Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kawasaki ZZR 400 első motornak...

Kawasaki ZZR 400 első motornak? Jó választás? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
3 éve van autós jogositványom, a közelmúltban kaptam kézhez az A2-es motorost. Már egy ideje nézelődtem, a kérdésben emlitett motorra gondotam. Mit gondoltok? Mire kell figyelni?

2014. febr. 17. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Ha még sosem motoroztál, akkor nem javaslom. Hány kiló vagy? Mert ha kis súlyú vagy, kezdésnek egy 125-ös bőven elég...
2014. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: Mivel a kérdező "a közelmúltban kapta kézhez az A2-es motorost", így elég nehéz elképzelni, hogy ne motorozott volna. A gépkezeléssel itt biztosan nem lesz gond.


Érdemes lehet végigböngészni a totalbike -on a népítéleteket, mert elég tanulságosak tudnak lenni (persze, a sorok közt is olvasva, mert ugye mindenki a magam lovát dícséri; ki kell tudni szűrni a lényeget a jobbára elfogult sorok közül).


Érdemes utánajárni a típus megbízhatóságának, fenntartási költségeinek, azon tulajdonságainak, amelyeket fontosnak tartasz (pl. mennyire alkalmas hosszabb túrákra), milyen az elérhető alkatrészbázis, stb.


Nincs személyes tapasztalatom a motorral, és bár nekem is kawám van, nem igazán érzem úgy, hogy ebből bármit is lehetne általánosítani.


Ha esetleg így gondolkodtál volna, javaslom, hogy ne egy "megtetszett" típus alapján válassz motort, mert úgy könnyebb rosszul járni. Érdemes ehelyett inkább elgondolkodni az irányadó paramétereken, valamint azok jelentőségén, majd ezalapján szűrögetni a piaci kínálatot, ami pedig fennmarad a rostán, azoknak gondosan utánanézni és úgy kiválasztani a legmegfelelőbbet.


Amennyiben ezen az úton jutsz/jutottál arra a következtetésre, hogy a Kawa ZZR 400 egy ígéretes jelölt lenne, úgy első lépésként - mint azt korábban jeleztem is már - a Totalbike Népítélet rovatát tudom figyelmedbe ajánlani, valamint egy kiadósabb guglizást. Ha tudsz angolul, érdemes kikeresni olyan külföldi fórumokat, ahol esetleg értekeznek az adott típusról. Nyilván, a külföldi is csak ember, nála is létezik az elfogultság fogalma, tehát nem kell mindent készpénznek venni, de ha sok negatívumot találsz, az intő jel is lehet.


Legjobb tudomásom szerint a ZZR 400 egy japán belpiacos típus, ami aggodalomra adhat okot az esetleges szervízköltségek kapcsán, öröm az ürömben ugyanakkor, hogy igen közeli rokonságban áll a ZZR 600 -zal, így ez a rizikó alkalmasint vállalhatóra is csökkenhet.


Jómagam speciel ódzkodom a (főleg a kisebb hengerűrtartalmú) sornégyesektől, de ez javarészt ízlés kérdése, neked akár be is válhat...


Alapvetően a maga kategóriájában nem tűnik rossz motornak, de mindenképpen járj utána, mileőtt vásárlásra adnád a fejed.

2014. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!