Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval ha 1-esből indulok,...

Autóval ha 1-esből indulok, akkor rögtön azután, hogy elindultam, azonnal váltani is kell 2-be?

Figyelt kérdés

Korábban felvetettem itt a témát, hogy 1-esből vagy 2-esből jobb-e indulni. Szinte mindenki az 1-est mondta. Amikor pedig visszakérdeztem, hogy de hát akkor is 1-esből kell-e startolni, ha csak egy másodpercig állok meg 0 km/h-ra /bőven szokott ilyen helyzet akadni.../, és hozzátettem, hogy szerintem akkor felesleges, meg elég nagy idő a 2-esbe való váltás a forgalom tempójához képest, akkor le lettem hurrogva, hogy mi tart ennyi ideig a váltásban, satöbbi-satöbbi... Azóta kipróbáltam, és bizony nekem lett igazam: elég sokszor valóban nem éri meg még az 1-essel is szenvedni, ha csak egy tized másodpercre állok le 0 km/h-ra. Mondhat akárki akármit, bizony sok idő az az egy váltás is a forgalom ritmusához képest. Pláne úgy, hogy sokszor elég nehezen veszi be a 2-es fokozatot...


Na mindegy. Ha nem is mindig indulok 1-esből, de akkor elég sűrűn, ha hosszabb időre kell megállni és nem 1 másodpercre. Szóval rászoktam én is. A kérdésem pedig ennyi volna, hogy más is azonnal váltja a 2-est, ahogy elindult? Mert végülis az 1-es fokozat csak elindulásra és dugóban való 5 km/h-s döcögésre jó, semmi másra. Meg azt is észrevettem, hogy ha nem váltok azonnal 2-esbe indulás után kapásból, hanem 2-3 másodpercig még 1-esben maradok, akkor a kocsi pillanatnyi fogyasztásmérője ilyen 70-80-90 litereket mutat... Pedig ésszel nyomom a gázt és nem padlóig.



#váltás #elindulás #1-es fokozat
2014. máj. 28. 16:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentem!


1-ben indulsz, forgalmi helyzettől függően kb. 5-10 méteren keresztül (15km/h körüli tempóra) felgyorsítod a kocsit és váltasz 2-be.


Váltás: Gázról le, kuplung be, a váltó megfelelő sebességi fokozatba helyezése, kuplung fel, gázra rá.

2014. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Na, ez végre rendes válasz volt! És erre voltam kíváncsi, amit most írtál! :) Köszönöm! Az előző vitákat pedig felejtsük el. :)
2014. jún. 3. 13:55
 33/42 A kérdező kommentje:
Illetve volna még egy legutolsó kérdésem. Légyszi válaszolj erre is, ha erre jársz! Váltani hogy jobb, illetve Te hogy szoktál? Ránt a kocsi egy picit váltáskor, vagy semmit? Tudok mindkét módszerrel váltani, csak nem tudom, melyik a jobb/gazdaságosabb. Vagy ez tökmindegy, nincs jelentősége?
2014. jún. 3. 14:01
 34/42 anonim ***** válasza:

Lassan emeld fel a kuplungról a lábad és akkor nem fog rángatni. Gázt csak azután adj, miután már teljesen felengedted a kuplungról a lábad.


Előzésnél:

Visszateszem 3-ba vagy 4-be, kuplung hirtelen fel, aztán jöhet egy egészséges gázadás. Előzésnél nem illik és nem is tanácsos p.csölni. Ilyenkor nem rángat, hanem a gázadás miatt ránt egy jó nagyot. Mert ugye előbb bekap a motorfék, majd 1 szempillantás alatt jön a gázfröccs. Főleg 5-ből 3-ba való visszaváltásnál van ez a jelenség. 1.3 Swift (ilyet hajtok) sokkal jobban húz 3-ba, mint 4-be (a hosszú végáttételezés miatt) ezért így biztonságosabb és gyorsabb is az előzés.


Fékezésénél:

Ha úgy ítéled meg, hogy a lassításhoz motorféket használsz (mondjuk egy nagyobb dombról lefele jövet), és visszateszed 2-be vagy 3-ba, akkor szintén lassan engedd fel a lábad a kuplungról, közben pedig lábfékkel is lassítsd az autót,ezáltal is könnyítve a motoron,hogy ne pörögje magát szét.


Nem gáz, ha rángat, csak mondjuk egy kiadós ebéd után nem biztos, hogy mindenki gyomra tolerálja, ha a hullámvasutazás érzését kelted benne. :D De a motornak is jobb, ha zökkenőmentesen közlekedsz vele, és igyekszel elkerülni a rángatózást.


Béke! :D

2014. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
THX mindent! :)
2014. jún. 3. 17:30
 36/42 anonim ***** válasza:
lényeg a lényeg, 1ből indulunk. na csak eljutottunk ide.
2014. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Én nemhogy eljutottam, hanem már ezer éve túlléptem rajta. :)
2014. jún. 4. 22:59
 38/42 anonim válasza:
62%

Neked hogy van jogsid?? :OOO

Csak toled mentsen meg a sors ...

2015. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
1 éves a kérdés és már minden le lett tisztázva tavaly, szóval "ügyes" vagy, hogy csak most okoskodsz bele. :)
2015. jún. 13. 15:57
 40/42 anonim ***** válasza:

1-esben olyan 1800-ig húzatod szépen normális gázzal, utána kettes.

A kijelzőn minden kocsi óriási fogyasztást ír indulásnál, de annak 0 a valóságtartalma.


Így 2 évvel a kérdés után hogy szoktál indulni?

2016. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!