Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a lehető legolcsóbb új...

Melyik a lehető legolcsóbb új autó, ami a következőket tudja?

Figyelt kérdés

4 vagy 5 ajtós

klímás

automata váltós

van benne tempomat

4 elektromos ablak

fogyasztása városban 10 liter alatti

normális mérete van (Opel Astra vagy nagyobb)


W210-es Merci helyett lenne, ami ezeket mind tudja. Esetleg ti mire cserélnétek le egy ilyen verdát? (E290TD)


2013. szept. 30. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

skoda rapid, chevrolet cruze

de az automata + dízel + klíma nagyon nagyon sokat dob az áron...

2013. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem írja h dízel...
2013. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de hülye lennél a Mercit lecserélni valami újszarra. Vegyél azon a pénzen valami 3-4 éves mercit, az újskoda/újchevroletdeawo/újjjjsuzuki még a fingját se szagolhatja.
2013. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Új autónak nincs párja. Ha telik rá neki akkor miért ne.
2013. okt. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha felmész a használtautó.hu oldalra, és a részletes keresőbe beírod ezeket a kritériumokat, és kiválasztod h csak új autó (mert ott új autók is vannak).

Én egy használt japánt vennék, mert akár fele annyiért is meg lehet venni néhány évesen mint újonnan.

Ajánlatom a Mazda 6, az egyik legmegbízhatóbb autó, jól felszerelt és nagyon jól néz ki...szerintem.

2013. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kia ceed sw ?
2013. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jól mondta itt egy előttem szóló, a dízelhez nem ragaszkodom, csak a városi fogyasztás beférjen 10 alá, mert azt még a jelenlegi Mercim is tudja. Mindenképp új autót szeretnék, de nem sürgős, kb. 2 éven belül. TIsztában vagyok vele hogy egy ilyen autónak a Suzukik és Chevrolet féle verdák nyomába sem érnek, csak kíváncsi voltam mit ajánlotok. Mivel az autóm kitűnő motorikus állapotban van, ezért nincs okom azonnal lecserélni, de kisebb dolgok (kilométernullázó, parkolóradar) néha elkezdenek rakoncátlankodni, és mivel 15 éves a gép, gondolnom kell a cserére. Használtan vettem, és mindenképp újat szeretnék majd egyszer. Ezért kicsit magasak az elvárásaim, mert nem sok olyan mai olcsóbb autót ismerek ami a nyomába érne. Régebben volt fapados Opelem, még szervó sem volt benne, azután nagy ugrás volt ez a Merdzsó, így nem szeretnék lemondani ezekről a funkciókról. Remélem azért 5 éven belül eljut oda az autóipar, hogy ezek a dolgok, amiket a Merci már 20 éve tud, eljutnak az alsó-középkategóriába. Ám lehet hogy mégis majd egy w211-es mellett döntök használtan, mert az is nagyon tetszik. A KIA-k amúgy nagyon jók szerintem és a 7 év garancia is csábító, viszont nekem csak a Cee'd vagy a nagyobbak jöhetnek szóba, azok meg elég drágák a konkurensekhez képest. Ha kicsit több pénzem lenne, akkor viszont a Sorentóban gondolkodnék, az tökéletes lenne.
2013. okt. 1. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:

"Új autónak nincs párja."


Ez igaz, legalábbis abból a szempontból, hogy aki új autót vesz, ritkán vesz kettőt egyszerre. Egyébként egy használt konzervdoboz is lehet pont ugyanolyan jó, mint egy új (sőt, esetenként akár még jobb is).


Kérdező, az általad felsoroltak közül a tempomat és az automata váltó az, ami ma már nagyrészt nem tartozik bele az alapfelszereltségbe, a többi már szinte mind. A fogyasztás automata váltó esetén bő egy literrel több lehet, mint egy manuális váltós gépé, olykor akár kettővel is, ami megnehezíti a választást: ugyanis a benzines autók fogyasztása 7-8 liter körüli városban, az automatáé ennél 1-2 literrel több, ami alulról már karcolja a 10 lityós határt. Ami meg elvan városban 5-6 literből, az nagyon kicsike autó. Ráadásul ha még klímázni is akarsz, az még egy liter pluszt jelent, és minimum 1.4-1.6-osnak kell akkor lennie, tehát kisköbcentis autók kizárva (egyliteres autóra rátolod a 35 fokban a klímát, és majdnem leáll a motor, annyira leterheli. Vagy menni lehet velük, vagy klímázni, a kettő együtt nem megy.) 1.6-os benzines automata váltós autók közül meg már nem nagyon van, amelyik városban beéri 10 lityó alatt.


Ha ilyen kívánalmaid vannak, akkor a hibridek között kéne körülnézned talán.

2013. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És pár ezer km-es viszonylag új miért nem érdekel? Pl a Kia 7 év és 150e km garanciát ad, ha veszel pl egy 2011-es, kb 30-40e km-t futott autót, gyakorlatilag még mindig kapsz rá 5 év és több mint 100e km garanciát, az olyan, mintha újonnan vennél, ilyen rövid idő és kevés futás és rövid idő alatt még az "új szag" sem megy ki egy autóból, és legalább több százezerrel olcsóbb, ha nem 1 millióval.
2013. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy a mercivel jársz jobban, az ujautóa létező kegroszabb befektetés.
2013. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!