Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor, ha eredetvi...

Mi történik akkor, ha eredetvizsgán megbukik a kocsi, amit eredetvizsgára vittünk?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi zajlik le ilyen esetben? (hívják a rendőrséget? vagy csak egyszerűen nemmegy át a vizsgálaton és nemkapok róla olyan papírt, hogy tiszta? ilyenkor van valami büntetés, ha igen akkor ki részére? az "előző tulajéra"? kivizsgálják az ügyet a rendőrök? vagy nem jár semmilyen kellemetlenséggel?)

Aki tud róla valamit, vagy volt ilyen szituációban, akkor az megosztaná velem? Köszönöm!


2010. febr. 2. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a kocsi nem megy át az eredetiségvizsgán, annak szerintem lehetnek komolyabb következményei. Hiszen ha nem megy át, akkor a kocsiban valami törvénytelenül lett cserélve, ennek lehet (ismétlem, szerintem) rendőrségi következményei, esetleg feljelentés. Ha nem igazolható az eredetiség, legjobb tudásom szerint, az autó nem helyezhető forgalomba illetve nem használható. De megkérdezem édesapámat, ő jártas ebben és biztos jobban tudja mint én. Majd írok, hogy mi volt részéről a válasz.
2010. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer az eredetvizsgán derült ki, hogy két éve körözés alatt áll az akkor vásárolt autóm. A vizsgabiztos elküldött, hogy intézzem el és jöjjek vissza, ha OK.

De nem hívtak rendőrt, csak nem ment át a vizsgán. Ez 4 éve volt, nem tudom, azóta változott-e valami.


A sztorija: az előző tulaj egyszer elhagyta a forgalmit és azonnal bejelentette a rendőrségen, viszont másnap megtalálta a gyerekei játékai között, de a feljelentést már elfelejtette visszavonni. Én megvettem a kocsit - évekkel később - és csak az eredetvizsgán derült ki, hogy azóta is körözik. :)


De nem hívtak rendőrt, csak nem ment át a vizsgán. Ez 4 éve volt, nem tudom, azóta változott-e valami.

2010. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm az eddigi válaszokat, minden esetre az első válaszolónak a további információit várom :)
2010. febr. 2. 18:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!