Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy áljak neki 2.5 (116)...

Hogy áljak neki 2.5 (116) TDI-t tuningolni (kezdő vagyok az okoskodók nem érdekelnek segítséget szeretnék, cél kb.200LE)?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
veszel bele egy másik motort. vagy egy másik autót. ezt te nem fogod tudni (olcsóbban) felhúzni ennyire. persze lehet turbónyomást feltolni az egekbe, de sokat nem mész vele utána...
2013. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hátha ez a TDI egy Volkswagen (vagy más, de ehhez a konszernhez tartozó márka), én elvinném ABT-be.

Vagy saját kezűleg cserélgetnék benne légszűrőt, sportkipufogót, chip tuning. Aztán lehet mindent erősebbre cserélni, hengerfej, hajtókar stb.

2013. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az előtöltésen csavargass ki kell tapasztalni, a ladán is addig pörgettem, amíg úgy ment hogy lehagytam a VFTS eket is az utcán vele.

de ezzel csak olyan 20-30 lóerőt kapsz, nyomatékot nem mert ahhoz mechanikai eszközökkel kell belenyúlni.

2013. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd azzal, hogy összegyűjtesz másfél misit. És akkor még szolid összeget mondtam.
2013. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul a dízelek a főbb "tuningmódszerekkel" csak még nyomatékosabbak lesznek, a több pacit nehezebb előhozni belőlük. Most, hogy jobban belegondoltam, inkább 2, 2,5 misit rakjál el, ha 200 ló fölé a cél.
2013. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akarlak leszólni, de gyanitom, hogy ez valami régi Audi A6 vagy hasonló autó lehet, amiben alaphangon van 1 milliü km, és szegény bár még vonszolja magát, de már nehezen. Nem nagyon lehet még ezt a motort tuningolni, ebbe még nincs ECU, tehát chippet sem tudsz bele rakni. Amit csinálhatsz: nagyobb turbó, intercooler, más vezérlés, erősitett hengerfej és főtengely. Nem is hinném, hogy igy meglenne a 200+ lóerő, és 2x annyit rá kellene költsél, mint amennyit ér az autó. További hátrány, hogy kezdő vagy, először csak kisebb tuningokat kellene csinálnod, nem egyből megduplázni a teljesitményt.
2013. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!