Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dudálunk feleslegesen?

Miért dudálunk feleslegesen?

Figyelt kérdés

Sose értettem miért jó, ha dudálunk, amikor dudálás nélkül is kikerülhetjük a veszélyt.

Rengeteg felesleges dudálást tapasztalok, mikor fékezéssel simán kikerülhetjük a veszélyt, de még dudálunk is. Nem értem miért van ez......


2013. szept. 14. 21:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
napi stressz levezetés.
2013. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
a duda csak ovisok játékszere
2013. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
88%
Hát, mondjuk, hogy a veszélyes helyzetet okozó egyén is észrevegye, hogy valamit nem jól csinált. Mert ugyebár nem mindig jönnek rá maguktól. :)
2013. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Madartejlight ***** válasza:
85%
Azzal cenzúrázom az anyázást
2013. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a harmadik válaszoló írta. Vészhelyzet hárításánál alkalmazott dudálás esetén felhívja a szabálytalankodó figyelmét arra, hogy valamit nem jól csinált és talán legközelebb már jobban figyel.


Annak viszont én sem látom értelmét, amikor egyesek forgalmi torlódás miatt araszoló kocsikban nyomják a dudát. Mintha ettől egyből megszűnne a torlódás és lehetne normálisan haladni...

2013. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Lehet ez mondjuk egy reflex is. :))
2013. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én az elmúlt egy évben egyetlen egyszer dudáltam: mikor egy parkolóban valaki belém akart tolatni, mert nem vette észre hogy ott vagyok. Akkor sem nyomtam másodpercekig (mint ahogy egyesek szokták) hanem csak finam megütögettem, hogy észrevegyen.

Forgalmi helyzetben, inkább fékezek, korrigálok, de soha nem nyomom a dudát. Még akkor sem ha a másik fél szabálytalankodás miatt kényszerülök fékezésre, vagy irányváltoztatásra. Hiszen attól, hogy beletenyerelek a dudába, nekem semmivel nem lesz jobb.

2013. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a felesleges dudálást kérded: azért, mert nagyon ideges lett valaki a másikra/ő úgy gondolta jeleznie kell, hogy ott von - közben felesleges volt, mert látták.


Én azt nem értem miért kell 'odaosonni' a másik mögé, és telibe nyomni jó hangosan. Többször is láttam, hogy így rádudáltak kezdő szerencsétlen béna sofőrre, az meg úgy összeszarta magát, hogy az egyest se találta meg...


Egyébként általában jól használják a dudát itt mo-n, néha olyankor is, amikor nem áll fent veszély, de esetleg lassulnia kellett, hogy te elmenj...

2013. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én sosem dudálok, sőt, nem is szól a dudám! :)
2013. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Külföldön tanulok vezetni és rengeteg idegbeteg állat van,akik dudálnak,vagy azért mert magam elé engedek egy másik kocsit,vagy azért,mert még nem szoktam meg itt a vezetést és lassabban megyek.De hátulról a múltkor telibe nyomta nekem egy barom a dudát,mire lelassítottam 15-re,hogy vegye már észre magát,nem tudok,hova menni,dugó volt és elémtolakodtak.Erre elkezdett előzni,kereszteződésben,amikor előttem kilométeres kocsisor állt.Majdnem nekiment a szembejövőnek a hülye állatja,ennyit arról,hogy ki a balesetveszélyes.Magyarországon ilyen elmebetegeket nem tapasztaltam,ott is van néhány ideges ember,aki szereti nyomkodni a dudát (ha már mást nem tud nyomkodni:) de ilyet,mint itt,hogy elémvág,nekemjön,vagy kockáztatja,hogy nekimegy a szembejövőnek,ilyet otthon nem láttam.Mondjuk nem is nagyvárosban vezettem,itt meg sajnos igen.
2013. szept. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!