Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha felteszem a téligumit...

Ha felteszem a téligumit (165/65x14) akkor miért kezd el jobbra húzni a kocsi?

Figyelt kérdés
A nyárigumi az 165/70x13 és Fiat Puntóról van szó. Azzal tökéletesen megy!

2013. okt. 3. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nyári gumival nincs gond, akkor a gumiabroncsok problémásak. Lehet, hogy nem egyforma a légnyomás a két oldalon a kerekekben, de olyat is látott már a világ, hogy futóműprobléma miatt az egyik oldali gumi jobban megkopott, mint a másik oldali és később, a futóműprobléma kijavítása után is félrehúzott az autó attól, hogy pár mm-rel eltért a kerekek átmérője.
2013. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Centriroztatva voltak-e a kerekek?
2013. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt centírozva és a guminyomást is megnéztem, és még a gumikat is megcseréltük a felnin. Az elsőket a hátsóval is megcseréltem már.
2013. okt. 3. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik oldalra volt felrakva a gumi, mindig jobbra húz, vagy behatárolható, hogy valamelyik gumi az, ami bármely oldalra van téve arra húz? Illetve a jobbra húzás jelenség után vissza lett téve a nyári gumi és utána jó volt? Mert ha nem lett visszatéve a nyári gumi, akkor lehet, hogy azért húz jobbra, mert a futómű/kormánymű megsérült azóta, hogy a nyári gumi le lett szedve.
2013. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak akkor produkálja ha felrakom a téligumit, ha a nyárit teszem fel akkor nem húz semerre.
2013. okt. 3. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki is próbáltad? Tehát valóban visszaraktad a nyári garnitúrát a téli után próbából, vagy csak azt írod, hogy a nyárival még jó volt?
2013. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit balra húz az autó, voltam futóművesnél megmérték és tökéletes a geometria!

Megcserélték az első és hátsó gumikat, amitől jobbra kezdett húzni az autó! Pedig nincsenek féloldalasra kopva, és a nyomás is rendben van.


Mondanom se kell, hogy valami noname gumik vannak rajta, de ezekkel vettem és még nem csere érettek, no meg azt a kis ellentartást is kibírom. Majd tavasszal veszek rá valami rendes gumikat!

2013. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A 6-os válaszolónak : igen ki is volt próbálva, egész tavaly télen így jártam. Lehet nekem is vmi noname gumi van rajta, ráadásul használtan vettem és lehet régebben adódott vmi probléma már vele.
2013. okt. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!