Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok legjobban gyorsulni?

Hogyan tudok legjobban gyorsulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Benzines autóm van 6750-nél szabályoz le a motor... Ha egyesben leszabályzásig kipörgetem a motort és gyorsan rakom a kettest majd hirtelen ráengedem a kuplungot és padlózom akkor nyikkannak a gumik... Az lenne a kérdésem, h ilyenkor elpörög a kerék vagy csak leblokkol egy pillanatra? Hogyan váltsak, h a legjobbat hozzam ki a kocsimból? Egyest váltsam el hamarabb vagy mehet tiltásig?

Válaszokat előre is köszönöm.



2014. szept. 10. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Elpörög a kerék!

Miért bántod szegény autót?

Milyen autó?

2014. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Az én vileményem szerint az sose optimális ha tiltásig kihúzod. Egy benzinmotornak a max teljesítménye magas fordulaton van, de nem a leszabályzásnál. Rá kell érezned arra az optimumra ami valahol ott 6000-6300 körül lesz. Nézd meg az autód motorjának gyári adatát hol adja le a max tejesítmény és az az ideális, ilyen egyszerű :D
2014. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Nevárd meg,míg leszabályoz,mert időt vesztesz vele.

Autónként eltérő,hogy mely fordulaton adja le a legnagyobb nyomatékot.Na ezután illik váltani.

Egyébként a rutinos boyracerek nem trepnigázzal rajtolnak,csak miután elkapta a kuplunggal..

2014. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdemes 4-4500-on tartani és onnan rajtolni, érzéssel kell.

Én már tudok úgy rajtolni vizes úton is hogy ne pörögjenek ki a kerekek egyesbe

2014. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Csak azt nem tudom miért van az, h ha egyesben leszabályzásig kipörgetem a motort és gyorsan rakom a kettest majd hirtelen ráengedem a kuplungot és padlózom akkor nyikkannak a gumik? Egyik ismerősöm azt mondta, h blokkol a kerék, de én úgy érzem mintha kipörögne..

2014. szept. 10. 20:13
 6/13 anonim válasza:
Mivel nem tudjuk az autó műszaki állapotát az is lehet hogy a kuplung csúszik meg egy pillanatra és annak a hangját hallod.
2014. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kuplung sose csúszik meg... Keréktől jön a hang, csak nem tudom kipörög-e vagy blokkol?
2014. szept. 10. 20:37
 8/13 anonim ***** válasza:

ha 1-esben felpörgeted és rádobod a kuplungot, akkor blokkolni fog vagy elpörögni? na, kettesben is ugyanezt csinálja...


[link]


tiltásig meg nyilván nem kell forgatni mivel amíg tilt nem gyorsul semmit, de már bő 500-al tiltás előtt amúgy is veszít a teljesítményéből, mert túlpörög a csúcsteljesítményén...

2014. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
blokkol?? ember te hogy tanultál vezetni vagy jogsit hogy tetted le???????? hogy a jó francba blokkolna már édes istenem , jóhogy kipörög szerinted mit csinálna? de ne kínozd azt a szegény autót , és váltsál el hamarabb , mert nem sokáig lesz autód ha így kínzod , de szerintem még jogsid sincs, vagy csak most lett meg ......
2014. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha így használod nem fogsz sokáig gyorsulgatni vele.
2014. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!