Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Jog kezdő motornak? (Lent)

Yamaha Jog kezdő motornak? (Lent)

Figyelt kérdés

[link]

Egy ilyen motor jó lehet? B kat. jogsival vezetném. Mik a tapasztalatok? Mennyit eszik? Mennyi a max. sebessége?



2013. nov. 16. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2,5-3 litert eszik, 60-65 esetleg max 70-ig megy, utazóban inkább az 50-55-ös tempót szereti, a 10 lóerő pedig kamu, az igazából max 6-7... a yamaha jog és a honda dio a legmegbízhatóbb robogók.
2013. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Volt ilyen motorom 2 évig. Sohasem volt vele baj, pedig én is használtan vettem. Talán ha gyertyát cseréltem benne egyszer. 3 litert azt megeszi 50 körüli tempónál, nem tudom menne-e 70-et, de nem érdemes széthajtani. Ha jól emlékszem ezek 3,6 LE-sek, de elég is, mert pikkpakk 50-en van. (lehet hogy nem LE hanem kW, de tök mindegy, a 10 biztos kamu)
2013. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. nov. 16. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egy rossz gép,de ha lehet Én inkább négyütemű gépet választanék,igaz azok lomhábbak de viszont megbízhatóbbak és nem kell keverékolajat venned a benzinhez.

Amúgy nem annyira rosszak ezek a jog-ok,

2013. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kétütemű robik közül ezek már nagyon kiforrott, letisztult konstrukciók. Megbízhatóak, szögegyszerűek, sok dolog otthon is megszerelhető rajtuk. Az alkatrészek nem drágák hozzá, de ha nincs agyonvágva, és egy kicsit odafigyelsz rá, akkor nem valószínű, hogy probléma lenne vele. Persze, nem egy erőgépek, és a hosszabb távokat se nagyon szeretik (20-30 km-enként érdemes megállni vele legalább egy ciginyi pihenő erejéig), de hát nem világjáró körútra lettek kitalálva. Helyben, környékben elrohangászni vele tökéletes. 2 lityót eszik, ha nagypapásan vezeted (lassú gyorsulás, 3/4-ed gázzal hajtás), de azt úgysem tudod megállni, hogy ne húzd folyamatosan csutkán a szarvát :D Úgy meg 3-nál, nagyon maximum 3,5-nél többet nem szabad hogy egyen még megpakolva sem.


Szóval ha nem töröd össze és normális 2T robogóba való olajjal hajtod, akkor valószínűleg sokáig jó haverok lesztek :)

2013. nov. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!