Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kérdezik meg az emberek,...

Miért kérdezik meg az emberek, hogy mi lehet a kocsijuk baja?

Figyelt kérdés

Most itt nem arról beszélek, ha valaki szerelő.(mondjuk nem értem, hogy egy szerelő miért nem tudja)

Hanem arról, hogy minek kell tudnia egy átlag embernek. Semmit nem tud csinálni. És a szervizben úgy is elmondják. Sőt olyat is láttam, hogy meg mutatják az elromlott alkatrész. Sőt ha annyira érdekel, meg is mutatják, hogy szerelik.( nekem a karosszéria munkákat mutatták meg)

Szóval miért nem viszik rögtön szervizbe?



2013. nov. 22. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha fáj a fejed akkor is szeretnéd tudni hogy agytumor vagy csak másnaposság .. A szerviz előszeretettel lehúzza az embert, ha fogalma sincs a dolgokról. Beesik az autós azzal ,hogy rángat a kocsi, aztán a végén motorelektronikát cserélnek benne százezrekért papíron ,pedig csak egy kábelt kellett visszadugni. Szóval ezért is szeretnék nagy vonalakban tudni ,hogy esetleg házilag meg lehet e oldani vagy legalábbis milyen nagyságrendű lesz a javítási számla.
2013. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert hátha akad egy olyan felhasználó akinek már esetleg volt olyan problémája és szeretné előre tudni hogy mire számítson ha szerelőhöz vinné vagy ha tudja mi a konkrét baja akkor magának megcsinálja hogy olcsóbban jöjjön ki belőle.
2013. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen eléggé sajnálom azokat, akiknek ilyen sza.r a márka szervize. Szerencsém lehet, hogy nekem mindig rendesen megcsinálják rendesen, és néha kedvezménnyel.

2013. nov. 22. 22:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nem vagy bele tisztában, hogy mennyire cseszi át a fejedet...
2013. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

mert te egy idiota vagy,aki ha kicsit maskent szol motorja rogton viszi is a markasz(a)rvizbe ahol jol lehuzzak,pedig lehet csak egy par 100 forintos alkatresz okozza.

Es talan mert ez egy olyan oldal ahol kerdezni lehet,akkor egyaltalan minek kell kerdezni ezen a vilagon,ezt is fetehetned magadnak!

2013. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Szerencsém lehet, hogy nekem mindig rendesen megcsinálják rendesen, és néha kedvezménnyel." akinek fogalma nincs a dologról azt úgy cseszik át ahogy akarják,a karosszéria munkán nagyon nem tudnak átvágni de az elektromos és kevésbé látható helyen lévő alkatrészekkel már könnyedén átbasszák az embert
2013. nov. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát nem hinném, hogy ismerősöm átcseszne.

2. Meg ha nem ismerem úgy az autókat, hogy kicseréljek egy vezérmű szíjat, vagy bütykös tengelyt, nem fogok itt otthon nekiállni barkácsolni.

3. Meg, ha ennyire nem megy a bolt, és így csalnak felőlem húzzák le rajtam. Mondhatnám, hogy nem fáj a pénztárcámnak.

2013. nov. 22. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Jajó, ezek szerint vagy valami el kényeztetett digó vagy, vagy pedig olyan dolgozó felnőtt ember, akinek kiváló kapcsolatai, lehetőségei révén sikerült jó melót találnia.


De tudod ez a legtöbb ember bizony nem ilyen laza, hogy nyugodtan húzzák le. Sőt, sokaknak munkaeszköze az autó. Sokaknak fáj a pénztárcájának.


