Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a motorozást?

Figyelt kérdés

Motor vásárlás előtt állok. 600cc- körüli sport motort akarok venni.

De félek, hogy magas lesz a fentartási költsége.

Van erre valamilyen jól bevált dolog?

Pl.: Fojtás



2013. dec. 18. 00:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Úgy számoltam, hogy 6-7 hónap alatt 3000 Km-t mennék.

Gumi égetésre meg nem használnám.

Emiatt a gumi vásárlástól nem tartok.

2013. dec. 18. 23:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eddig mennyit motoroztál és mennyire szereted csinálni - 3000 km semmi. Amíg csak Pannoniám volt is megtettem 7000 km-eket egy szezonban - 70-80 közötti tempóval, úgy pedig nem gyűlnek gyorsan.

Felülsz egy modern, megbízható, erős motorra, csak elmentek egy vasárnap délután kerülni a haverokkal egyet és rögtön megvan 150-200 km, még a megyéből se feltétlenül mentetek ki...


De elég könnyen kiszámolhatod mik azok a költségek, amik a megtett km-ek számától függetlenül érnének. Gondolom mindent belevennél a mondjuk 6 éves használatba, ez azt jelenti, hogy:

-egyszer át kell íratnod

-évente biztosítás + baleseti adó + teljesítményadó

-kétévente műszaki vizsga


Ez mondjuk egy 2006-os R6-ra a jelenlegi (2013) szabályok szerint:

-91400

-bizt: 6*17000 + teljesítményadó: 6*28800

-műszaki 3*4000

Ez éves átlagra 63000 forint és még egyetlen km-t sem tettél meg vele.


Ha maradunk az évi 3000 km-nél, a 6 év alatt akkor is fogsz kétszer cserélni gumikat legalább: legyen 120e, egy évre 20e

Tegyük fel csak 5 litert eszik meg 100-ra: 30*5*390= kb. 60000


Szóval évente 140e forint és még nem volt karbantartva a gép és nem vesztett az értékéből, amit illik beleszámolni az üzemeltetés költségeibe. Utóbbi elkerülhetetlen, olajat is illik évente egyszer kicserélni, no meg a többi...


Magyarán nem akarok a zsebeidben turkálni, de szerintem ha nincs évente legalább negyedmillió forintod amit elkölthetsz szabadon a motorkerékpározásra, akkor érdemes megfontolni hogy kell-e tényleg, pontosabban tényleg ilyen kategóriájú páréves (5-6-7) motor kell-e.

És persze védőfelszerelés ezen felül, hiszen egy R6-on vagy kategóriatársán nem lehet farmerban+pólóban+sportcipőben kényelmesen (biztonságosan) motorozni.

2013. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

7-es


Igazad van, én sem csak az olajat cseréltem a motoron, de ez olyan dolog, mint az autónál, hogy mindenki csak az olajcseréket számolja ki, pedig arra is még rengeteget költünk.

Én arrafel irtam a válaszom, hogy még eddig semmit sem kellett pluszba költsek a motorra a kopó alkatrészeken kivül.

2013. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Most haverok előtti menőzésből szeretnél 600-ast venni mert az jól hangzik, hogy "HACCÁZAS"?

Ahogy olvasom a kérdésed, szerintem egy 125-ös is elég lenne neked.

Ja, bocs. Akkor hogyan menőznél a falu bikái előtt?

2014. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem! Semmi menőzés nincs a szándékaim mögött.

Egyszerűen eldöntöttem, hogy szeretnék egy nagy motort aminek jó hangja van és megy is. A kérdés kiírása óta már megcsináltam a korlátlan jogsit. Most konkrétan ki is néztem, hogy milyen motort szeretnék venni. És lemondottam a sport motorról mert kényelmetlen, hosszú távon.

De ha menőzésről van szó, akkor sok mindenkibe bele köthetnél, mert akárki akármit vesz, nagy részben azért veszi, hogy megfeleljen másoknak. Sokan, felveszik a magas sarkút, pedig biztos vagyok benne, hogy nem kényelmes. Meg sok ilyen dolgot mondhatnék még.

2014. ápr. 14. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!