Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW, Mercedes és Volkswagen,...

BMW, Mercedes és Volkswagen, melyik miért?

Figyelt kérdés

Hamarosan leteszem a jogosítványt és autót szeretnék majd vásárolni. Kérdésem lenne, hogy a 3 megemlített márkából melyiket javasoljátok és miért? Elvárásaim:

- Fiatalos (fiús/férfias), nagy belsőterű és csomagtartójú, kicsit sportosabb de ez nem annyira fontos

- Nem kombi

- Karbantartása és az alkatrészek megszerzése nem igényel olajkutat (ne legyen drága)

- Az ára maximum 600-700 ezer forint.

- Ne legyen vele sok gond, ne egy selejt széria tagja legyen


A válaszokat előre köszönöm, zöld pacsival jutalmazom az értelmes, nem kötekedő személyeket.



2013. nov. 26. 23:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
28%

"Csak azért drága, mert Japán, nem pedig azért, mert többet nyújt bármivel is. A mai Japán kocsik is drágábbak kategória társuknál, holott minőségben alulmúlják őket"


Hát nem tudom mi drága én az accordomat 7 milláért vetem meg újonnan (le alkudtam)a passat ugyan azzal a felszereltséggel 8.5 milla volt.A német kocsik jócskán drágábbak ezért nyújtanak többet? ez nevetséges,csak az embléma miatt olyan drágák!.Pl ha megnézel egy toyota avensvit újonnan már 9 milláért fullextrásat lehet venni 2.2 dízel motorral ezzel szembe egy audi A6 hogy ne fapados változat legyen 15 milla és még az alkatrészek is drágábbak hozzá! A japán autókat egyáltalán nincs többe fenntartani mint a német autókat már nem a 90-nes éveket írjuk ugyan úgy gyártanak európában is alkatrészeket hozzájuk mint a német autókhoz! Régen igaz volt a drágább fenntartás, de ma már nem!

És mivel nyújt többet egy Passat pl egy acordnál elárulom semmivel.Először passatot akartam venni és a hondánál lyukadtam ki két egyforma felszereltségű autó közül!(az egy hosszú történet miért nem passatot vetem)

2013. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
22%

DE legyen igazatok feladom !A német autókat olcsó fenntartani az alkatrészek fillérekért vannak hozzájuk a japánokhoz képest sőt még a benzint is termelik!És ami a legfontosabb soha de soha nem romlanak el Hisz német!

Remélem így már jó és lehet nyugodtan lepontozni!

2013. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg vicces, hogy ezeket az autókat 2-3 év alatt elviszik 150-170e km-ig


[link]


Itt még bevallható hogy mentek vele, hiszen szinte új a kocsi. Aztán valahogy a következő 8-10 évben feleannyit mennek vele, mint az első kettőben.


[link]


Ez csak két példa, de a többi is ilyen. Vicc az egész.

2013. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Még 30 év fölött se mernek 300e-t beleírni:


[link]

2013. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a km futástól való félelmet sem értem mivel használt autóról van szó tök mindegy mit mutat az óra ha xar az autó állapota!
2013. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

De miért hasonlítasz egy Avensis-t, egy Audihoz? Nem egy kategória.

Akkor már a Lexus-t....


Avensis-hoz inkább a Passat-ot, vagy az Insignia-t hasonlítanám. És mindkettőt szívesebben venném. De főleg az Insignia-t.


Én pont azt mondom, hogy régen (bár drágábban tudtad megvenni), olcsóbb volt fenntartani egy japán kocsit, mert kicsit sem volt szervizigényes. Pl.: A régi Corolla... mocskos jó kocsi volt.


Néhány éve viszont csúsznak le, de az árukat ugyan úgy tartják. Az "új" (4-5 éve megjelent?) Civiv-et pl. elődje kigúnyolásának tartották. Az új Avensis sem sikerült túl megbízhatóra, stb...


De tök mindegy, persze, a kérdező dönt

2013. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Na mert egy német autó nem szervizigényes ne röhögtes már! Már megint ez az istenítés!Sajna minden autó gyártó igyekszik úgy gyártani az autóit hogy szerviz igényes legyen! Legalábbis egy átlag ember pénztárcájához.Nekem meg a német autók csúnyák a megbízhatósághoz meg annyit hogy az új BMW sem valami megbízhatók és nagyon szerviz igényesek akkor miről is beszélünk!Én egy szót sem említettem a szerviz igényekről nem kéne ennyire leírnod a japán autókat attól ,hogy neked nem tetszenek! Én meg a németekért nem vagyok oda nekem szebb egy accord mint egy passat és mi van akkor.

Ja és ismét lehet lepontozni német márkák fanatikusai hajrá így tovább!Ebből is látszik milyen elvakultak a magyar emberek,mert ha valaki mást tart jónak mint a töbség akkor azt rögtön le kell hurrogni!

2013. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Hát...szerintem te vagy az, aki éppen lehurrog. :)


Nekem nincs bajom a Japán kocsik kinézetével, bár épp olyan lélektelennek tartom mindegyiket, mint a Japánokat magukat. De ez szubjektív.


Sőt, azt is írtam ha vissza olvasol, hogy a régi japán kocsiknál nem nagyon van jobb. De az a múlt, és fordult párat a világ azóta.


Hogy ne csak német kocsit írjak. Szívesebben vennék Kia-t, mert szerintem gyönyörűek, vagy Hyundai-t, mint Toyotát, Hondát, stb...

Sőt, szívesebben vennék bármilyen Renault-ot, Peugeot-ot, mert az mellett, hogy szerintem a legszebb kocsikat gyártják, megbízhatóak is. A 3-as Mazda 1.6-os Diesel motorja pl. Francia....


Az a helyzet, hogy a Japánok elkényelmesedtek a 90-es években méltán rájuk ragadt megbízhatósági jelzőtől, és mára körbeautózta őket a világ. De még a Franciák is, akik 8-10 éve nem voltak épp az elismert gyártók között.


Két dolog maradt meg a mai Japán autókból. A lélektelenség, és a drágaság.

2013. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

De inkább megerősítem, még mielőtt félre érthető:


NEM AZT MONDOM, hogy a Japán kocsik nem jók és nem megbízhatók. A szépség szubjektív, az tök mindegy.


Egyszerűen úgy gondolom, hogy míg régen megérte több pénzt adni ugyan azon kategóriájú japán kocsiért, manapság (ha csak nem az minden vágyad) indokolatlannak tartom, mivel már nem több, nem jobb.


De ettől még jó!!

2013. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

Lélektelenség és drágaság! Ezt még mindig nem értem számomra a német autók lélektelenebbek.És miért drágábbak egy passat drágább egy Honda Accordtól Szóval drágának annyira nem nevezném jó nem olyan olcsók mint a franci és koreai autók ,de azért nem is olyan drágák mint a hasonló kategóriában lévő német német autók!

A francia kocsik között tényleg vannak szépek pl a citroen c5 2013,peugeot 607 2013,meg nekem még a a chevrolet cruze is tetszik!

Honda Accordot végül is azért vettem mert ez év elején ott kaptam a legjobb ajánlatot felszereltségben és árban is akció volt.A német autók jobban nem a forma tervezése miatt nem tetszenek hanem azért mert mindenki német autót akar és nekem már azért sem kell az ami a többségnek!És így egy életre megutáltatták velem a német autókat.

De mindenki azt vesz felőlem amit akar!

2013. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!