Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval ha 1-esből indulok,...

Autóval ha 1-esből indulok, akkor rögtön azután, hogy elindultam, azonnal váltani is kell 2-be?

Figyelt kérdés

Korábban felvetettem itt a témát, hogy 1-esből vagy 2-esből jobb-e indulni. Szinte mindenki az 1-est mondta. Amikor pedig visszakérdeztem, hogy de hát akkor is 1-esből kell-e startolni, ha csak egy másodpercig állok meg 0 km/h-ra /bőven szokott ilyen helyzet akadni.../, és hozzátettem, hogy szerintem akkor felesleges, meg elég nagy idő a 2-esbe való váltás a forgalom tempójához képest, akkor le lettem hurrogva, hogy mi tart ennyi ideig a váltásban, satöbbi-satöbbi... Azóta kipróbáltam, és bizony nekem lett igazam: elég sokszor valóban nem éri meg még az 1-essel is szenvedni, ha csak egy tized másodpercre állok le 0 km/h-ra. Mondhat akárki akármit, bizony sok idő az az egy váltás is a forgalom ritmusához képest. Pláne úgy, hogy sokszor elég nehezen veszi be a 2-es fokozatot...


Na mindegy. Ha nem is mindig indulok 1-esből, de akkor elég sűrűn, ha hosszabb időre kell megállni és nem 1 másodpercre. Szóval rászoktam én is. A kérdésem pedig ennyi volna, hogy más is azonnal váltja a 2-est, ahogy elindult? Mert végülis az 1-es fokozat csak elindulásra és dugóban való 5 km/h-s döcögésre jó, semmi másra. Meg azt is észrevettem, hogy ha nem váltok azonnal 2-esbe indulás után kapásból, hanem 2-3 másodpercig még 1-esben maradok, akkor a kocsi pillanatnyi fogyasztásmérője ilyen 70-80-90 litereket mutat... Pedig ésszel nyomom a gázt és nem padlóig.



#váltás #elindulás #1-es fokozat
2014. máj. 28. 16:32
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Már nem azért, de amilyen stílusban írtok nekem, ez körülbelül tükrözi az értelmi szinteteket. Nem nagyképűségből írom, de - a vezetéstől függetlenül - szerintem értelmileg én jóval magasabb szinten állok /úgy veszem észre.../, mint ti ketten...


Problem???: nem csavarodok fel, mert napi szinten vezetek, elég jól és mindössze erre voltam kíváncsi, hogy más is úgy vált-e, hogy 1-esből azonnal vált 2-esbe. Ugyanis ha én nem teszem, akkor elég magas a pillanatnyi fogyasztásmérőn az állás. De szerintem olvasd el a kérdést még egyszer.


Utolsó: Nem bizonygattam semmit, hiszen - és ha te is újra elolvasnád a kérdést, látnád is, bár nem hiszem, hogy felfognád - írtam is, hogy rászoktam az 1-esből való indulásra. Mellesleg ezt írtam: ha 1-es-ből nem váltok azonnal 2-esbe, akkor magas lesz a pillanatnyi fogyasztás. És nem jelentettem ki, hogy 2-esből indulni gazdaságosabb. De ezt körülbelül most írom le harmadjára. Szóval az értelmi képességed /neked is/ ennyi...


Most pedig lehet jönni azzal, miért teszek fel egy kérdést, ha nem tetszenek a válaszok. Valóban igaz. Nem tetszenek. Legalábbis a szellemileg alulmaradt, primitív hozzászólások semmiképpen se...