Bár én mondjuk speciel ha full tele lennék, mondjuk egyik napról a másikra nyernék 50 milliárd forintot, akkor se hagynám, hogy lehúzzanak akár csak 100 forinttal se. Attól, hogy van valakinek pénze még ne hagyja, hogy hülyének nézzék. Bár lehet, hogy te speciel nem dolgoztál meg érte keményen, mint mások, csak az öledbe hullott. De a legtöbb ember bizony keményen megdolgozik a pénzéért és más az értékrendje, nem szeretné, hogy lehúzzák olyan összeggel, amiért előzőleg keményen dolgozott. Meg kiállás, felfogás kérdése is. Visszatérve arra, hogyha nekem 50 milliárd forintom lenne, akkor se lenne mindegy, hogy lehúznak-e, vagy sem. Ezt már inkább embere válogatja, ki milyen. Én speciel nem szeretem ha átvernem. Bármennyi pénzem lenne, akkor se lenne mindegy. Nyilván szórnám a pénzt. Luxusautó, nyaralás, ház, mindenféle stb. És persze a családomnak is ugyanezt természetesen. De más az mikor valaki akihez semmi közöm megpróbál átverni. Na mindegy, remélem érti mindenki. Szóval én is kérdeztem már itt meg, hogy miért van ez meg az... Egy az nem akarok zöldfülűként beállítani a szervizbe, aki azt se tudja mi van, természetesen főleg azért, hogy nehogy lehúzzanak. Nem vagyok és nem is lennék soha a pénzem ellensége. A legtöbb ember így gondolkodik. És azért nem viszik rögtön szervizbe, egyik a fent említett, másik meg, hogy mondjuk nem fürdenek a pénzben és szeretnének rá felkészülni kicsit. Nem szeretnének kétszer menni a szervizbe, meg stb. Rengeteg autószerelő baromira nem korrekt. Ott vágják át az embereket ahol csak tudják. Jó, persze megértem. Én szerelő lennék, nyilván én is ezt csinálnám, hisz a pénz a pénz a pénz. De nem vagyok, sőt alkalmazott vagyok, így emiatt is más számomra. Engem még 3 éve próbáltak lehúzni egészen pontosan 96 ezer forinttal.. Futómű állításra vittem az autómat egy 10. kerületi szervizbe. Nem írok nevet, mert nem csak azzal az egy szervizzel kell vigyázni, hanem általánosan az összessel. Na de futómű állításra vittem az autómat. Majd kb negyed óra nézegetés után jött a csávó és közölte, nem lehet így és most beállítani, mert ezt meg ezt cserélni kell. Hozott egy A4-es lapot a sorolt cuccokkal. 96 ezer forint. Néztem kicsit, aztán úgy tettem, mintha elhinném. Utána első utam egy vizsgáztató központba tartott. Ahol megnézték és nyomát se látták semmi gondnak, semmi se volt közülük csere érett. Aztán elvittem futómű állításra az autót. Ott pedig az volt, hogy nem is kellett rajta sokat állítani. Csak én évente elszoktam vinni, mert ugye magyar utak. Na de ez a 10. kerületi szervizecske bizony nagyban próbálkozott, végül kicsit sem kapott. Megcsinálhatta volna ugyebár a szokásos 8 ezer vagy mennyi forintért a futóműállítást, ő azonban próbálkozott 96 ezerrel lehúzni. Na de így végül az a körülbelüli 8 ezer forintja se lett. Már nem emlékszem mennyibe került. Szóval így ugyebár csak saját magát húzta le. A kapzsisága. Remélem azóta már meg is szűnt.. :-) Ha ilyen technikával dolgozott, akkor biztosan.


Kérdező, volt itt egy kérdés, miszerint egy emberkét a saját unokatestvére húzott le 2 millióval, hogy hozzon be németből egy Passat-ot, azonban az uncsitesó eltűnt. Te meg itt jössz egy ismerőssel. Senkibe ne bízz, azt mondom! Te jársz csak rosszul. Lehet nem lesz mindig mindegy és nem fog mindig nem fájni a pénztárcádnak... Gondolkozz el ezen.

2013. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így kifejtetted. Valóban átverik az embert. Én is ismerek ilyen embert akit minden hónapban lehíznak 50 ezerrel(nem benzinre :)). De akkor is, mit ér vele, hogy ő most tud sorolni 5 problémát ami lehetséges? Sőt az se biztos, hogy a válaszolók, jól értelmezték a problémákat vagy a kérdező nem tudta jól megfogalmazni. Csak össze lesz zavarva a kérdező.

Igen én is láttam azt a kérdést, hogy 2 millió meg stb.

De istenem miért kéne mindenkinek ilyen -bocsánat- zsidó családba születni, hogy össze vissza lopják egymást?

Én megválogatom a barátaimat, ismerőseimet. Annyira nem vagyok hülye, hogy egy izzóért elkérnek 50 ezer forintot.

Itt a gyk-n mi értelme van ennek. El kell vinni a szervizbe, vagy egy autókhoz jól értő emberhez, és őt kérdezni ÉLŐBEN.

2013. nov. 23. 00:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező akkor műszakilag igen csak analfabéta lehetsz ha nem tudsz semmit csinálni miután elmondták mi a hiba a kocsival..

Én többször is kérdeztem az autóm rajongói fórumán, hogy mitől lehet ez meg ez a hiba. Idáig mindig belefutottam a típushibákba és rögtön vágták rá a válaszokat, hogy mit kell cserélni. Megvettem, kicseréltem és láss csodát az volt a gond.. Ezzel csomó pénzt spóroltam. Egyébként én sem bízok a szerelőkben. Rengeteg trükk van ám, ami az autóhoz nem értő embernek eszébe se jutna.

Bevált módszer, hogy akin látják, hogy fingja sincs a kocsihoz megvetetnek vele 1-2 alkarészt. Ezek persze soha nem kerülnek beszerelésre. Vagy hány olyat hallani, hogy márkaszervizben(!) a 4 liter olajból leengednek 2-t, betöltetnek 2-t majd kiszámlázzák a 4-et. Irodista anyuka, apuka mikor mondja meg, hogy mennyi lett kicserélve?

Na ezért csinálok minden ott amit tudok. Amit nem, oda megveszem az alkatrészt, a szerelő csak kicseréli.

2013. nov. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!