Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval ha 1-esből indulok,...

Autóval ha 1-esből indulok, akkor rögtön azután, hogy elindultam, azonnal váltani is kell 2-be?

Figyelt kérdés

Korábban felvetettem itt a témát, hogy 1-esből vagy 2-esből jobb-e indulni. Szinte mindenki az 1-est mondta. Amikor pedig visszakérdeztem, hogy de hát akkor is 1-esből kell-e startolni, ha csak egy másodpercig állok meg 0 km/h-ra /bőven szokott ilyen helyzet akadni.../, és hozzátettem, hogy szerintem akkor felesleges, meg elég nagy idő a 2-esbe való váltás a forgalom tempójához képest, akkor le lettem hurrogva, hogy mi tart ennyi ideig a váltásban, satöbbi-satöbbi... Azóta kipróbáltam, és bizony nekem lett igazam: elég sokszor valóban nem éri meg még az 1-essel is szenvedni, ha csak egy tized másodpercre állok le 0 km/h-ra. Mondhat akárki akármit, bizony sok idő az az egy váltás is a forgalom ritmusához képest. Pláne úgy, hogy sokszor elég nehezen veszi be a 2-es fokozatot...


Na mindegy. Ha nem is mindig indulok 1-esből, de akkor elég sűrűn, ha hosszabb időre kell megállni és nem 1 másodpercre. Szóval rászoktam én is. A kérdésem pedig ennyi volna, hogy más is azonnal váltja a 2-est, ahogy elindult? Mert végülis az 1-es fokozat csak elindulásra és dugóban való 5 km/h-s döcögésre jó, semmi másra. Meg azt is észrevettem, hogy ha nem váltok azonnal 2-esbe indulás után kapásból, hanem 2-3 másodpercig még 1-esben maradok, akkor a kocsi pillanatnyi fogyasztásmérője ilyen 70-80-90 litereket mutat... Pedig ésszel nyomom a gázt és nem padlóig.



#váltás #elindulás #1-es fokozat
2014. máj. 28. 16:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
50%

Egyesben pár métert érdemes menni, amíg felváltasz kettesbe.


És lehet hogy egyszerűbb kettesben indulnod, de a motornak és a váltónak sem tesz jót. És ha sok ideig tart a váltás akkor veled lesz a gond. Vagy a váltó kuka.

2014. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Pár méter? Hát ha én nem váltok szinte azonnal kettesbe, akkor a pillanatnyi fogyasztásmérő simán mutat legalább 50-60 litert, de van, amikor a fentebb leírt 70-80-90-et is. Pedig normális gázt adok, nem ész nélkül taposom. Nem tudom, hogy ez a pillanatnyi fogyasztás normális-e. És nem egy benzinzabáló dögről van szó, hanem egy 1.4-es Toyota Corolláról, ami áprilisban lett frissen műszakiztatva és minden rendben volt/van vele!


A váltónak nincsen semmi baja. Egy nagyon picit érezni lehet rajta, hogy az 1-es-ből 2-esbe kicsit nehézkesen megy /3-asból vissza 2-esbe már nem!/.


Egyébként igen, sok idő az az egy váltás. Mert megyek mondjuk 50-nel, látom, körforgalom jön. Lassítok. Már csak 20-szal megyek körülbelül. Előrelátó vagyok, úgy vélem, még át tudok slisszolni megállás nélkül. 2-es vagy 3-aas fokozatban vagyok ilyenkor. Erre az előttem lévő hirtelen megáll. Vagy én magam is úgy látom az utolsó pillanatban, hogy mégsem tudok átslisszolni. Ekkor megállok, de csak egy másodperc tört részéig /annyi időre viszont meg kell sajnos/, és azonnal mehetek is tovább. Állok /kemény 1 vagy kevesebb másodpercig.../, körben vissza 3-asból vagy 2-esből 1-esbe. Máris indulhatok is, majd megint vissza 2-esbe /és itt kicsit érzem, amit előbb írtam, hogy 1-ből 2-be nagyon minimálisan nehézkes/. Közben az előttem lévő már jól lehagyott, a mögöttem lévő pedig tapad a seggemre. Mindez ahelyett, hogy maradtam volna kettesben. Senki ne akarja velem elhitetni, hogy ez nem sok idő, mert tapasztalatból írom...

2014. máj. 28. 16:51
 3/42 dirtboy ***** válasza:
39%

/Hát ha én nem váltok szinte azonnal kettesbe, akkor a pillanatnyi fogyasztásmérő simán mutat legalább 50-60 litert, de van, amikor a fentebb leírt 70-80-90-et is./


mért ne lenne normális?

egy autó legmagasabb fokozatban olyan tempónál aminél nem erőlködik fogyaszt a legkevesebbet.

ha pl 5odikben mész 3000res fordulattal 110km/h val és fogyaszt kb 7litert, akkor egyesben 3000fordulattal mész kb 25km/h val akkor megint csak kb 7litert eszik de a megtett kilométer jóval kevesebb.

így máris lesz 28literes fogyasztásod 100km re számolva.


nem mondom hogy ez így full helyes számítás de kb ezen az elven kell gondolni a nagy fogyasztásra.

2014. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
59%
helyes az a fogyasztás.. gondolj bele azt az autó 100km-re vetítti előre a pillanatnyi fogyasztás , ha 100km-t mennél egyesbe szerintem utána nem csodálkoznál hogy el fogyott 50 liter üzemanyag..
2014. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam. :) Csak azért furcsállottam, hogy ez a mennyiség normális-e, mert olvastam itt valahol, hogy valaki megijedt attól, hogy az Opes Astrája induláskor 20-30 litert mutat pillanatnyinak induláskor. Na mondom, akkor én mit szóljak, ha nekem ilyen 60-90 litereket mutat... :S

Viszont így akkor megnyugodtam. Nekem is van persze, mikor csak 20-30 liter a fogyasztás induláskor /a kijelző szerint/.

2014. máj. 28. 17:12
 6/42 A kérdező kommentje:
*Opel Astrája
2014. máj. 28. 17:12
 7/42 anonim ***** válasza:
Bármelyik sebességben nagy gázt adsz hatalmas lesz a pillanatnyi fogyasztás.
2014. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Indulhatsz 2-esből is de jóval lomhább ilyenkor az autó, szal nem érdemes ha ennyire frusztrál a forgalom ritmusa, másrészt a kuplung fogja bánni, mert 2-esben jóval tovább kell csúsztatni. Ha majd lesz rutinod, akkor az egyes szúrása lesz akkora gond mint most. Vagy a következő autód legyen automata váltós.
2014. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
13%
90 literes pillanatnyi fogyasztás?? Az igen! Milyen autó ez? 7 literes big block Chevy? Egyébként mennyit számít szerinted az a pár méter 90 literes fogyasztás mikor az autó fogyasztását 100km-re értjük?
2014. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Előző: egy 3 hengeres dízelnek ha egyesben padlót nyomsz akkor is ilyen pillanatnyi fogyasztást fog mutatni.
2014. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!