Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó első autónak?...

Szerintetek jó első autónak? VW bogár?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáztam le és a nagypapám felajánlotta hogy ne vegyek autót mert neki jóformán csak ott áll az 1973-as nagyon jó állapotú 1.3 bogár a garázsban ,sajnálja hogy csak kihasználatlanul áll ott mert egy hónapban 2-3-szor elmegy vele kocsikázni.

Őszintén bevallva szeretem azt a kis autót mert sok közös élményünk van vele a nagyapómmal legalábbis nekem még gyerekként az volt.

Persze havi 2-3 alkalomra vissza adom neki hagy nosztalgiázzon :)



2014. máj. 15. 22:52
1 2
 1/19 szántóvető ***** válasza:
69%
milyen szerencsés vagy,csak úgy kapsz egy jó kis veteránautót.nyugaton is látni ilyeneket még,van ami sosem megy ki a divatból.vagy már feleannyi idős mint a bogár?csak csókolomot köszönhetsz neki,azt is csak kellő tisztelettel.
2014. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Az már annyira régi autó hogy szerintem megint menő 20 vagyok és ha tényleg nem roncs állapotban van akkor szívesen mennék vele énis
2014. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyébként egy trabit akartam volna venni.De nagyon meglepődtem mikor a nagyapim felajánlotta a bogarát :D

Lehet hogy kinevettek de én nagyon szeretem az ilyen régi retro autókat annak ellenére hogy nincsenek 0-100 ra 5 sec alatt sőt többségük még a 100-at sem éri el.De én akkor is szeretem ezeket a járgányokat.

Külföldi utakat nem tervezek na meg nagyon messzire kell menni arra ott van a modern családi kocsi.

2014. máj. 15. 23:10
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Én a helyedben ha az anyagi lehetőség megengedi, vennék egy első autót és pont emiatt, ha sok élmény fűződik hozzá tovább vigyáznék a bogárra (illetve a nagypapa tovább vigyáz rá). És később venném elő. Akár 2. kocsi lenne később ha belefér.
2014. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Állapottól függ. Ha nem rohad és gyári állapotú, akkor vigyáznék rá, mint állat, max néha-néha mernék vele elmenni erre-arra, de egyébként meg persze hogy jó, nagypapád pedig baromi rendes, le a kalappal előtte. :) Szóval nem utasítanám vissza a helyedben, de nagyon vigyáznék a kocsira, és valszeg megpróbálnék valami olyan járművön rutint szerezni az első két évben, amit nem kell félteni...
2014. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Mázlista!!! :)

Egy jó állapotú bogár az nagyon raj! :) legalábbis veteránok kedvelői körében.Na meg kisautó de még is mindenki megnézi!

Nagyon vigyázz rá és törekedj hogy gyári maradjon!

2014. máj. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Se az elejét, se a hátulját nem látod, parkolni így eléggé kalandos vele. A kis teljesítmény sem lesz feltétlanül a barátod, mert a mai rohanó világunkban folyton útjában leszel valakinek, ez kezdőként eléggé frusztráló lehet.
2014. máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Te most komolyan egy 40(!) éves csotrogánnyal akarsz furikázni??? Ha még le is számítjuk más emberek véleményét, reakcióját (kiröhögnek, megbámulnak), akkor is van néhány alapvető probléma.

-Alkatrész ellátottság. Akár milyen patent állapotban van a kicsike, 40 év, az 40 év, még akkor is ha meg volt kímélve. Cserés lesz már sok minden, és az alkatrészt honnan szerzed be? Ha meg van is, aranyáron.

-Fogyasztás. Kb. 2-szer többet fogyaszt, mint egy 1.0 Swift.


Hagyd inkább a bogarat a papkesznál, had élmény kocsikázzon vele. Te meg vegyél magadnak egy normális autót!

2014. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

8: Alkatrész nem probléma, a bogárból még ma is nagyon sok van forgalomban, gyári alkatrész nincs már hozzá, de az utángyártóipar maximálisan fel van készülve erre a problémára, még választék is van minőségben, persze nem árt ha egy ilyen veteránkorú autós több hasonszőrű ismerőssel rendelkezik. Valaki közülük mindig tud valamit, ha gond van.

A fogyasztás az azért nem olyan szönyű, 1.3-as motorról és nem ólomsúlyú kasztniról van szó.

2014. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 szelepke ***** válasza:
0%

Fűtés zéró,megsüketülsz benne,büdös,sokat fogyaszt,cserébe nem megy.

Ráadásul az első autódat úgyis megfogod ropizni,nem egy OT-n kéne rutint szerezni.

2014. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!