Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az autó jó választás?

Ez az autó jó választás?

Figyelt kérdés

Honda civic 1.4i s.

Mennyire megbízható?

Mennyibe kerül a fenntartása?

Az esetleges javítási költségek ára?


2014. jún. 25. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tudod az is fontos hány éves.


(de gyanítom hogy te nem 0-3 évest akarsz venni)


Civic 1.4 jó tud keveset enni de ahoz ugy kell közlekedni vele. de tud 10 litert is fogyasztani cserébe megy úgy mint más 1.6-os autók.


Valszeg már csak széthajtott darabakot találsz 5.tulajtól.


Ne füstöljön ha padlózod és ne csörögjön. akkor valszeg még pár évig menni fog.

2014. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont a kérdésekre nem kaptam választ...
2014. jún. 25. 16:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor leírom neked érthetően mi volt a baja az előttem szólónak. A 9 generációnyi Civicből a 4.generációtól gyártják az autót 1.4-es motorral, így az hogy Honda Civic 1.4i az lehet egy '87-es Civic is és egy 2011-es is. Mégis honnan tudjuk, hogy melyikre gondolsz? Mert a költségek teljesen másak egy öreg és egy fiatal autónál, ahogy a megbízhatóság is...
2014. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1998-as az amit most nézek.


De lehet h nem ezt hanem egy másikat veszek majd meg.


De az biztos hogy 1997-2000-ig lesz majd amit meg fogok venni.

2014. jún. 25. 18:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két hónapja vettem egy 99-es 1.4-es Civic kombit. Eddig meg vagyok vele elégedve. Az enyém a gyengébbik 1.4-es motorral van (75 lóerős), amennyire tudom ezt Magyarországon nem is árulták, ez az autó is Németországból van. Alapvetően egy ennyi idős autónál minden típusból ki lehet fogni jót is, rosszat is, ezt tudnod kell.

A Civic eléggé megbízható autónak számít, nagyon kényelmes. Kora ellenére is jó a megjelenése és jól is megy. Ez az 1.4-es motor ami van benne azért nem versenyzésre való, de városban köszönhetően a sportos áttételnek eléggé jól gyorsul lámpánál, stb. De autópályán sem okoz gondot a 130-as tempó, csak ott már nem gyorsul annyira. Nekem eddig budapesti forgalom mellett 8 liter körül evett, légkondival, megpakolva autópályán pedig 7 körül. Ami talán hátránya, hogy eléggé kemény a kocsi rugózása, ezt meg kell szokni. Az alkatrészek nem olcsóak hozzá, de azért annyira nem is vészes, ha szerencséd van ritkán kell javíttatni. Annyi még, hogy a Civic-ek közül sok a tuningolt, széthajtott példány, erre oda kell figyelni, talán ezért is érdemesebb kicsit kombit venni, mert azoknál kisebb ennek az esélye.

2014. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És kb mennyibe kerül a fenntartása egy ilyennek?

Benzinen kívül..

2014. jún. 25. 18:57
 7/15 anonim ***** válasza:
A Honda mindig is a józanul gondolkozó emberek autója volt. A régiek is megbízhatók. Még a széthajtott Hondák is jobban bírják a megpróbáltatásokat, mint néhány megkímélt német vas. Nem vagyok német autó ellenes, csak ahogy elnézem a sok Bmw-re vágyó álmodozót, már előre tudom mi vár rájuk: rengeteg pénzkiadás és a végén a csőd miatti autó eladás. A japók között is vannak megszívatós autók, ilyen a Mazda. Na a Hondával megkíméled magad mindettől. Mindig ott fog várni a parkolóban és mindig beindul és teszi a dolgát. Olcsón.
2014. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez ellen csak ennyi kifogásom lenne, hogy azért ne emlegessük már egy lapon a 0 extrás kis 4 hengeses mákdarálókat egy akármilyen más márkájú autóval, ami teljesen más/jóval bonyolultabb technika. A BMW-eől álmodozóknál is azért merül fel folyamatosan a költség kérdés, mert ők mindig a legolcsóbb BMWt szeretnék az embléma miatt, viszont ezek a leglelakottabb szutykok, nyilván az olcsó árat valahol máshol kell majd megfizetni.

De hasonló érvek szoktak felmerülni a VTI Civic-eknél, minden kérdésnél előjön, hogy ezeknek a 99%-a széthajtott retek, amibe ugyanúgy lehet locsolni a pénzt és akkor még csak egy sima sor4-es blokkról beszélünk.

Azt nyílt látókörű embernek gondolom nem kell elmagyaráznom, hogy minél nagyobb( és bonyolultabb) egy motor, annál nagyobbak lesznek az esetleges szervizköltségek és egy későbbi felújítás költsége is. Ez bizony márkafüggetlen dolog. Igen, egy komplett gépmunka egy 6 hengeres 24 szelepes hengerfejre önmagában többe kerül, mint amennyiért 1.3-as suzuki motort lehet venni ( vagy akár 1.4-es honda motort), de szerintem a két technika sem méretben, sem árban, sem teljesítményben nem egy mezőnyben játszik.

Tessék mindent a maga kategóriájában vizsgálni és máris más lesz a kép. Egy lefingott Honda Legenddel vagy Accorddal, Toyota Camryval is lehet akkorát sz0pni, mint egy lepusztult BMW/Mercivel/Audivalvel.


Amúgy egy jól felszerelt 6Gen Civic az jó választás. Ne csörögjön/csattogjon és ne rohadjon, akkor olyan túl nagy baj nem lehet vele.

2014. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Mindenkinek

Még annyi érdekelne hogy (már többször is kérdeztem) hogy mennyibe kerül a fenntartása egy ilyennek?

Biztosítás, adó, szervíz, stb

2014. jún. 25. 20:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Biztosítás az sok egyedi információtól függ:

netrisk, genertel.. ki tudod kalkulálni

A teljesítményadót itt tudod kikalkulálni:

[link]

Évi 10000Ft körül lesz


A szervizzel csak jósolni lehet, nem látni bele egyik motorba sem. Méretéből és tömegéből kiindulva a hagyományosan kopó alkatrészek nem lesznek drágák hozzá, az olajcsere megvan egy 10-esből..

2014. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!