Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval ha 1-esből indulok,...

Autóval ha 1-esből indulok, akkor rögtön azután, hogy elindultam, azonnal váltani is kell 2-be?

Figyelt kérdés

Korábban felvetettem itt a témát, hogy 1-esből vagy 2-esből jobb-e indulni. Szinte mindenki az 1-est mondta. Amikor pedig visszakérdeztem, hogy de hát akkor is 1-esből kell-e startolni, ha csak egy másodpercig állok meg 0 km/h-ra /bőven szokott ilyen helyzet akadni.../, és hozzátettem, hogy szerintem akkor felesleges, meg elég nagy idő a 2-esbe való váltás a forgalom tempójához képest, akkor le lettem hurrogva, hogy mi tart ennyi ideig a váltásban, satöbbi-satöbbi... Azóta kipróbáltam, és bizony nekem lett igazam: elég sokszor valóban nem éri meg még az 1-essel is szenvedni, ha csak egy tized másodpercre állok le 0 km/h-ra. Mondhat akárki akármit, bizony sok idő az az egy váltás is a forgalom ritmusához képest. Pláne úgy, hogy sokszor elég nehezen veszi be a 2-es fokozatot...


Na mindegy. Ha nem is mindig indulok 1-esből, de akkor elég sűrűn, ha hosszabb időre kell megállni és nem 1 másodpercre. Szóval rászoktam én is. A kérdésem pedig ennyi volna, hogy más is azonnal váltja a 2-est, ahogy elindult? Mert végülis az 1-es fokozat csak elindulásra és dugóban való 5 km/h-s döcögésre jó, semmi másra. Meg azt is észrevettem, hogy ha nem váltok azonnal 2-esbe indulás után kapásból, hanem 2-3 másodpercig még 1-esben maradok, akkor a kocsi pillanatnyi fogyasztásmérője ilyen 70-80-90 litereket mutat... Pedig ésszel nyomom a gázt és nem padlóig.



#váltás #elindulás #1-es fokozat
2014. máj. 28. 16:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
kettesbe indulni persze. 1.2 meg 1.4es autóval. há hogyne.
2014. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
29%

Képzeld lehet 1.4-es kocsival indulni kettesből.

Nézd meg a kiviket azzal is lehet.

2014. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Naná, hogy lehet indulni. Sőt, még 3-asból és 4-esből is. Legalábbis nekem az 1.4-es Corollával simán összejött. Igaz, azok nem direkt voltak, csak elméláztam, és mikor elindultam, akkor esett le, hogy nem váltottam vissza kisebb fokozatba.


Viszont a 2-esból való indulást korábban rendszeresen csináltam, aztán áttértem az 1-esre.



8-as: Mit értesz azon, hogy 1-es fokozat szúrása?


9-es: Azt hiszem, leírtam, hogy egy 1.4-es Toyota Corolláról van szó...

2014. máj. 28. 18:31
 14/42 anonim ***** válasza:

# 12/13


négyezres fordulaton esetleg. aminek nem örül a tuningos kevlár tárcsa.

2014. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
40%
10-es: Az fura mert nekem az 1.4-es benzines soha nem mutat 22-23 liternél többet. Persze emberhez méltó módon szoktam elindulni vele.
2014. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
62%
én akkor "indulok" kettesből ha esetleg kicsit már gurul az autó, tehát odaérek a kereszteződéshez, és szép lassan lassítok, és ha még kicsit gurul az autó bármennyire is,akkor kettesből megyek tovább
2014. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
66%
Én simán 5-ben indulnék a helyedben. Aki ennyire műszaki analfabéta az megérdemli, hogy minél hamarabb ráüljön a cumirollerre. Aztán addig nyóceggyezik a kocsijával, meg a szerelőkkel, amíg meg nem tanul vezetni...
2014. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem inkább menj vissza a matchboxoddal gurigázni és ne próbálkozz értelmes válaszadással egy AUTÓVEZETÉSRŐL szóló topicban, mert közöd nem sok van hozzá, úgy látom.
2014. máj. 29. 21:34
 19/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem én írtam ki ilyen retard kérdést.... Vezess inkább áramot, annak nagyobb haszna volt, még mielőtt felcsavarodsz egy fára!
2014. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
57%
ijjjjáááááá. azt bizonygatja a jónépnek hogy állóhelyből 2el mennyivel jobb és gazdaságosabb elindulni, aztán meg leoltja a másikat hogy nem ért az autóvezetéshez. XD ejej zolika jó palimadár vagy. a szerelők majd szép sápot fognak rólad lehúzni. XD
2014. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!