Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Continental WinterContact...

Szabika1983 kérdése:

Continental WinterContact téli gumi 4,5 mm-es elég profilmélységben?

Figyelt kérdés
Hasznáét autógumit vennék, sajna gyenge a keretem... :S Egy Continental WinterContact téli gumi 4,5 mm-es profilmélységgel még elmegy?
2013. okt. 12. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
igen... "nyári guminak" még igen. Ha egy téligumi eléri a 4mm-es profilt, már nem javasolják hóra, jégre. Ezért is van a legtöbb gumin két profilmagasság jelző (4mm-1mm)
2013. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Határeset. Legfeljebb egy szezont mennék vele aztán kuka.
2013. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy szezont simán elmegy. Olyan sok havas nap azért nincs nálunk télen, hogy problémát okozzon ( meg olyankor nem kell elindulni hajnal 1-kor a hókotrók előtt a hegyeken át.... ).
2013. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lényegében városban használnám, forgalmas, tisztított utakon...
2013. okt. 12. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Múlthét csütörtökön adtam el 4db Continental WinterContact téli gumikat, szintén 4.5-5 mm-es profilmélységgel. A vevő egy E46-os 320d-bmw-re vette, 205/55 R16-os méretbe, én 2.500 forint / darabjáért eladtam, mondta hogy egy szezont még eljár vele.


Hogy a témához is hosszászoljak, én ezt a téligumit használtam tavaly télen, akkor még 5 mm-es volt, hóba már az se volt valami tapadós, nedves, száraz aszfalton megállta a helyét, a puha keveréke miatt. Szerintem 1 szezonra, ha nincs jobbra kereted, megéri!

2013. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az hány éves gumi volt? :) Ez 2005-ös, igaz, nem tudom mennyit futott...
2013. okt. 12. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:

én a tavalyi telet kb 2mm-es profilmélységű gumival húztam ki

ha hajlandó vagy kompromisszumot kötni, és nagy havazás alatt csak városban használod, lassú tempóval, akkor még akár 2 szezonra is jó lehet

2013. okt. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, és utána sem feltétlenül szükséges kukázni, mivel ami télen már nem jó, az a nyári száraz utakra még tökéletes, persze esőben itt is csak ésszel...
2013. okt. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha csak városban használod tisztított utakon, akkor még nyárival is mehetsz. Gondolom ha ilyen kevés pénzed van, úgysem mész sokat az autóval. Most egy ilyen téliguminak kb. semmi értelme. 8 éves, tehát el is van öregedve. Max ha ingyen, vagy 500 ft darabáron hozzádvágják akkor oké, de ezért úgy pénzt ne adjál ki.... Inkább tedd le az autód és menj busszal akkor. Az nem alternatíva?
2013. okt. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 4.5mm-es téli gumi is jobb, mint a semmi. A téli gumi lényege az is, hogy puhább keverékből van és télen 7 fok alatt még száraz úton is kisebb a féktávolsága.

Inkább 6mm-től felfelé kellene használt gumit keresni. Pazarlás az új árának kb a feléért használt gumit venni, amit aztán csak egy szezonban használunk.

Új gumik közül sem muszáj a drágábbakat venni. Nyugodtan meg lehet venni az olcsó új téligumit is. Sokkal jobb egy kevésbé neves új téli gumi, mint egy használt, öreg prémium abroncs.

2013. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!