Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell jól váltani?

Hogyan kell jól váltani?

Figyelt kérdés

Hali


Szóval, ha felváltok mi a jó módszer? Most így csinálom: gáz fel, kuplung be, kicsi gáz, kuplung fel. Ha nem adok gázt, ránt egyet a kocsi.


Visszaváltásnál hasonló: gáz fel, kuplung be, kicsit nagyobb gáz, kuplung ki.


Kérdés arra vonatkozik, hogy jobb gázt adni váltás közben, vagy lassan felengedni a kuplungot.



2014. febr. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én gázt szoktam adni váltás közben, de helyzettől függ.
2014. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jobb ha lassabban engeded fel a kuplungpedált. Ha gyorsan teszed (leugrasz a pedálról), akkor hirtelen nagy, lökésszerű erőt közölsz a kuplungtárcsával, amelynek így az élettartama jelentősen megrövidül.

A rutinoktatáson nem mondta el az oktatód, hogy hogyan kell helyesen kezelni a pedálokat?

2014. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Mérlegmozgás kifejezést használják még oktatáson? Kuplung+gáz kezelése egyszerre, ellenkező irányban. Ezért van rá két láb.

Majd a rutinnal megjön a fílingje.

2014. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan motorom van, de egyértelműen az látszik jónak, hogy egyszerre adok gázt s engedem fel a kuplungot... Gondolom, az elején is egyszerre csinálom (nehéz így, annyira régen automatikus :D). Elég gyorsan váltok, most mit játsszak vele, az a fő, hogy a kuplung felengedése ütemének megfelelően adagoljam a gázt is. Nagyon könnyű volt belejönni, ez valahogy olyan logikus, harmonikus, kínálkozó :)
2014. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiatal korban ez még erősen függ attól, hogy ki ül melletted. Ha valami kiscsaj, akkor biztosan sportosabban kezeled a pedálokat.
2014. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellettem fél évig fater ült, mivel ő hivatásos söfőr, egy rossz mozdulat és kaptam a lecseszést :D
2014. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!