Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vagyok vezetésben. Hogy...

Kezdő vagyok vezetésben. Hogy kell sávot váltani? Pl ma is majdnem belementem mert a tükörben nem láttam hogy jön, mert már holtpontban volt. De megúsztam mert még időben észrevettem, pedig indexeltem, de leszarta.

Figyelt kérdés

a másik meg hogy sok helyen nem tudom, hogy mehetek e pl balra, ha nem tiltja tábla? persze mehetek de akkor meg dudálnak hogy bazzmeg az út közepén állok és beakarok kanyarodni, mert a másik sávban meg jönnek még, de nekem balra kell menni, muszáj megállnom...


3 éves a jogsim, mikor letettem azóta semmit nem vezettem, és akkor is csak negyedannyi órát vettem...


2013. aug. 27. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szomorú, hogy nem vezettél elég órát, pedig láthatóan nem is megy jól, sőt még a kresz ismereteid is hiányosak.


Először is. Holttér, nem holtpont, ezen jót derültem :)

Mindig meg kell róla győződni, hogy senki sincs a holtteredben. Balra kell nézni + hátra is elnézni a vállad fölött. Ez nálunk bukó ok volt, ha kimaradt vizsgán. Azzal pedig ne törődj, ha dudálnak, mikor szabályosan közlekedsz, van akinek ez egyszerűen derogál.

2013. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igazából az autó kezelése nagyon gyorsan és könnyen ment emiatt nem kellett több óra. viszont ez a dolog, hogy egyedül vagyok, magamra utalva, nekem kell meghozni a döntéseket, nem megy. nagyon rossz érzés. megértem amúgy ha dudál, mert tényleg miattam megáll a forgalom ilyenkorra, de muszáj bekanyarodnom, arra van a célom...


tehát a holt térben volt a fax, és nem vettem észre :S azt hittem meghalok. nagyon rossz volt. gondolkodom rajta hogy eladom a rákba az autót, és nem vezetek többet. meg nem tudom most akkor mikor megyek az úton hogy melyik sávba kell mennem ha pl egyenesen, vagy elakarok kanyarodni, meg sokszor nem tudok időben sávot váltani és bas*zhatom, fordulhatok vissza....

2013. aug. 27. 22:18
 3/11 anonim ***** válasza:
sávváltáskor kb 0.1 mp hátranézni oldalra. vakon nem szabad sávot váltani csak ha 100% hogy nincs ott senki!
2013. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de olyan gyorsan nem is tudom felismerni van e ott valaki biztosra:S bicajon megy amúgy de autóban nem. nem látok.
2013. aug. 27. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, hogy olvasd el a kreszt mégegyszer, és szerintem jót fog tenni, magabiztosabb is leszel és nem fogsz tökölni, hogy hol fordulhatsz be, hol nem, valamint nem fogsz karambolozni sávváltáskor.


A sávváltás pedig úgy van, hogy az index-szel jelzed a szándékodat, utána belenézel a külső tükörbe, majd a holtteret is megnézed, és ha nem kezdte még meg senki az előzésedet, és látod, hogy a választott sávban jövő román kamionos kienged és nem fog eltolni Bukarestig, akkor mehetsz.

2013. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat teszi a mestert.

Nem kell azonnal betojni. Próbálkozz kisebb forgalomban, nézz uána a KRESZnek is, nézd meg előre az utad a google-map on. Ott van időd átgondolni, mit kell cselekedni.

2013. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az ember vezetni tanul, akkor nem csak a járművet tanulja meg kezelni, hanem közlekedni is. Elég szomorú, hogy az oktatód beérte azzal, hogy jól tudod kezelni a járművet, ez ugyanis csak a biztonságos vezetéshez szükséges dolgok egy része.
2013. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, gyakorlat teszi. Nem kell azt feladni. Most kezdetben agyban tervezd meg mindig az útvonalat, ahová menni akarsz, egy csomó sávváltást meg lehet vele spórolni, ha úgyis az megy nehezen. Aztán idővel már nem lesz erre szükség.
2013. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Ne idegeskedj a dudálók miatt. Akkor indulj, mikor szerinted biztonságos. Ha álló helyzetben nekimegy az autódnak, ő lesz a hibás, ha kapkodni kezdesz és elnézel valamit, nem lesz enyhítő körülmény, hogy dudáltak mögötted.

Én néha fontolgatom, hogy hátra sétálok és megkérdezem, a türelmetleneket, segíthetek-e, esetleg szükségük van-e egy gyógypedagógusra, de eddig még nem tettem meg...

Nekem azt tanácsolták, hogy ha haladás közben kell sávot váltani, a tükörbe és hátranézés mellett mindig gyorsítsak egy kicsit. "Az előtted levőt bosszantsd, ne a mögötted jövőt!" Persze ésszel, mert ha pont fékez a sor, ahová átsorolnál, nem mehetsz nekik, de a legtöbb kezdő túlságosan lelassít a sávváltáshoz, és így aki segítene se tud könnyen beengedni.

2013. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

,,de olyan gyorsan nem is tudom felismerni van e ott valaki biztosra''


Hát ebben az esetben erősen kételkedem abban, hogy alkalmas vagy a vezetésre.

2013. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!