Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen véleménnyel vagytok...

Milyen véleménnyel vagytok arról, ha megláttok egy fiatal 18 éves srácot egy régi ötös, vagy hetes BMW-vel, és milyen véleménnyel vagytok akkor, ha egy újabb fajta Suzukival jelenik meg?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán mit gondoltok róla? És miért?

A BMW olyan 15-20 éves, a Suzuki pedig 8.



2013. nov. 27. 10:44
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Régebbi autót azért vesznek, mert akkor még sok km-re tervezték az autókat. Egy fiatalabb, 8 éves suzuki nem hinném, hogy el fog menni annyit, amennyit ezek a "régi" masinák. Az áruk emellett egy régebbinek olcsóbb, a kötelező koruknál fogva még olcsóbb. A másik, hogy melyik az a fiatal, aki inkább egy átlagos autót vezetne, miközben ugyanannyiért vezethet egy sokkal sportosabb kinézetűt. Egy 1,3-as suzuki is fogyaszthat annyit mint egy nagyobb motoros BMW. Az, hogy ki miből vette nem tartozik senkire. Sok éves gyűjtögetéssel össze lehet szedni azt a pár százezer forintot, illetve nyári szünetben való munkával. Nekem is van egy 95-ös Golf 3 GTI-m 21 évesen, és nem kaptam, hanem mindent egytől egyig én vettem meg hozzá, én írattam át. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy igenis össze lehet gyűjteni a rávalót, és lehet ésszerű is a döntés, hogy inkább egy régebbit mint újat!
2013. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Régebbi autót azért vesznek, mert akkor még sok km-re tervezték az autókat."


Kérdezz meg egy taxist, hogy szerinte a 30 éves Ladát, a 20 éves Vectrát vagy a 10 éves Octaviát tervezték nagyobb futásteljesítményre. Meg fogsz lepődni. Ugyanakkor lehet, hogy egy Swift vs. 5-ös BMW strapabíróság összehasonlításból az utóbbi jönne ki győztesen, de egyrészt két különböző kategóriáról (kisautó vs. nagyautó) beszélünk. Másrészt a célközönség a fiatalok, akik évi 10-20.000 kilométeres távokra használják csak az autót, így valószínűleg pont hidegen hagyja őket, hogy még 30 vagy 40 évig szolgálja ki őket a kocsi. Harmadrészt nem mindegy, hogy milyen áron tudja teljesíteni a gépjármű ezt az elvi futásteljesítményt - kitörölhetem a BMW strapabíróságával, ha 4-5-ször annyi pénzt kell ráfordítanom a fenntartására, mint egy Swiftnek (a korból fakadó plusz hibákról nem is beszélve).


"Az áruk emellett egy régebbinek olcsóbb"

A kérdésben írt két típus kb. pont egy árban van.


"a kötelező koruknál fogva még olcsóbb"

A kötelezőt nem csak a korból számítják a biztosítók, hanem alapvetően a baleseti és lopási statisztikákból. Bizonyos márkák (a BMW pont ide tartozik), illetve sport-kivitelek (M) sokkal gyakrabban vállnak káresetek áldozatává, így a biztosítók is többet kérnek el a kötelezőért. Javaslom, használd a neten fellelhető kalkulátorokat, mielőtt így általánosítanál.


"A másik, hogy melyik az a fiatal, aki inkább egy átlagos autót vezetne, miközben ugyanannyiért vezethet egy sokkal sportosabb kinézetűt."

Nem vagyok Suzuki-rajongó, de akárhogy nézem, a 3. generációs Swift bizony sportosabb, mint egy kifejezetten üzletemberes luxus BMW 5.

2013. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Ha én látok egy régi BMW-vel fiatal srácot, aki bömbölteti a zenét, mindig arra gondolok:anyám, ez nem menő, inkább ciki. Az új Suzukiban, azzal nincs baj.
2013. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
énis nagyon erősen gondolkodok egy 5-ös bmw-n egy gond van, hogy 20 évesek elmúltak már ezek az autók =tönkre megy (sokszor) :D drága a fenntartása ,ha ilyen fiatal vagy inkább kérd néha kölcsön a szülőktől a suzukit ..
2013. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!