Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes embereknek miért rohad...

Egyes embereknek miért rohad a pár éves kocsijuk?

Figyelt kérdés

Sokszor látok az utakon szanaszét rohadt 10 évnél nem idősebb autókat. Nem gondozzák őket?

Nekem egy 16 éves Swiftem van és nincs rajta rozsda. Pedig, ha valami akkor ennek kéne rohadnia és mégsem teszi.



2013. márc. 15. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A ridegtartás egy autónak sem tesz jót. Egy szabad ég alatt tárolt, télen-nyáron sokat menő autó villámtempóban tud rohadni. Karcokat gyűjt be, itt-ott lekoppan az alja, ettől megsérül a korrózióvédelem. A tavaszi és őszi esők, a téli sós hólé és a rejtett zugokban hónapokig megülő sár pedig felgyorsítja a rozsda munkáját, főleg akkor, ha van is pár korróziós gócpont az autón. Ez pedig könnyen összejön, ha egy ritkán vagy soha nem takarított melósautóról van szó.
2013. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem melós autóra gondolok.

Nekem is volt felületi rozsda a hátsó kerékjáratí íven, aztán tavasszal lecsiszoltam és kijavítottam. De van aki megvárja, hogy az egész elrohadjon.

Meg hát én is sokat használom, de néha főleg télen bemegyek a benzinkútra és 2db 100-asból 2 perc alatt körbemosom.

2013. márc. 15. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert arra is lusták az emberek hogyha még nincs is garázsuk legalább egy takaró ponyvát vegyenek rá és a kocsira húzzák ha nem használják az autó ,az igaz hogy nem garázs de legalább védi a környezet viszontagságaitól
2013. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fűtött garázsban tárolod? Mert az igen kedvező a rozsdának ha télen használod aztán melegben éjszakázik az autó...

Ugye rátapad a latyak, szépen ráfagy és jegesen nemigazán bántja a fémet. Aztán be a meleg garázsba és dolgozhat a sós víz.


Legjobb talán a fűtetlen garázs, ahol hideg van ugyan de mégis védve van.


(persze az aksinak nem tesz jót a hideg, de ez a kérdés nem erről szól.)

2013. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ponyvával takargatod a kocsit, akkor fogja felzabálni a rozsda.

A pára lecsapódik a ponyva belső felén, és folyamatosan nedves lesz szegény kocsi.

2013. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy átlagos garázsban azért nem szokott olyan meleg lenni, hogy jelentős mértékben katalizálja a korróziós folyamatot. Általában 0 fok felett vannak valamivel a fűtött garázsok (senki nem csinál szobahőmérsékletet a kocsijának, ez rezsiben is sok lenne).

Egy kb. 5 - 10 c fokos Garázsban a sós lé hamar megszárad és lelassul a korrózió, míg a szabadban, a hidegebb éjjeleken jellemzően 0, és -6 fok között még nem fagy meg a sós lé teljesen, és sokkal lassabban is szárad, így van ideje dolgozni a karosszérián a rozsdának.

Fontos még megjegyezni, hogy nappal beszivárog a víz a hajszál repedéseken, és éjjel megfagyva (ha kicsi a sótartalma, vagy elég hideg van, hogy megfagyjon a sós lé is) a kitáguló víz (jég) felfeszíti, lefeszíti a festék réteget kis foltokban az alvázról és a kerékjárati ívek belső oldaláról, az így szabaddá lett felületek még gyorsabban tudnak rozsdásodni. Így mennek tönkre télen az utak is, nappal a plusz fokokban beszivárog a víz a repedésekbe, éjjel megfagyva meg szétfeszegeti azokat, kilazulnak és a járművek már könnyedén megbontják az utat.

2013. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy nedves lesz alatta de a nap nem égeti szét rajta a festéket és a jégtől is megvédi ha netántán az esne meg a hidegtől a fagytól is védi szóval az a kis pára nem számít
2013. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!