Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó első autónak?...

Szerintetek jó első autónak? VW bogár?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáztam le és a nagypapám felajánlotta hogy ne vegyek autót mert neki jóformán csak ott áll az 1973-as nagyon jó állapotú 1.3 bogár a garázsban ,sajnálja hogy csak kihasználatlanul áll ott mert egy hónapban 2-3-szor elmegy vele kocsikázni.

Őszintén bevallva szeretem azt a kis autót mert sok közös élményünk van vele a nagyapómmal legalábbis nekem még gyerekként az volt.

Persze havi 2-3 alkalomra vissza adom neki hagy nosztalgiázzon :)



2014. máj. 15. 22:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó az hol van előírva hogy kötelezően össze kel törnöm az autómat majd ,azért mert kezdő sofőr vagyok?

Mert én ilyen szabályt sehol nem láttam!

2014. máj. 16. 14:23
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sokkal jobban meg lehet tanulni vezetni egy ilyen autón, mint egy modern, mindenféle elektronikával felszerelt típussal, és a Bogár egy olyan típus, amit ha jó állapotú, ma már nem néznek csotrogánynak, sőt, megbecsülik az emberek. Viszont éppen azért, mert egy kuriózum, én nem használnám jó szívvel a mindennapokban, mert túlságosan félteném (nem csak magamtól, hanem ha utcán áll, akkor még az időjárástól is), de ha neked ez nem okoz gondot (pl. mert legalább garázsban tudod tartani), akkor szerintem használd egészséggel!
2014. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem miért gondolja mindenki hogy az első autót rommá kell törni :) Ha nő vagy esélyes... :)

Ezért egy kérdés született a kérdésből :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__567..


Nekem zsiguli volt az első autóm,nem bántam meg egyáltalán,egy igazi primitív autó...Ezerszer jobban szerettem mint ezeket a mostani csajos autókat hogy már mindenen szervó van...

2014. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

igen garázs van egy iker garázs a házunk alatt szóval ott elfér.De lehet hogy veszek először egy trabit gyakorló kocsinak..

és nem nő vagyok :)

2014. máj. 16. 18:55
 15/19 szántóvető ***** válasza:
0%

az is jó,egy öreg trabin gyakorolhatod a szerelést.

az már tényleg ciki egy fiatalnak 2014-ben.

2014. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem nagyon érdekel ilyen szempontból mások véleménye már mint az hogy ki mit tart cikinek.Nekem tetszenek ezek arégi kocsik.És mint mondtam ha messzire kell menni akkor ott van a családi járgány.

Nekem csak hobbi és gyakorló kocsinak kell az autó elsősorban

2014. máj. 16. 19:03
 17/19 gall69 ***** válasza:
A bogár jó autó, de első autónak nem ajánlom! Nekem az 1. autóm Bogár volt, anno 1989-ben. Akkor még nem volt megoldott az olcsó, de jó minőségű alkatrészellátás. A szerelők pedig utálták. Ma már jó a helyzet. A bogár birtoklás olyan, mint egy régi házasság, ahol nem illik "apró" hibákat felróni. Melyek ezek? - a télen párásodó ablakok, a viszonylag csekély teljesítmény, a magas üzemanyag fogyasztás. Ez mind igaz, de ne felejtsük el, hogy a konstrukciót 1936-ban tervezte Ferdinand Porsche (rendesen merített Barényi Béla ötletéből!)Több, mint 21 millió darabot gyártottak belőle+ a rokon konstrukció buszok, Kharmanok, Variantok, Typ. 411, 412, a II. világháborüban bizonyított kübelwagenek stb. Ezért merem állítani, hogy amikor a "mi autónknak"már csak az emléke marad meg, a Bogárhoz még akkor is lesz alkatrészellátás.A hibáiért cserébe egy igazán bályos és végtelenül megbízható élményautózásban lehet részünk. Első autónak sorrendben a következő típusokat javaslom: 1. Opel Astra 1,4 si 2.Fiat Punto 55. VW Golf II/Jetta II megkímélt bármely típusát. Szempontok közül az alacsony vételár és fenntartási költségek figyelembevételével. A Suzukit a törékeny karosszériája miatt nem ajánlom egy kezdő soförnek, egyébként megbízható az is.
2014. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

kezdő autónak pedig suzuki a legjobb.

Lehet hogy törékenyebb a kasznija,de cseszheted a bmw kaszniját is ha egy kamion tarolja le szemből a kocsit.Manapság a suzukikban is azért haltak meg többnyire mert nem is voltak bekötve sem,de már ezekben is akad légzsák,nőknek a könnyű kezelés miatt ajánlani lehet és halhatatlan motorja van ha igényesen szervizeled,és sokba se kerül,nem fogyaszt sokat ,megbízható.Még egy ilyen autót nem tudsz mondani,viszont tényleg a kaszni a gyengesége meg hogy nem sportmotor van benne.Trabant is nagyon jó csak az a helyzet ha Én is vennék szívesen trabit,de az a baj hogy túlzásba esnék,minden apró csavart kicserélnék benne,lenne rendes motorgenerál meg miegymás.Lehet hogy olcsó hozzá az alkatrész,de nekem nagyon sokba benne lenne az biztos ,és megbízható kocsit csinálnék belőle! :) ha bogaram lenne akkor bogaras lennék és ott viszont OT rendszámra megcsinálnám egy pár év alatt,addig meg sokat lenne garázsban :)

2014. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
én a vesémet odaadnám egy käferért :O ráadásul 1.3-as...
2015. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!