Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval ha 1-esből indulok,...

Autóval ha 1-esből indulok, akkor rögtön azután, hogy elindultam, azonnal váltani is kell 2-be?

Figyelt kérdés

Korábban felvetettem itt a témát, hogy 1-esből vagy 2-esből jobb-e indulni. Szinte mindenki az 1-est mondta. Amikor pedig visszakérdeztem, hogy de hát akkor is 1-esből kell-e startolni, ha csak egy másodpercig állok meg 0 km/h-ra /bőven szokott ilyen helyzet akadni.../, és hozzátettem, hogy szerintem akkor felesleges, meg elég nagy idő a 2-esbe való váltás a forgalom tempójához képest, akkor le lettem hurrogva, hogy mi tart ennyi ideig a váltásban, satöbbi-satöbbi... Azóta kipróbáltam, és bizony nekem lett igazam: elég sokszor valóban nem éri meg még az 1-essel is szenvedni, ha csak egy tized másodpercre állok le 0 km/h-ra. Mondhat akárki akármit, bizony sok idő az az egy váltás is a forgalom ritmusához képest. Pláne úgy, hogy sokszor elég nehezen veszi be a 2-es fokozatot...


Na mindegy. Ha nem is mindig indulok 1-esből, de akkor elég sűrűn, ha hosszabb időre kell megállni és nem 1 másodpercre. Szóval rászoktam én is. A kérdésem pedig ennyi volna, hogy más is azonnal váltja a 2-est, ahogy elindult? Mert végülis az 1-es fokozat csak elindulásra és dugóban való 5 km/h-s döcögésre jó, semmi másra. Meg azt is észrevettem, hogy ha nem váltok azonnal 2-esbe indulás után kapásból, hanem 2-3 másodpercig még 1-esben maradok, akkor a kocsi pillanatnyi fogyasztásmérője ilyen 70-80-90 litereket mutat... Pedig ésszel nyomom a gázt és nem padlóig.



#váltás #elindulás #1-es fokozat
2014. máj. 28. 16:32
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:
Még 2 éve rászoktam az egyesből való indulásra. De már lassan 1 éve sehogy nem indulok, mert pénzügyi okok miatt kénytelen voltam eladni a kocsimat...
2016. ápr. 16. 16:55
 42/42 anonim ***** válasza:
1-esben lehet menni 50-el is:D. Én 2500-3000-nél váltok 2-esbe, mint minden sebességet. Nem jó, ha indulás után rögtön váltasz, mert alapjáratra esik vissza a fordulatszám, amiből aztán percek alatt lehet normálisan felgyorsulni, hacsak nem akarok kinyírni a motort. Ha 3000-nél váltok 2-esbe, akkor is 1200-1300-ra esik vissza a fordulat, ami rettentően kevés egy benzinmotornak. A dízelek persze meg tudnak indulni a nagyobb nyomatékuk miatt, azért szokták egyből váltani a 2-est, míg a benzineseket ki kell húzatni rendesen, az én 1.4-es Corollámnak is 4400 körül van a max nyomatéka.
2020. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!