Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2013 Opel Corsa / Dacia...

2013 Opel Corsa / Dacia Sandero / Suzuki Sx4?

Figyelt kérdés

Mindegyikből ESP/ABS/összes légzsák opcióval. SX4 esetén 4x4.


Ki melyiket választaná és miért?



2013. szept. 27. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Alapból felesleges pénzkidobásnak tartom az új autó vásárlást, de ha már választani kellene, akkor Opel Corsa. Ami biztosan nem, az a Dacia, mert lehet, hogy már nem a régi sza.r, de attól még az a márka már egyszer durván lejáratta magát (a 90-es években is kritikán aluli minőséget gyártottak, szóval nem csak a szocban), nem kockáztatnék.
2013. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

sx4 /bár soha nem vennék suzuik de a felsoroltak között a legjobb/


Aki hülyének nézi azt aki új autót vesz ez egyszerűen irigy.


Új autó jó dolog. KP-ra. Ha hitelre megy csak akkor inkább használtat.

2013. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hitelre semmit nem vennék, autót meg legnagyobb butaság lenne.
2013. szept. 27. 11:48
 4/16 anonim ***** válasza:

"Aki hülyének nézi azt aki új autót vesz ez egyszerűen irigy. "


Vagy csak egyszerűen nem hülye. Alap, hogy 3 havi fizetésemnél többért nem veszek autót. Mondjuk havi 1 milliós nettóra valóban lehet irigykedni, de a lakótelepi proliknak, akik hitelre (vagy nem hitelre, mindegy) új autót vesznek, kétlem, hogy ekkora fizetésük lenne.

2013. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért ilyen közkedvelt itt mostanában ez a "proli" kifejezés? Engem valaki leprolizna, úgy pofán b.znám, hogy a fogsorát keresgélné egész álló nap. Aki nem ismeri az ember életét, az ne is szóljon bele!


Egyébként valóban nem éri meg új autót venni (gazdaságilag legalábbis...), de ha senki nem vesz újat, akkor miből lesz a használt?

2013. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

A 3 közül tényleg az sx4 a jobb.Bár 4X4 inkább már dízelmotorral vennék 1.9 vagy 2.0-sal.

Esetleg az új sx4 s-crosson nem gondolkodtál?

2013. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

5:

Én ellene voltam sokáig ennek a szónak, sőt volt egy blogom, ahol arról írtam egy cikket, hogy mekkora sznobizmus leprolizni másokat. Aztán egy időre egy bérelt panellakásba költöztem, és megismertem az ottani szomszédomat, meg úgy általában a környékbeli embereket, és megváltozott a véleményem.


"Egyébként valóban nem éri meg új autót venni (gazdaságilag legalábbis...), de ha senki nem vesz újat, akkor miből lesz a használt?"


A magyar átlagbérből, aminél egyébként a lakosság 80%-a kevesebbet keres (az eloszlása miatt, ugyanis kevesen keresnek sokat, és sokan kevesebbet, azaz a medián jóval az átlag alatt van), határozottan csak túlköltekezve lehetséges új autót venni. Nagyon szűk az a réteg, aki tényleg megtehetné, de mivel sok a rongyot rázni akaró ember, ezért sokkal többen vesznek. Viszont a használt autók jelentős része így is külföldről, elsősorban Németországból érkezik, ezért nem jelent problémát, ha itthon visszaesik az új autó vásárlás, mint ahogy a válság alatt vissza is esett, mert akkor több külföldi használt autót hoznak be és kész. Ha eszünk ágában sincs új autót venni, akkor ne érdekeljen, hogy ki az a balek (vagy éppen jól kereső német, aki megteheti), aki újat vesz, és eladja nekünk használtan töredékéért.

2013. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezek közül én is a Suzuki SX4-et választanám, de feleslegesnek érzem a 4x4 hajtást bele. Jó az sima 2 kerekessel is.
2013. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
4x4 oka, hogy sima első kerekesbe nem raknak ESP-t. Legalábbis GLX modellekbe nem.
2013. szept. 27. 14:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó autó az új autó ha megteheted.


Én ezek közül az Opel-t venném. Ha nem lenne ez a lista, akkor ebben az árfekvésben az új Kia Rio-t ajánlanám

2013. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!