Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés
Német márkájú vagy japán autót szeretnék venni. Évjárata mindegy.Max 1,2m Ft-ig és 160ezer km-ig.

2013. okt. 2. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]


Én valami ilyesmiben nézelődnék,ezek nagyon sokat kibirnak,és jó a fogyasztásuk.

2013. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2013. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb azt tisztázd, hogy TE mit vársz el egy autótól? Aztán írd ide le, mert e nélkül csak olyat tudnék ajánlani Neked, amit ÉN szívesen megvennék, de egyáltalán nem tuti, hogy TE jól járnál vele.


Van azonban pár konkrét tanácsom is: az óratekerők országában élsz. Ezért a 160e km-t felejtsd el! ÁLLAPOT-ot veszel. Látatlanban nem szeretünk bele semmibe, nem alkuszunk rá stb. Elmegyünk, megnézzük! Csak olyan autót vegyél meg, amibe beülve látod a kopásokon, az általános kinézetén, hogy nem ment túl sokat. Ugyanígy, vezetve hallod: nincs semmi baja. Ne higgy annak, hogy "csak ezt, meg azt kellene kicserélni/megcsinálni, és tökéletes lesz..." Ha így lenne, már megcsinálták volna, és többért kínálnák. Ha valami nincs megcsinálva, annak oka van. Ha pedig nem értesz hozzá, keress valakit, aki ért. (Lehet ez szerelő is, de nekik általában teljesen más szempontjaik vannak. Én inkább olyanra gondolok, aki már vett életében 5-10 autót használtan saját magának, és már ismeri a hosszú távú buktatókat a saját kárán.) ;)


Ui.: Típusokról, típushibákról sokat olvashatsz a net-en, csak keresni kell rá. Véleményekre ott a Népítélet a TotalCar-on.

2013. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt várom el az autótól,hogy a pontból b-be eljussak!Ne kelljen sokat szervizelésre költeni.
2013. okt. 2. 12:56
 5/17 anonim ***** válasza:
Előbb alakítsd ki a preferenciáidat, ez eddig édeskevés. A 160 ezer km meg hülyeség, ahogy az előző válaszadó is írta.
2013. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bármilyet is veszel, próbáld leinformálni. 1.2 millából vehetsz 15 éves, volt prémium autót, irgalmatlan sok futással, vagy szerény 5-6 éves autót, kevés futással. Ezt kell eldöntened. Ha annyi az elvárás,hogy a-ból b-be elvigyen, akkor az utóbbit javaslom.

Mondjuk én mindenképpen az utóbbit javaslom....


Eszedbe ne jusson bevallottan 350-500.000-et futott autót venni. Igen....állapotot veszel nem km-t. Egy bizonyos szintig ez így van. Tehát simán találhatsz jobb állapotban lévő 200.000-et futottat, mint 120.000-et futottat.

Azonban a 350-500.000-et futott autóknál (legyen az bármilyen), már ez a koncepció borul. Óriási hiba lenne megvenni, mivel nyilvánvalóan a tökéletes karbantartás sem tér ki minden alkatrészre...és az alkatrészek kopnak..ilyen egyszerű.


Szóval egy szintig oké a km / állapot, de bizonyos szint után már nem.

2013. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja, és nehogy elhidd, hogy a linkelt 15-16 éves prémium autók 130-150.000 km-t futottak. :) Szóval azok közül is nagy felelőtlenség lenne választani.

Azok legalább 350-400.000-et futottak, ami KOPOTT, vagy erősen kopásnak indult motort jelent. És ha azok elromlanak...akkor barátom gyűjtheted a következő 1.2 millát. :)

2013. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha nem 8000-ig pörgő japó autót vesz, amelyet az előző gazdák is rendesen hajtottak, akkor a 300 ezer km nem vészes, lehet akár kevésbé kopott is. Ha üzemmeleg motorral mentek sokat és kevés volt a hidegen terhelés, akkor alig kopott a motor. Egy nagyon sokat futott autón esetlegesen segíthet az újragyűrűzés.
2013. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek nagy elvárásaid mint ahogy írtad ezeket tudom ajánlani

Ja és az sem árt ha van szervizkönyv az autóhozmert ha az végig vezetve van akkor kevesebb az esély arra hogy átvernek.


Toyota corolla

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De ha nincsenek előítéleteid a suzukival szemben akkor egy swift vagy liana is megfelel ere a célra.


suzuki swift 2006-2007 évjárattól

[link]

[link]

[link]

[link]


egy pár liana

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De még a dacia logen is jó kis autó és találni belőle keveset futott szervizkönyves darabokat is.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


igaz nem luxus autók de mindennapi használatra ettől fügetlenül tökéletesek,és a szervizelésük sem eget rengető.

2013. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, ezek korrekt javaslatok, szerintem is érdemes ilyen kocsik közül válogatni.
2013. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!