Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 50 ccm-es endurót...

Melyik 50 ccm-es endurót válasszam?

Figyelt kérdés

Van jópár lehetőség,

aprilia rx

yamaha dt

derbi senda

azt hiszem a suzukinak is van 50 ccmes endurója.

Szerintetek melyik lenne a legjobb kezdésnek? Tudok motorozni, de nem profi szinten :D terepre és utcára is használnám, bár a terep nem túl durva :D kb. 2 bucka :D


2009. nov. 19. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdéshez az 50-es tökéletes, ha meg m-es jogsid van úgyis minegy. Én is kezdő vagyok 3-4 hónapja vettem egy motorhispania furia-t ,90%-ban tökugyan az mint az Rx ,f@sza kis motor de azon múlik milyet tudsz kifogni, és itt majdnem mindegy a márka az számít mijen állapotban van.

Bár én már kezdem kinölni az egyémet aszfalton már lassúnak tűnik ,de terepen még böven elég és még egy ilyen kis "pö-csköszörű" is majdnem mindenhol elmegy, erdöbe kidölt fákon át ,olyan domboldalakon ahova még gyalog is alig tudok felmászni , és még ugratni is lehet ilyenekkel ,persze nem 10-15 métert de elöször meglepödtem ,hogy milyen puhán ér földet.

Szóval az a lényeg ,hogy tanulni tökéletes és majdnem mindegy milyen márka ,ha jó állapotban van és tetszik is.

2009. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem is Suzuki RMX-em van (2 éve van meg, lassan 9 éves, több mint 16000km-el, és eddig 1* kellett benne dugattyút cserélni -de törött gyűrűkkel is hazahozott 120km-ről!- (meg a lánc ugye) és azon kívül nincs semmi baja, jól gyorsul(ha "jókedve van" olyan érzés mint egy nagyobb motornál hogy szinte magamögött hagy úgy húz, lámpától autóknak esélye sincs, és siratókon is felmegy pikkpakk ;)) mielőtt megvettem mindig is Yamahát szerettem volna, de most hogy ezzel járok, és haverom DT-jét is párszor hajtottam, azt kell mondanom nem bántam meg! :) viszont ez nem szentírás, ugyanis gondolom használtan veszed majd, tehát lehetett a motornak rendes vagy állatkodó gazdája is. szerintem nézz meg többet is, próbáld ki ha lehet, és úgy dönts.

én személy szerint a Suzukit javasolnám, de ki tudja, lehet neked a DT jön jobban be :) mindenesetre én eldöntöttem, hogy bár van A1 jogsim és veszek majd egy 125öst, de megtartom az RMX-et mellé, mert nagyon hozzám nőtt ;)

sok sikert a választáshoz

2009. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
meg ha jól tudom, az RMX-nek van egy igen gyakori hibája, a spirállal. De az más motornál se ritka, meg nem is vészes dolog.
2009. nov. 21. 09:15
 14/17 anonim ***** válasza:
a km óra spiráljára gondolsz? mert ha arra akkor igen, az eléggé kellemetlen, meg vicces mikor 50nél spontán elkezd körbeforogni, de én vettem rá olcsón egy biciklis digitális mérőórát, és azt használom :)
2009. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

igen arra. 50-nél nem igazán fog, mert 40-nel szabad menni közúton :D pályán meg kimondottan sz@rok rá, h. mi van a km/h-val XD

nem nagy kunszt, könnyű cserélni is elvileg.

2009. nov. 22. 11:04
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem ,hogy csak 40-nel fogsz menni én is azt hittem ,hogy be tudom tartani.
2009. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
az rmx-es vagyok. 40el asszem 3.ba megyek ;D teljesen gyári állapotban kb. 110et produkált alattam lejtőn (Mátrafüredről lefelé) de azért nem egészséges sokszor eljátszani ezt vele :)
2009. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!