2014. máj. 31. 05:30
 22/42 A kérdező kommentje:

Még ez is az utolsónak:


Visszaolvastam, és annyit valóban írtam a 2. kommentben, hogy 2-esből jobb elindulni. De úgy jobb, hogy GYORSABB. A gazdaságosságról egy szót sem írtam... Azt, hogy gyorsabb, pedig azért írtam, ugyanis tapasztaltam. Nem egyszer. És igaz, nincs nagy rutinom, nem is tagadom. De azért fél éve majdhogynem napi szinten vezetek. Ezalatt is mindössze egyetlen kisebb koccanásom volt, az is még október végén, mikor elkezdtem vezetni. Azóta semmi. És az se a váltás miatt volt, hanem azért, mert késő délután 6 óra felé /amikor már full sötét volt/ próbáltam volna egy sötétben igen nehezen észrevehető, kivilágítatlan utcába bekanyarodni. Éppen arról jött valaki, és "találkoztunk". De nagy kár egyikünkben sem lett. Azóta tanultam abból a hibából is, és még hasonló szituációba sem kerültem. Pedig majdnem 7 hónap eltelt már azóta és napi szinten vezetek... A váltásokkal pedig soha semmi bajom nem volt. Ennyi.


/De gondolom, erre is valami troll választ fogok kapni./

2014. máj. 31. 05:44
 23/42 anonim ***** válasza:
16%
remélem mihamarabb a szádon át köpöd majd ki azt a nagy értelmiségedet amikor a szélvédőn csattan a homlokod...
2014. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
49%
már nem azért, de aki ennyire okos az nem tudja hogy 1-ből vagy 2ből kell indulni?
2014. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Ne sértődjetek meg, de... Ti értelmi fogyatékosok vagytok vagy direkt csináljátok ezt? :)
2014. jún. 1. 13:40
 26/42 A kérdező kommentje:

Spicc: Nem tudom, hogy 1-esből vagy 2-esből kell indulni? Akkor szerinted miért írtam, hogy rászoktam az 1-esből való indulásra? Mindössze annyit kérdeztem, ha elindulok EGYESBŐL, akkor utána más is úgy csinálja, hogy azonnal vált-e kettesbe.


De értelmileg valahogy egyikőtök sincs a topon. Az egyik primitív választ írt ismét /mit is várhatnék tőle.../, a másik pedig hiába tud olvasni, az agyáig nem jut el, amit írtam. Adjatok egy pisztolyt, egy kés vagy egy kötelek, hogy végezhessek magammal... Komolyan mondom, ennyi hülye között szerintem nekem lenne megváltás.

2014. jún. 1. 13:45
 27/42 anonim ***** válasza:
77%
Feltettél ide egy alapjában véve hülye kérdést. Kaptál rá hideget-meleget. Aztán elkezded játszani az agyad, milyen okos vagy, hogy fél év után rájöttél, hogy állóhelyből 2-es helyett 1-esben kell elindulni. Aki meg kritizálni merte a vezetői tudásod, nagy böszmén lehurrogtad, hogy mennyire a hatalmas intelligencia szinted alatt áll. Hát gratulálok! Hány libáért vetted a jogsid? Mert az fix, hogy te tanfolyamra sose jártál, különben az oktatód megtanított volna normálisan elindulni és nem tettél volna fel ilyen gyökér kérdést. De hogy érdemben is válaszoljak neked tisztelt ő exelenciája, már, ha megengeded, hogy egy ilyen hozzád képest szellemileg alulfejlett ember, akinek ugyan már egy jó pár 10ezer km benne van a lábában, egyáltalán hozzád szóljon. Azért indulj 1-ben mert, ha 2-el indulsz hamar hazavágod a motort és a kuplungot is! És még az ilyen analfabéták kapnak jogosítványt... Szegény oktatódnak biztos égne a bőr a pofáján, ha meglátná milyen szépeket kérdezel...
2014. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
85%

nem, mi 5000ig forgatjuk egyesben.


mikor vezetni tanultál mit mondtak? vagy automata autón tanultál?

