Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW, Mercedes és Volkswagen,...

BMW, Mercedes és Volkswagen, melyik miért?

Figyelt kérdés

Hamarosan leteszem a jogosítványt és autót szeretnék majd vásárolni. Kérdésem lenne, hogy a 3 megemlített márkából melyiket javasoljátok és miért? Elvárásaim:

- Fiatalos (fiús/férfias), nagy belsőterű és csomagtartójú, kicsit sportosabb de ez nem annyira fontos

- Nem kombi

- Karbantartása és az alkatrészek megszerzése nem igényel olajkutat (ne legyen drága)

- Az ára maximum 600-700 ezer forint.

- Ne legyen vele sok gond, ne egy selejt széria tagja legyen


A válaszokat előre köszönöm, zöld pacsival jutalmazom az értelmes, nem kötekedő személyeket.



2013. nov. 26. 23:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

Most látom hogy max 2 millát írtál ha nem számít afogyasztás akár 2.0 benzines motorral is


[link]


Honda Accord is szóba jöhet


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha sokat mennétek vele és számít a fogyasztás akkor érdemes dízelt venni!

2013. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%
Jajj macilaci minek tüntetted el a nevedet? Azt hiszed, hogy nem vesszük észre a linkeket meg a a csaj japán és toyota carinat?
2013. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy 1.5-2 milláért ne 8-10 éves, nyilvánvalóan felére visszatekert nagyobb japán kocsit vegyél.

Kicsit viccesek a kombi Avensis-ok 10-11 évesen 130-170.000 km-el.


Ezért a pénzért én 3-5 éves, még leinformálható autók között válogatnék. Márkát szándékosan nem írok, mert teljesen mindegy, attól függ, neked mi tetszik.

A lényeg, hogy egy 3-5 évesen 100.000-et futott és leinformálható autó sokkal jobban megéri, mint egy 10-11 éves, ismeretlen előéletű, pofátlanul visszatekert Japán "csoda"

2013. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Én pedig azt, ha egy autó eléri eredeti árának a 30-40%-át, már nem érdemes megvenni. Csak a bajt veszed a fejedre. Ha van 2M-d, gondolkodj reálisan és ne egy 15M-s luxusautót próbálj megvenni.
2013. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy 1.5-2 milláért ne 8-10 éves, nyilvánvalóan felére visszatekert nagyobb német kocsit vegyél.

Kicsit viccesek a kombi és a szedánán BMW, Mercedes és Volkswagen, 10-11 évesen 130-170.000 km-el.

2013. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ezért a pénzért én 3-5 éves, még leinformálható autók között válogatnék. Márkát szándékosan nem írok, mert teljesen mindegy, attól függ, neked mi tetszik.

A lényeg, hogy egy 3-5 évesen 100.000-et futott és leinformálható autó sokkal jobban megéri, mint egy 10-11 éves, ismeretlen előéletű, pofátlanul visszatekert Német "csoda"

2013. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Oké.... :)


Úgyis a kérdező dönti el. Én csak leírtam a véleményem.

SZERINTEM egy 10-11 éves,3-400.000-et futott (mert a linkelt hirdetésben lévő kombi Avensis-ok, Accord-ok 130-170.000km-el viccnek is túl morbidak) Japán autókért 1.5-2 millát adni felelőtlenség.


Csak azért drága, mert Japán, nem pedig azért, mert többet nyújt bármivel is. A mai Japán kocsik is drágábbak kategória társuknál, holott minőségben alulmúlják őket.


Én biztos, hogy egy 3-5 éves, egy kategóriával kisebb (Octavia, Astra H, Focus) közül válogatnék, magán kézből ÉS LEINFORMÁLHATÓT simán találsz 100.000 km alatt.

Újabb autó, kevésbé kopottabb, és hiába jó autó az Avensis vagy Accord, akkor is 11 éves, és 3-4szer annyit futott.


A prémium kocsikról lebeszélnélek, még akkor is, ha 2 millád van rá. Ahogy előttem is írták, egy eredtileg 15 millás autót ne akarj 1.5-2 milláért megvenni. Csak problémát veszel a nyakadba.

2013. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"Kicsit viccesek a kombi és a szedánán BMW, Mercedes és Volkswagen, 10-11 évesen 130-170.000 km-el."


Ebben egyet értek! Ezt sem szabad elhinni

2013. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Német autókhoz vonzódom, családomban Mercedes van (édesapámé aki úgy döntött feladja az eddigi életét egy másikért...), több mint 10 éves és még most sincs semmi baja, tökéletesen megy, működik, nem igazán kellett rajta, csak 1 spirálrugót cserélni és a klímájában a gázt újratöltetni. Rokonságban is mindenkinek Mercedes van, de volt Volkswagen is, ezért ragaszkodom ezekhez, mert tapasztalatok szerint ezekkel nem volt semmi gond, és nem mindegyik abból a luxus 10 milliótól kezdődő kategóriából való. Mercedes azért jött szóba, mert rokonságban mindenki ezzel rendelkezik, jó tapasztalatok, viszont kevésbé tetszik. BMW az az autó, ami nagyon tetszik kinézetre (sedan), a 3-as széria kimondottan vonz, nem ültem még ilyenben, de ismerőstől hallottam már hogy ezek sem rossz autók. Volkswagen-nél csak a Golf vagy Passat széria, ami elgondolkodtat.
2013. nov. 28. 16:18
 20/32 anonim ***** válasza:
Jól van én is csak hülyéskedtem,senki ne sértődjön meg! De sajnos minden márkájú és ez alatt nem csak a német és japán márkákat értem sajnos mindegyiknél divat hogy tekergetik az órát.De abban 100 százalékig egyet értek hogy pl egy opel astrából fiatalabb autót lehet venni aminél jóval kevesebb a rizikó faktor.
2013. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!