Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék autót vásárolni...

Szeretnék autót vásárolni hitelre. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nemrég szereztem meg a jogsit és szeretnék venni egy autót. Mint mindenkinek, nekem is vannak igényeim, ezért nem érdekelnek a régi autók. Nem zsír újat akarok, de valami normálisat. Toyota Celica, Honda Civic, Peugeot 406... Ezekben gondolkodok. Fél éves munkaviszonyom van, kb 2 éve rendelkezem OTP bankszámlával, és minimálbért keresek. A kérdésem az, hogy lehetséges-e hogy hitelt vegyek fel? Esetleg kölcsönt?! Hogyan működne a dolog?

Nem napi szinten használnám az autót, és nincs lakásom sem tehát a pénz arra megy amire én akarom.


(Köszönöm, de ész osztás nem érdekel.. Illetve kíméljetek a "vegyél kp-ra" válaszokkal is.)


L/18



2014. máj. 26. 18:12
1 2 3 4
 1/32 Vizéli László ***** válasza:
88%
Szia. Én is ennyi idősen vettem meg az első autómat, szintén hitelre. 7 évvel ezelőtt 500000ft-ért. Mindenképpen kell hozzá egy kis kp is, tehát azért pénz nélkül ne akarj kereskedésből vagy bárhonnan hitelre autót elhozni. Általában a vételár 20%-át szokták kérni kézpénzben, persze vannak olyanok is akik 0%-tól adják, de akkor is kell pénz átírásra, papír munkákra. Nekem anno kértek 1 kezest, ha nem tudnám fizetni az autót legyen kin behajtani a pénzt. Végülis 1 kezessel gond nélkül megkaptam a hitelt.
2014. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos az a baj, hogy kezest senki nem vállalna a családban.

Egyébként a papírokat kp-ból kell kifizetni, vagy azt is lehet hitelből?

2014. máj. 26. 18:21
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Bemész egy kereskedésbe ahol kinézted az autót, mondod hogy hitelre kéne, a többit mondják ők.

De arra készülj fel hogy az autó veszít az értékéből, és ha lesz egy baleseted (mert valaki neked megy), és gazdasági totálkáros lesz az autód, akkor a bank egy összegben fogja visszakérni a tartozásod. Ami simán lehet milliós nagyságrendű.


Mellesleg én nem Peugeot 406-ost vennék használtan, van annál megbízhatóbb autó is.

2014. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
55%
A papirokat is lehet hitelre.
2014. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Vizéli László ***** válasza:
95%
Azt kp-val kell. Okmányirodába nem adnak rá hitelt. Tehát mindenképpen kell hogy legyen egy kis félre tett pénzed. Plusz használt autó vásárlásnál az első egy vezérlés és olaj csere ami kb 50 ezer ft-al fogja megkönnyíteni a pénztárcád.
2014. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Figyi. Veszel egy használt, zsákbamacska szart hitelre. Már eleve használtan venni autót baromi kockázatos. Kitudja kié volt, hogyan használta, mennyire szervizelte. Ha egyáltalán szervizelte..


De hitelből akarod. A használt szar amire nagy valószínűséggel csomót kell költeni már alapból mert biztos, hogy előjön valamije, még ott lesz az is, hogy hitel van rajta, tehát jóval drágábbra jön ki a végén, ráadásul el se tudod adni. Úgy bebuknád a történetet, hogy az már nem is igaz.


Ráadásul minimálbért keresel, miből tartod fenn. Első autónak pedig annyira nagyon drágát ne vegyél, mert összetöröd, aztán amiatt is ba... Na szóval tudod.


Ráadásul Honda Civic, Toyota Celica, ezek tipikus hülyegyerek autók, amiket fiatal kis köcsögök vesznek többnyire és szanaszét hajtják.

2014. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Vizéli László ***** válasza:
94%
Helyesbítek. kereskedővel meg tudod beszélni hogy a papírjai is hitelre legyenek intézve, akkor azthiszem magasabb vételárat írnak rá vagy valami hasonló okossággal megcsinálják.
2014. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
3%

Ha senki nem támogat a családban, akkor inkább gyűjts! Mivel akkor semmi másban se fognak támogatni, ha esetleg elromlik meg stb. Megfogod szívni vele hidd el.


Autókereskedésből pedig alapból ne vegyél autót, mert azok meg átvernek mindenkit a roncsaikkal.

2014. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Gondolkodok az utolsó válaszolón... Talán jobb lenne ha mégis szerencsejátékkal szakítanék egy kocsira. :D

Bizonytalan ez az egész. Anyámék sem támogatnak igazából semmiben.

Egyébként csaj vagyok úgyhogy nem hajtanám szét. Szeretem a szabályokat... :)

2014. máj. 26. 18:30
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, nem is rád gondoltam, hanem az előző tulajra!!!!
2014. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!