2014. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Spicc:


10 éve, mikor vizsgáztam, nem mondta az oktatóm, hogy mikor váltsak 1-esből 2-esbe. Elindultam a kocsival /1-es-ben.../, aztán 20-30 másodperc után mondta, hogy mehet a 2-es. Váltottam 2-esbe, aztán kis idővel mondta, mehet a 3-as, a 4-es és ha kell, akkor az 5-ös. Szóval eleinte ő mondogatta, hogy váltsak. Tudtam amúgy, hogy váltani kell, de valahogy nem mertem elkezdeni az ő "engedélye" nélkül. Érzékem volt a vezetéshez, de azelőtt csak gokartot vezettem /ugye ott se kuplung, se váltás nincs, csak simán gázpedál és fék/. Illetve kiskoromban apum ölében ülve kormányozhattam az akkori kocsinkat kihalt utakon /a pedálokat + váltót természetesen ő kezelte/.


Ezen, hogy 1-esből azonnal váltani kell-e 2-esbe, vagy kicsit hagyni, mostanában kezdtem el gondolkozni, amióta rátértem az 1-esből való indulásra. Egyrészt a brutál magas pillanatnyi fogyasztás miatt is /bár már írták mások, hogy azzal nem kell foglalkozni elindulásnál/. Másrészt meg azért, mert ugye az egyes fokozat csak indulásra való, nem azért, hogy közlekedjen vele/benne az ember. Így logikus /vagy legalábbis annak kéne lennie/, hogy ha elindultam 1-esből, kapásból váltok is fel 2-esbe.

2014. jún. 2. 22:41
 30/42 A kérdező kommentje:

Problem?????:


Kritizálni? Én ezt inkább paraszt módon való leugatásnak nevezném... Amíg te fel nem bukkantál, érdekes módon valahogy mindenki normális választ adott. De amúgy lehet kritizálni is. Semmi baj nincs azzal, ha valaki elmondja a véleményét. De NORMÁLIS hangnemben. Viszont ha te erre nem vagy képes /márpedig nem voltál.../, akkor ne csodálkozz, ha visszapofázok. Ha én tettem fel ezt a kérdést, ha nem.

Az agyamat sem kezdtem el játszani és azt sem állítottam egy szóval sem, mennyire okos vagyok csak amiatt, mert rászoktam az 1-esből való indulásra.


A kérdés pedig nem hiszem, hogy hülyeség. Pontosabban nézőpont kérdése, hogy kinek mi a hülye kérdés. Nekem ez egyáltalán nem az. Nem kötelező ide írni, ha neked ez annyira annak számít. Ahogy most Spicc-nek is leírtam, ezt nem mondta 10 éve nekem az oktató. Mondogatta, hogy váltsak már, de nyíltan ezt nem, hogy ha 1-esből elindulok, akkor utána rögtön kell-e 2-esbe. És én se kérdeztem rá akkor.


Az érdemi választ pedig megengedem, csak az a probléma, hogy ismét azt bizonyítod, hogy hozzám képest szellemileg alulfejlett vagy. Leírom akkor megint, talán felfogod:


!!!!!!!!!!EGYESBŐL SZOKTAM INDULNI!!!!!!!!!!!TUDOM, HOGY ABBÓL KELL, ÉS ELJUTOTT AZ AGYAMIG, HOGY KÁROS A KUPLUNGNAK/MOTORNAK!!!!!!!!!!!!!!!!MÁR RÉG NEM ITT TARTOK!!!!!!!!!!!!!HANEM OTT, HOGY HA ELINDULTAM EGYESBŐL, AZAZ EGYESBŐL, ISMÉTLEM EGYESBŐL, AKKOR HÚZATNI KEL VALAMEDDIG /nyilván nem 5000-es fordulatig.../, VAGY AZONNAL VÁLTANI KELL? /HISZEN AZ EGYES FOKOZAT CSAK ELINDULÁSRA VALÓ, NEM KÖZLEKEDÉSRE/


Ennyi. A fenti felkiáltójeles, nagybetűs részt ajánlom figyelmedbe. Bocs, ha paraszt vagyok, és nem tartom én se magam felsőbbrendű lénynek, csak az a különbség köztünk, hogy nekem ugyan nincs a lábamban több 10 ezer kilométer, viszont tudok normális lenni az emberekkel és van felfogóképességem. Nálad ez az utóbbi kettő erősen hiánycikk...

2014. jún. 2. 23:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!