Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék autót vásárolni...

Szeretnék autót vásárolni hitelre. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nemrég szereztem meg a jogsit és szeretnék venni egy autót. Mint mindenkinek, nekem is vannak igényeim, ezért nem érdekelnek a régi autók. Nem zsír újat akarok, de valami normálisat. Toyota Celica, Honda Civic, Peugeot 406... Ezekben gondolkodok. Fél éves munkaviszonyom van, kb 2 éve rendelkezem OTP bankszámlával, és minimálbért keresek. A kérdésem az, hogy lehetséges-e hogy hitelt vegyek fel? Esetleg kölcsönt?! Hogyan működne a dolog?

Nem napi szinten használnám az autót, és nincs lakásom sem tehát a pénz arra megy amire én akarom.


(Köszönöm, de ész osztás nem érdekel.. Illetve kíméljetek a "vegyél kp-ra" válaszokkal is.)


L/18



2014. máj. 26. 18:12
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ja értem. :)

Hjajj nehéz ez a kocsi vásárlás dolog. Apám meg azt akarja hogy valami régi szart vegyek.

2014. máj. 26. 18:32
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Attól még hogy egy autó régi nem jelenti azt hogy szar. Ha rendesen szervizelték, vigyáztak rá akkor többet ér egy 15 éves autó mint egy 5 éves amit néha elvittek szervizbe amikor úgy gondolta a tulaj és a szomszédtól vette flakonban a benzint.
2014. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Vizéli László ***** válasza:
83%
Esetleg még annyit tudnék javasolni hogy hagyd a fent említett márkákat. Szépek, nevesek, de ahogy előttem írták ezeket általában nyüstölték is rendesen. Nézz valami kis csajos autót, matiz, picanto. Sokkal olcsóbbak is, a fenntartása is olcsóbb, és olyanra nagyobb esély van hogy hitelt is adnak. Na meg ezeket kis keresetből is könnyebb kigyüjteni kp-ra.
2014. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
De nekem nem tetszenek azok a régiek, és a csajos autókat is kifejezetten utálom. Valami dögöset vagy sportosat szeretnék. Tudom hogy első autónak nem egy "arany hintót" kéne venni, de egyszerűen nem érezném jól magam egy Opel Corsa, Astra vagy egyéb tömegautó társaságában. Igen tudom, túl nagyok az igényeim... :)
2014. máj. 26. 18:39
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

Matiz, Picanto nem a legjobb választás, mindkettő elavult, kényelmetlen, megbízhatatlan.

Egy B Corsa viszont csajos, és nem szeretik a szervizek mert nem tudnak belőle megélni.

2014. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, most látom hogy Corsa is kiesett.


Mazda 323, Golf III amik még sportosnak mondhatóak.


És ha kevés pénzed van autóra akkor ne a te igényeid legyenek elsődlegesek, hanem hogy annyi pénzből milyen autót tudsz venni ami megbízható. Majd ha több pénzed lesz akkor legyen szempont a dögösség.

2014. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Suzuki és Opel nálam semmiképp nem játszik. :P
2014. máj. 26. 18:42
 18/32 A kérdező kommentje:
Úgyfest marad a kp...
2014. máj. 26. 18:44
 19/32 anonim ***** válasza:

A Honda, vagy a Toyota még ha sokat is volt csapatva, akkor sem széthullósak. Bírják a gyűrődést. Ha a vásárláskor aktuálisan jó a motorja, akkor később se lesz velük sok probléma. Az állapotáról egy szerelő tud tájékoztatást adni átnézetés után, ezt mindenképp meg kell tenni, bármit is akarsz venni.

Úgy tudom, hogy hitelt már nem nagyon adnak autóra, hanem inkább leasing konstrukcióban használhatod. Ez majdnem olyan, mint a hitel, csak a leasing cég tulajdonában marad az autó, és kizárólag akkor lesz a tiéd, ha a havonta fizetett összeg eléri a meghatározott végösszeget. Magyarán megveszi a leasing cég az általad kinézett autót, és te tőlük bérled, a bérlési idő után teljesen a tiéd lesz, azután akár el is adhatod, addig viszont nem.

A leasing esetenként jobb lehet a hitelnél is. Több leasing cégtől is ajánlatot kell kérni. Nem mindig a legkedvezőbb ajánlat a legjobb, mert az is mérlegelni kell, hogy mennyire megbízható a leasing cég. Mert ha csődbe megy, akkor viszik az autót, hiába fizetted becsülettel.

2014. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Most nézegetem a Cetelemnél a személyi kölcsönt. Jónak tűnik bár annyira nem értem ezt az egészet.

Nem írják le valami bőven... Valaki tudna segíteni?

2014. máj. 26. 19:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!