Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a motorozást?

Figyelt kérdés

Motor vásárlás előtt állok. 600cc- körüli sport motort akarok venni.

De félek, hogy magas lesz a fentartási költsége.

Van erre valamilyen jól bevált dolog?

Pl.: Fojtás



2013. dec. 18. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem olyat veszel, amit biztosan fenntudsz tartani?
2013. dec. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Már eleve ha nem használod októbertől márciusig, az magában egy pénz bukás, hisz fizeted a biztosítást.

Amúgy meg egy értelmes 600-as nem fog többet enni mint egy személy autó.

Pl nekem van egy 180ccm ketütemű Gilerám, simán beveri a 7-8-9! litert, mégsem érdekel mert már eleve tudtam hogy ennyit fog enni..akkor vettem volna mást ha zavarna a fogyasztása.

2013. dec. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
úúú egy marha, aki villantani akar nagymotorral, de benzinre már nem telik.
2013. dec. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ne a benzintől félj...


Nézd meg mennyibe kerül hozzá két gumiabroncs. Ha motorozol is, akkor legalább egy szett elhasználódik egy szezonban - pl. 1 darab hátsókerék az R6 méretében úgy 25-30 ezertől kezdődik, de az a kínai vacak, a normális gumi inkább 35e és felette. És kell még első is. Meg olaj, láncszett, egyebek.

Új, nagy teljesítményű motort fenntartani drága - ez nem is kérdés. Legolcsóbban régi, keleti kétüteműekkel lehet; aztán utána következnek a nagyon gyakori, 10 év környéki japán típusok.


Én is szeretek motorozni, de kell a pénz másra is, így van Pannoniám (mert anélkül nem élet az élet :P ) meg egy régebbi Suzukim.

2013. dec. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

600-as sportmotoromnak kb. annyi a fenntartási költsége, mint egy 1,4-es benzines autónak..

Olajcsere 4-5000Ekm-enként esedékes, lánc 30 ezrenként, gumik 15-20E, fékbetét szintét 15-20. Biztosítás, teljesítményadó, fogyasztás is kb. annyi mint egy 1,4-es kocsi esetében.

2013. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát én nem ma kezdtem a motorozást, de nekem az 1000-res Gixerrt csak tankolni kell. Meg természetesen olajcsere meg fékbetétcserék.

Amit gyakrabban kell rajta cserélni, az a gumi, de abból is csak a hátsót, és nem 2x4 db kell hozzá, mint egy autóhoz, csak egy.

Ha leakarod fojtani mire veszel 600-ast? Akkor vegyél 250-est.

2013. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hát én nem ma kezdtem a motorozást, de nekem az 1000-res Gixerrt csak tankolni kell. Meg természetesen olajcsere meg fékbetétcserék. "


Hát akkor az én gixxerem valami fostalicska volt! Nálam az általad leírt dolgon túl volt olajszűrő meg légszűrő csere is (6e-ként cseréltem olajat ), 12eként gyertyacsere, 2 évente hűtőfolyadék + fékfolyadék csere, 4 évente pedig teleszkóp olaj csere ( 8 évig volt nálam a motor ). A 18eként esedékes injektorszinkronról + 24e km szelephézaq ellenőrzésről már nem is szólok... Azér egy picivel több ez mint egy tankolás, de biztos én fogtam ki valami ótvar járgányt... Gondolom neked a láncot se kell fújkálni, nekem még cserélni is kellett 30e km-ként.


Az kettővel előző válaszoló nagyon tömören összefoglalta a költség vonzatát.


A motorozás pedig nem olcsó, sajnos.

2013. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A fojtásra inkább az adók miatt gondoltam. (Papíron)

Azért 600-as mert teszik az egész motor, és a hangja..

Nem tetszenek a gyárilag keskeny gumis motorok.

Ha racionálisan gondolkodnék akkor maradnék a Simsonnál meg Ts MZ 125 nél.

De egyszer vagyok fiatal.

Úgy terveztem, hogy 3-4 évig megtartom amíg kiélem fiatalságom. Utána váltanék egy olcsóbb fenntartásúra, vagy kocsira.


Télen nem lenne olcsóbb ideiglenesen kivonni a forgalomból?

Vagy nincs féléves műszaki, mint pl. Volán buszjáratra? :))))



"úúú egy marha, aki villantani akar nagymotorral, de benzinre már nem telik."


Nem tartom magam marhának. Éppen ezért tettem fel ezt a kérdés.

Inkább azokat gondolom "marhának" akik ész nélkül felveszik a hiteleket, akár motorra is úgy is, hogy nem gondol bele, hogy mi történik akkor ha megszűnik a munkahelye.


Úgy gondolom, hogy telne a benzinre de meló mellet még levelezős képzésen Egyetemre is járok, (félévente 150e.) így minden forint számít..

2013. dec. 18. 22:53
 9/15 anonim ***** válasza:

600-asra a 2 gumi kerül annyiban, mint autóra 4db 14-es. Kb. 60-70 ezer Forint. Motoron elmész vele 15-20E kmt, autón kitart 50-60 ezerig.


Kivonással tudsz spórolni, én is úgy szoktam csinálni. Okmányirodában kivonatod ideiglenesen 2300 Forintba kerül. Ez fél évet jelent, ha lejárt automatikusan visszakerül a forgalomba. Ezalatt az idő alatt természetesen biztosítást se kell fizetned.

2013. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszön mindenkinek az eddigi válaszokat!
2013. dec. 18. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!