Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félek a vezetéstől? (Bővebben...

WyLToR kérdése:

Félek a vezetéstől? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nemrég a szomszédom megkérdezte van-e kedvem ahhoz hogy beparkoljak neki a helyére. Én eléggé csodálkoztam hogy ilyenre kér de mégis elutasítottam ezt mivel még soha sem vezettem kocsit. Most 16 éves vagyok nemsokára 17 és elkezdem a kocsi jogsit csak félek hogy hülyének fognak nézni hogy van két kocsink (apámnak, anyámnak) és még egyiket sem vezettem tisztességesen szóval nem tudom a váltást se a kuplungozást. Motort vezetek 14 éves korom óta az váltós azt ismerem mint a tenyeremet de a kocsitól egyszerűen félek nem tudom mit tegyek most meg kellene kérnem ősömet hogy had gyakoroljak vezetni vagy egyszerűen csak várjam meg a jogsit amikor már ott leszek a kocsiban és nehezebb legyen minden. Sok olyan embert látok aki iszonyat nyugodtan áll hozzá. Barátom 14 éves korában Opel Astrát vezetett és még mindig nincs jogsija de már 3 éve vezeti lassan szóval nem tudom mit tegyek melyik lenne a helyes megoldás erre? Kérjem meg hogy had menjünk el vezetni vagy csak üljek itthon és maradjak a motorozásnál és mikor majd éles lesz a kocsi vezetés akkor meg ott helyben ijedjek meg?

Legnagyobb baj hogy a rutin pálya már el lett törölve és maximum 1-2 óra erejéig fogok ott szenvedni.

Ötlet?

16/F



#jogosítvány #Kocsi vezetés
2013. szept. 22. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Kérd meg apukádat hogy gyakoroljon veled egy kicsit.Csak az elindulást,megállást meg a váltást.Ha ezeket már tudod akkor sokkal könnyebb lesz minden amikor oktatónál vezetsz.
2013. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a beparkolást szintén gyakorold.
2013. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben vagyok, mint te, csak én nem a kezeléstől félek - ugyanaz mint motoron, csak kézzel váltasz, lábbal kuplungolsz, és nem kell figyelned az első illetve hátsófék jó arányban való alkalmazására!:D - ellenben annyira nem érzem az autót, merre mennyi, és olyannyira bezárva érzem magam, hogy egyszerűen félek tőle.... Főlek, hogy nem is látok szinte semmit. (Motorhoz képest.)


Kérd meg faterodat ültessen be valami világvége földúton egy kicsit elindulni megállni, velem is ezt csinálta apum anno.:) Csak bennem meg maradt a félelem az autók iránt... Hiába biztonságosabb, ha koccanok, olyan nagy, lomha, hogy szörnyű... Kezelhetetlen. És még csak nem is látok benne. Nem nekem való ez az autós dolog...

2013. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

az király ha van kocsitok,én is tartottam a vezetéstől viszont nekünk kocsink sem volt,haveroktól meg nem kérek el autót.

használd ki hogy van kocsitok gyakorolj vele sokkal könnyebb lesz már úgy a jogsizás ha nem akkor tanulsz meg vezetni.

egyébként a jogsi szerzést intézd majd minél hamarabb mert megy fel az ára rendesen.

ha jól tudom az óra számot is megakarják emelni ami az árára is arányos hatással lesz az tuti.

2013. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én rábíznám az oktatóra magam, végül is azért fizetsz neki, hogy megtanítson vezetni, meg aztán, akinek van jogsija, az se vezet mind normálisan.
2013. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rutinpályás vezetést nem törölték el, hanem az oktató belátására van bízva, hogy mikor enged ki a forgalomba. Normális esetben csak azután, hogy már tudod megfelelően kezelni a járművet, azaz amíg nem megy tisztességesen az elindulás, megállás, index, parkolás, addig a rutinpályán maradtok.

Nálunk a családban az a szokás, hogy betöltött 15 után az apuka elkezdi kint a senki földjén tanítani vezetni a gyereket. Kimennek, megbeszélik mit, hogyan és miért, a gyerek beül, instrukciók alapján elkezdi gyakorolni a kuplung használatát, az elindulást-megállást, esetleg bóják/lécek között a parkolást. Nem a forgalomban vezetést, hanem az alapokat. Ha motorozol, akkor a közlekedés része úgysem problémás, mert azt gyakorlod, csak a kocsi használatát kell szokni.

2013. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz nehéz dolgod, ha már motorról tudod az alapokat.
2013. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én most vizsgáztam szeptember 19-én. Úgy mentem oda hogy soha életemben nem vezettem autót, se motort se semmit, de komolyan! Lehet ez csak velem volt így, de engem a 3. órán kivitt forgalomba (10-től lehetne! és annyitól is szoktak kivinni!) mégpedig azért mert úgy ráéreztem a vezetésre hogy ki mert vinni nyugodt szivvel a forgalomba is... ne félj a váltástól eleinte kicsit furcsa, és még nézni fogod a váltót mit hogy csinálsz hova rakod, de pár óra után már azt se nagyon! Nos ha ajánlhatok valamit akkor ne a csigavér autós iskolához menj, 96 e Ft van meghirdetve a vizsgákkal együtt... nekem 170.000 lett a végösszeg a csigánál, és nem is ez a baj, mert mindenhol ennyi nagyjából, de én márciustól kezdtem!!!!!!!!!!!!! és nem buktam meg semmiből sem egyszersem... volt hogy 2 hetente egy órát vezettem meg a vizsgára is 2 hónapot vártam meg ilyen abszúrd dolgok... az a szerencséje az oktatómnak hogy nem buktattak meg mert akkor már tényleg kitörtem volna magamból... mindenesetre nem nehéz ez az autó vezetés ne félj tőle hamar meglehet vele barátkozni. Sok sikert kívánok neked!


17/f

2013. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!