Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik most kezdték el a jogsit...

Akik most kezdték el a jogsit (augusztustól) azoknak is rengeteget kell pótórára fizetni?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődni szeretnék, hogy akik most csinálják jogsit ők is szenvednek e?

Rutin pályát még életemben nem láttam, parkolni nem nagyon tudok, de a forgalomba már mennem kell, hogy legyen km-erem. Most tartok a 23.óránál eddig 244 km-t mentem az 580-ból. Az oktatóm közölte h kb még 50 ezer ft értékbe kell pótórát vegyek h levezessem az 580 km-et. (ezt senki nem mondta mikor beiratkoztam az iskolába). Jah és ebbe nincs benne a 11 ezer ft-os vizsga díj, a hála pénzről még nem is beszéltünk.

A másik, hogy semmit nem tanít a tanár, nem magyaráz el semmit, esetleg ha rákérdezek akkor kinyög valami de ennyi. Nem szólt h 1-2esnél máshogy váltsak h ne rángasson az autó, mindent a barátomtól kellett megkérdeznem, meg fiú ismerősöktől.

Eddig 50el mentem a városba, de a múltkor beszólt h nem vagyok képes biztonságosan vezetni, és ő nem ajánja h ilyen sebességgel menjek. Aztán ha vissza kérdeztem, hogy akkor mennyivel menjek ami még elfogadható a többi autós számára is, nem válaszolt, csak h amennyivel akarok. Meg végig oltott, hogy ezzel a tudással megbuknék a vizsgán, stb.... a végére nagyon kiakadtam.Gondolkozom h oktatót váltsak, de félek ,hogy a többi is ilyen ,,kedves".



2014. jan. 6. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Első perctől ilyen volt, vagy idővel változott? Ha utóbbi, akkor új oktatóból is ezt fogod kihozni, különben váltsál.


Miféle hálapénzről beszélsz? Nincs ilyen.

2014. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts oktatót.
2014. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyik nap jobb feljebb, másik nap paraszt, de a múltkori óránál nagyon oltott, ennyire még sosem. Aztán meg az óra végénél közölte velem hogy ,,okés, menni fog ez, ügyes vagyok!". Szóval akkor most mi van???

Amúgy már az 1 óránál levettem, hogy unja az egészet, meg is mondta h nagyon sokszor idegesíti őt a diákok, akiknek nem megy úgy a vezetés.

Hozzá teszem, folyamatosan sztorizgat az órák alatt, miközben a 4sávos úton megyek, és elég nehezen megy még h az útra is figyeljek és rá is. Vagy pl nem kérdezte meg h zavar e engem ha megy a rádió út közben. (nem zavar, csak illene megkérdeznie szerintem).

Hála pénz alatt azt értem, hogy a vizsga biztosnak kell e pénzt adni v sem. Erről nem mondott semmit, de nem is kérdeztem még rá.

A suli maga kb 130 ezer, de ebbe nincs benne a 11 ezer ft-os vizsga díj. Ha erre még rájön 50 ezer ft plusz esetleg megbukok az első vizsgámon az már eléggé 200 ezer fölött lesz. Szerintem ez egy kicsit sok. Ezért érdekelne, hogy másnak is ennyibe fájt/ fog fájni a jogosítvány megszerzése?

2014. jan. 6. 13:27
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Biztos már idegbajos a sok bénázó tanulótól. Meg tudom érteni, egy nyugodt perce nincs, mert nem tudni mikor okozna balesetet.


Vizsgabiztosnak nem kell fizetni. Nem is szabad. Csak a bukottak hangoztatják, hogy csak úgy lehet jogsit szerezni.

2014. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nettó hülyeség. Ha nincs türelme hozzá, akkor ne oktasson mert csak több kárt csinál, mint hasznot. Vagy amikor a szívsebésznek tele van a töke mindennel, akkor ő is kaszabolhat össze-vissza? :D


Úgy vettem észre ismerősök elmondásából ( saját tapasztalat is van ) és za itt felmerült kérdésekből, hogy az oktatók egy részét el kellene tiltani az oktatástól. Elsumákolják az oktatást, 2-3-4 vizsgával meg egy kis yattal átlökik a tanulót a vizsgán és élnek,mint hal a vízben. Utána meg csodálkozunk , hogy ennyi fogalmatlan vezető van az utakon...

2014. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj oktatót váltani... 50 ezernyi pótóra rengeteg. Vizsgabiztosnak nem kell pénzt adni, vezetni kell tudni.
2014. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet h tényleg váltani fogok.

Szerintem is rengeteg az az 50 ezer pótóra, azért annyira nem megy rosszul h ennyit keljen még vennem.

2014. jan. 7. 08:53
 8/13 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Én augusztusban kezdtem el a jogsit.

Debrecenben tanultam.

A suli igazgatója tartotta az elméletet...

Mikor már csak a forgalom hiányzott megkérdezte tőllem hogy nálla szeretnék-e vezetni vagy pedig annál aki a páromat oktatta. (4alkalmazottja volt aki vezettetett)

A párom rábeszélt h menjek ahoz akinél ő volt anno 2008ban. Mivel nem ismertem féltem hogy rosszúl döntök mert suli igazgatóját nagyon megszerettem... A végén ahozmentem akinél párom volt. Jött értem a melohelyemre hogy onnan megyünk a rutinpályára. Indulás előtt picitbeszélgettünk. kérdezte h vezettem-e már. Mondtam hogy igen de csak keveset. Abban a pillanatba elmondta hogy mi micsoda és helyet cseréltünk már indulás előtt. Igy tehát én sem voltam rutin pályán. Elindultam a város közepén.... Eleinte a parkolást gyakoroltatta- előlre,hátra... mindenhogy. Aztán a vizsga utvonalakon mentünk. Lényeg a lényeg nekem mondta hogy nagyon ügyesvagyok de ha megakarnak buktatni keresnek okot... Az első vizsgán végig csináltam az utvonalat és indultam a rutinpályára mikor a vizsgabiztos beküldött egy kisutcába ahol rögtön meg is buktam. Második vizsgá.ra a sok melo miatt nemvolt időm vezetni... igy 36ora vezetéssel és egy hónap kimaradással simán nulla hibával decemberben péntek 13.án levizsgáztam.

Még az ünnepek miatt a jogsim nem jöttmeg:/

Dea lényeg hogy akikkel együtt jártam kresszre azok panaszkodnak facebookon hogy a suli igazgatója nagyon bunko,kiabál stb.

Ha nem szeretsz vele vezetni válts.

Jajj és én a 36óra alatt 600valamennyi kmt vezettem.és nem kamu mert induláskor mindig nullárol indultam....

Ne félj váltani!!!

20L

2014. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xy2013 válasza:
Én is nyáron kezdtem el a jogsit. Nekem az 580 km 48 órába jött ki, plusz másodjára is meghúztak forgalmin.. :( . Én is gondolkozom rajta h oktatót váltok, mert konkrétan leszarja az érzéseimet, soha de tényleg soha nem biztat, és azért már nem kevés pénzt kifizettem neki ( 60órát)..
2014. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne váltanotok mert ha ennyire bánt benneteket az oktatotok viselkedése lehet megmarad bennetek a jövőben a vezetèsnèl rossz èlményként. Én egyépkènt csütörtökön kaptam meg a jogsim. Suzuki swiften tanultam és Skoda Ffeliciát vettem.. Nagyon szokatlan. :) De majd megszokom meloba járás közben, addig is párommal kocsikázgatunk.....
2014. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!