Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok ti hogyan oldjátok...

Motorosok ti hogyan oldjátok meg a "gps-t" mindig is érdekelt, hogy hogy talál el egy motoros mondjuk Budapestről Amsterdamba?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok motoros, de már sokat gondolkodtam rajta, mert ugye a gps-hez kell szivargyújtó, ami pl egy yamaha r6on nem nagyon van. Azt meg nehezen hiszem el hogy minden kereszteződésbe megálltok térképet nézni. GPS nélkül meg elég nehéz tájékozódni nagyobb városokba. Legalábbis igy jogsi nélkül még ez a véleményem. Még Magyarországon úgyahogy lehet GPS nélkül. De külföldre már teljesen más a helyzet. Én még telefonra gondoltam, de ha lemerül akkor.... Vagy nemtudom van-e napelemes gps:D

Kíváncsi lennék ti hogy csináljátok... Előre is köszi:D


2012. júl. 1. 13:51
1 2
 1/15 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Rosszindulatú megjegyzéssel kezdem! A technika (torz)szülöttje vagy, aki elektronikus eszközök nélkül képtelen az életre! Tizen évvel ezelőtt nem volt gps, net, maradt a térkép. Azon megnéztük az útvonalat, kijegyzeteltük, ilyen egyszerű.Aztán a tanktáskán, vagy egyéb helyen esetleg rögzítettük.
2012. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Láttam mostanában néhány cikket erről, mert engem is elkezdett érdekelni.


Klasszikus megoldás, hogy a tankra rakott (pl. mágneses) táska átlátszó teteje alá hajtogatja be az ember a térképet. Meg van spec. motoros GPS. És a kettő között mindenféle kombináció.

A 12 voltos csatlakozó a legkönnyebben megoldható része a dolognak: egy aljzat kell, két vezeték és egy biztosíték és rá lehet kötni az akksira.


Én vízálló és GPS-t is tudó okostelefonban gondolkoztam, de ugye nem célszerű adatforgalmat is okozó GPS-t használni, mert pl. külföldön meg tudja nyomni jól a költségeket.


A legolcsóbb még mindig áttanulmányozni a térképet és úgy menni. Főleg ha valami nagyobb városba mész, akkor az egyszerű is. MOndjuk világvégi kis falvaknál vagy pontos házszámoknál jól jön a navigáció. De előtte is megoldották az elődeink...

2012. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Telefon zsebbe, 3 akku van hozzá, az 15-20óra üzemidő. De van külön motoros GPS is.


Amúgy ahogy a professzorúr írja, térkép, megállsz, megnézed, ,és az alapján, táblák mindenhol vannak, és minimális angollal meg egy kis activity-gyakorlattal bárhova el lehet jutni GPS nélkül is.


Igazából külföldön is csak egy nagyobb városban létszükséglet.

2012. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
K ügynök: android alapú okostelefonra kb 2perc alatt lehet rakni iGo-t, és Timbuktun meg Mongólián kívül mindenhova van hozzá térkép.
2012. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kiflitolvaj ***** válasza:
A Givinek van egy jól eltalált gps tartója, ami vízálló, ebbe az autós gps is simán belemegy, én ezt használom, de a tanktáska tetején sem véletlenül van a térképtartó. A gps-t csak a városokban kapcsolom be, egyébként térképezek és nem jellemző, hogy eltévednék. Az ülés alá pedig betettem egy szivargyújtós aljzatot, így a gps-t, telót stb. tudom tölteni útközben.
2012. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kiflitolvaj ***** válasza:
mr.flash: akkor szerválhatnál nekem egy kína térképet igo-ra, mert én bizony sehol sem találtam:)
2012. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lenne, ha a kínai kormány végre engedélyezné. Hongkongról pl. van. Egyébként ha motorral elmész kínáig én megcsinálom neked addig éljek. :'D
2012. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hmmmm köszönöm szépen. Van azért valami az első hozzászólásban is. De ha nem haladnánk a korral akkor..... Nem hiszem azért mert élnék a 21század technikájával már "torzszülött" lennék.

Amúgy igen ott az iGO akármelyik torrentoldalról le lehet tölteni. Sőőt még torrent se kell hozzá beírod googleba és kész...:D De van még sok ingyenes gps program is. Kínáról is van szerintem:D

Köszi a válaszokat.;)

2012. júl. 1. 14:22
 9/15 A kérdező kommentje:

"A 12 voltos csatlakozó a legkönnyebben megoldható része a dolognak: egy aljzat kell, két vezeték és egy biztosíték és rá lehet kötni az akksira. "


"Az ülés alá pedig betettem egy szivargyújtós aljzatot, így a gps-t, telót stb. tudom tölteni útközben."


Ezek sem rossz ötletek.:)

2012. júl. 1. 14:24
 10/15 kiflitolvaj ***** válasza:
Kínába sajnos nem engednek be motorral, de Mongóliába szeretnék elmenni jövőre. Kínába viszont évente többször megyek(repülővel) és jól jönne kint valami, ami angol nyelvű, mert még nem vagyok pro mandarinból:)
2012. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!