Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladásoknak kerékcsavar kérdés?

Ladásoknak kerékcsavar kérdés?

Figyelt kérdés

Kerékcserekor az első keréken túlhúztam az egyik csavart, a kerékagyban megszakítottam a menetet. Menetfuróval uj, nagyobb menetet vágtam a kerékagyba, így ott most egy nagyobb méretű csavar van. Menetvágáskor a fékdobon is menetet kellet vágnom, hogy átférjen a nagyobb csavar.


A kérdésem a következő:

a fékdobon a csavarok lukai nagyobbak mint a kerékcsavarok, viszont az új/nagyobb menetes csavarluk nem nagyobb mint a kerékagyban. Tehát azon az egy lukon keresztül csavarozom azt az új nagyobb csavart, míg a többi nincs ilyen, nem baj-e ez?


2014. nov. 26. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez aztán a gányolás! Egyszerűbb és biztonságosabb lenne elöl kicserélni a kerékagyat, hátul meg a féltengelyt és akkor minden gyári lenne. Ha már ennyire tolod a sufnituningot, vedd le a dobot és fúrd át az a furatot egy nagyobb fúróval, hogy ne legyen benne menet. Mert ugye gyárilag menet csak a féltengely agyrészében van, a dobban nincs. A csavar hosszára figyelni kell, mert könnyen beleérhet a fékpofák távtartó villájába.
2014. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vidd el szervizbe ahol kicserelik a kerekagyat es minden csavart nyomatekkulcssal huznak le.
2014. nov. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Ne használd magadra a "ladás" jelzőt légyszives, amíg ilyen megoldásokat használsz. Ez a kókányolás nem méltó hozzánk. Komoly energiánk van benne hogy 30-40 éves autókat életben tartsunk gyári minőségben.

A kérdésre pedig íme a válasz: cseréld ki az e.b@s.ott alkatrészeket normálisra.

2014. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves előző, már megbocsáss, de ha lehetőségem lesz egy normális AUTÓ vásárlására, magam gyújtom fel a ladámat.
2014. nov. 27. 17:19
 5/8 A kérdező kommentje:
3.-nak. már ha idebőffentettél, legalább indokokat sorolj fel és ne azt hogy a lada milyen egy f.asza autó.
2014. nov. 27. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Oké felsorolok indokokat is. Életveszélyes. Menetet vágtál több helyre, az anyag el is gyengülhetett akár, azonkívül egy gyári menet mindig erősebb mint az utólagos. A futóművet nagy erőhatások érik, könnyen kiszakadhat az új menet normál használat során is, (ráadásul az ott rugózatlan tömeg,) egy úthiba is kiszakíthatja. Bontóban pár ezer forint egy kerékagy, nem kéne megvárni amíg majd 3 csavar fogja tartani, már csak azért sem, mert úgysem veszed észre azonnal, ha kiszakadt. Ilyen megoldáshoz egyetlen lakatos sem adja a nevét, nem véletlenül.

Nem gondolom hogy a lada a legjobb, 10 év alatt volt nyugati autóm, ami 2000előtti egy kicsivel,nemrég ültem vissza ladába, ég és föld a különbség. Hiányzott.

2014. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, ki fogom cserélni!
2014. nov. 28. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kedves előző, már megbocsáss, de ha lehetőségem lesz egy normális AUTÓ vásárlására, magam gyújtom fel a ladámat."


Nem a zsigulit, téged kellene felgyujtani.

2014. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!