Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak Yamaha dt 80...

Kezdő motornak Yamaha dt 80 vagy 125?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég rég óta gondolkodom ,de igazából nem tudok dűlőre jutni,hogy 80as vagy 125ös Yamaha DT-t vegyek.Első váltós motorom lenne,ezért nem akarok "nagyot"(125ös),de mivel nem vagyok egy pehelysúlyú(180 cm 90 kg)attól félek hogy a 80as meg kevés lesz alám.Nektek mi a véleményetek?Nem sok kezdő motornak az a kb. 25 lőerő amit a 125ös tud?Utazósebessége mennyi a 80asnak és a 125nek?Városba mászkálásra,suliba járásra,horgászni menni a gáton,stb.-re kellene.

Köszi szépen a választ előre is!


2013. aug. 20. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szoktál vagánykodni és megfontolt természeted van akkor nyugodtan mehet a 125ös. A 80-ast nagyon hamar megunnád.

125ös 90-et könnyedén tartja, ha átlagosan hajtod elmegy 5L-el is és elég megbízható a blokk, ha nincs agyon maszekolva.


80-asról nem tudok véleményt mondani.

2013. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A DT-hez nem értek, de 25 lóerő inkább kevés kezdőmotornak, mint sok, persze ha csak mászkálsz vele ideoda, akkor elég lehet. Én túrázni járok a 28 lovas kicsikémmel, néha lehetne kicsit erősebb (huszonpár Nm a max nyomatéka szegénynek, amivel a kigyorsítás OK, de néha előzni vagy emelkedőn haladni ajajj), de türelmes, szolid mazsoláknak megteszi ;) Ha magasabb lennék, 5-600 köbcentis motorral kezdtem volna, egy szolidabb fajta teljesen jó kezdőmotornak és nem olyan könnyű kinőni, mint egy kisebbet.
2013. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos 16 évesen nehezen vezethetnék 5-600 köbcentis motort.
2013. aug. 21. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!