Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik olyankor ha...

Mi történik olyankor ha megveszem az autót de nem iratom át? Kifejtés lent

Figyelt kérdés

Van egy autó X összegért, de én sokallom, lehúzásnak tartom a 100 ezres átírást.

Mi van ha írunk egy adásvételit, hogy az én tulajdonom a gépkocsi, de nem irtom át.

Sosem derül ki, ha nincs szabálysértési bírságom.

Németországban 70 euró körül van egy átírás az még beleférne.

Na meg ezálltal teljesítménydót sem kell fizetnem.



#papír #átíratás #seftelés #nem iratom át #seftelés átírással
2013. aug. 12. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha az eladó lejelenti az okmányirodában, hogy eladta, -márpedig lejelenti, mert a teljesítményadót nem akarja jövőre is ő fizetni- akkor előbb-utóbb megtalálnak!

A jegyző hivatalból kivonatja a forgalomból az autót, mehetsz leadni a rendszámot!

2013. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Ugye ez csak vicc :)

Ket dolog tortenhet: az elado teljesiti a bejelentesi kotelezettseget 5 napon belul (mert hogy neki is van), Teged pedig alaposan megrancigal az allam bacsi, amellett hogy ki kellesz fizetned az illeteket meg is buntetnek, es orulhetsz ha meguszod borton nelkul. vagy B lehetoseg, az eladonak is elmondod a "nagy terved", ez esetben latja hogy megbolondultal, igy azt mondja neked hogy benne van, de hagy maganak egy potkulcsot, aztan ki is fizeted a kocsit meg vissza is lopja maganak :)

2013. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1

de ha lejelenti, a rendszer úgysem keresteti vissza, ha nem csinálok szabálytalanságot.

Nem fogják nézni most xy átiratte e az autót csak ha valaki köp.

2013. aug. 12. 21:29
 4/17 A kérdező kommentje:

2

leirtam ugye hogy van adásvételi? innentől kezdve az én tulajdonom az autó.

2013. aug. 12. 21:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha Te ugy is jobban tudod, akkor ne irasd at.
2013. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
jó csak igazából olyanok válaza érdekelt volna akik esetleg okmányirodában dolgoznak vagy értenek ehhez hogy a rendszer kiköpi e nekik ha a másik fél nem jelenti be az adásvételt.
2013. aug. 12. 21:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Pedig nem.


Az eladó lejelenti az önkormányzatnál, hogy az autót eladta (mivel nem akarja ő fizetni a súlyadót / teljesítményadót utána).


Ez után jövőre, mikor nem lesz érvényes teljesítményadó az autón a jegyző hivatalból kivonja az autót a forgalomból - ezzel az első rendőri intézkedésen megbuksz.


Meg hát amúgy is megbuksz bármilyen rendőri igazoltatáson, mert nem lesz forgalmid pl. a kocsihoz.

Na meg nem fogod tudni elvinni ezáltal műszakiztatni sem, amit szintén 6 km-ről ki fog szúrni minden rendőr, hogy nincs fenn a matrica.


És természetesen meg is büntetnek minden alkalommal, ha pedig a jegyző kivonja a gépkocsit a forgalomból akkor a rendőr helyben el is fogja venni a rendszámot.


Max egy pár hónapig tudod kibekkelni, hogy nem iratod át a kocsit.

2013. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A másik fél már miért is ne jelentené be?! Egyrészről KÖTELESSÉGE bejelenteni, másrészről ha nem jelenti be ő kap majd minden büntetést, számlát és adót. Az nagyon hülye, aki ezt nem jelenti be...
2013. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Ha az eladó lejelenti, és a vevő részéről ugyanez nem történik meg, azonnal kibukik...

L

Ó

F

A

S

Z

É

R

T (csak így engedte az autoimatikus trágárságszűrője az oldalnak)

történő önként házhoz menés esete lesz a számodra.

2013. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

hát én pl lusta vok bemenni a büdös ományirodába várakozni.

járjon utána az állam ha pénzt akar tőlem lehúzni.

nehogy már én fáradjak miatta, autókereskedőkben is csak belecsap a csávó a kezébe a kulcsokat odalöki azt már menne kszáguldozni.

1ébként 100 ezerből már világi életet élek, a kocsira fullos kerekeket veszek.

és enyi pénzért már a csajok is nagyon szeretnek.

az államtól meg semmit sem kapok ha fizetek neki, max ha megköszönnék meg meghajolnának nekem talán befizetném.

mind1 fél év után úgyis megyk ki angliában incs a nevemen semmi, szóval nagyon nem fognak tudni velem mit kezdeni

2013. aug. 12. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!