Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90-es években mikor olcsó...

90-es években mikor olcsó volt a benzin a 10L még nem számított "magas" fogyasztásnak igaz?

Figyelt kérdés
Ma már a 7-8-at is sokallják ahogy látom, 5-6 litert fogyasztó autókat keres az emberek nagy része. Jól látom?
2013. okt. 31. 19:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért ne csináljunk már úgy, mintha a 90-es évek, pláne 2005 annyira az őskorban lett volna!

Amiről írtok sokan, az leginkább a 80-as évekre volt jellemző.

2000-ben szereztem a jogosítványomat. Akkoriban is 250Ft körül volt a benzin. Sőt amikor emelték mindenki elkezdett lázadozni és 300Ft-os benzinárakkal riogatták a népet, ami akkor elképzelhetetlennek tűnt.

A 90-es években, legalábbis a második felében tizenévesként is érdekelt a téma. Akkor is volt már 200Ft körüli benzin. És a bérek nem kicsit voltak kevesebbek mint most.

A mostani autóm 2005-ös évjáratú. Már nem fiatal, de azért még nem is egy őskövület. A gyári fogyasztása városban 6 liter, országúton 4,2 liter/100km. A realitás persze ennél kb fél literrel több, de szerintem még ma sem lehet rá azt mondani, hogy "hú de pazarló válság előtti autó"!

2013. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az érdekes, hogy az 1991-es statisztikai nettó átlagbérből taxis blokád előtti áron 301 liter benyát tudtál volna venni, míg a 2013-asból 357 litert(36 és 410 forinttal számolva).

Annak, aki az átlagbér másfélszerese alatt keresett, annak akkor is és most is soknak számított a 10 literes fogyasztás ( szerintem ).

2013. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!