőz (az égés során normálisan víz is keletkezik, de ha rendesen be van melegedve a motor, akkor ez elpárolog a kartergázból)
2014. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hűtővizet nincs-e barnás színe, ha igen, akkor olaj van a vízben, ami arra utal, hogy valószínűleg hengerfejes. Ha van rá lehetőséged, mérjél rajt kompressziót, h valamelyik hengernél/hengereknél feltűnően alacsony, akkor hengertömítettség vizsgálatot is célszerű lenne csinálni. Ha ott a hűtővíz felől jönnek a bubik, akkor tutira hengerfejes.
2014. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a gyertyákat kiszerelve ha a színükben erős eltérés tapasztalható, akkor nagyon hengerfej gyanús.
2014. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Körübelül 25 kmes utakra lom az autót oda vissza 50. Köszönöm a választ amúgy. Meg ha hengerfejes lenne akkor ennyit nem tudott volna elmenni az autó nyár óta nem ?kb 4000km mentem vele azóta mióta észrevettem hogy fogy a víz
2014. dec. 28. 11:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincsen a hűtővíznek barnás színe :)
2014. dec. 28. 11:50
 6/10 Dörmögő ***** válasza:
Az olajbeöntő sapkán ahogyan írták lehet pára is. A hűtővízfogyás oka lehet akár egy lazább csőbilincs is rendszerben.
2014. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha vízfoltot hagy maga után, akkor csak szivárog
2014. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Most csinaltam a képet

2014. dec. 28. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Randa, de nem tragédia. Ha mindenhol ilyen van a szelepfedél alatt, na ott kezdődik a baj.
2014. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hat bevilágítottam oda lámpával hogy milyen lehet belülről, de csak a nyílás körül láttam ezt a barnás cuccot. Ma reggel eleg hideg is volt kb 25km t tettem meg 50el mert olyan szar volt az ut tehat meg felmelegedni sem tudott rendesen az autó


Ezt találam egy másik kiírásnál.


"Normális esetben: Télen, rövid távokon használod az autót. Az olajtérben a levegő felmelegszik, és a hideg szelepfedélen (mint legfelső ponton) kicsapódik, és az olajjal emúlziót képez. Az olaj az olajteknőben tiszta (!). Ha a motor kellőképpen felmelegszik, a víz "kipárolog" és az emúlzió eltűnik."

2014. dec. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!