Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van olyankor, ha eladtam...

Mi van olyankor, ha eladtam egy 17 éves autót, majd az új tulaj elégedetlenkedik és fenyegetőzik az átírás után?

Figyelt kérdés
300 ezer forint alatti, 17 éves, használt autóról beszélünk. Megtekintett, kipróbált állapotban vitték el, a vásárlást is többször átgondolva. Majd 1 hét után hívnak, hogy szerelővel átnézették és az autó egy esetleges műszakin se menne át, az alja nagyon szét van rohadva. Hozzátenném, kasznisnál fél éve járt, elég súlyos összegért. Egyébként még van rajta másfél év műszaki, de ez lényegtelen most. Szóval 1 hét után hoznák vissza. Miután vissza nem veszem - mert ők döntöttek úgy hogy viszik -, mindenféle pénzt követelnek utólag. Miután abból se látnak semmit, elkezdenek fenyegetőzni valami hatósági műszakival, amire a felkészítést a tulajdonoson (rajtam!) fogja végrehajtó behajtani. De ha egyszer átírták akkor nekem mi közöm már az egészhez? 17 éves használt autó, ami már nincs is a nevemen! Szó nem volt kitűnő állapotról, főleg nem egy 17 éves autó esetében.

2013. júl. 27. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jó hülyén gondolkodnak. Eleve a leírtakból jól meggondolták mit vesznek, és megvették. Persze egy 17 éves autó nem lehet tökéletes. Mivel nincs a neveden stb. hagyd, és várd meg mi lesz a vége, már csak kiváncsiságból.. Én megvárnám.

Szerintem láttak egy másikat, amit megvennének, és ezért fenyegetőznek hogy vedd vissza. Rendőrséghez evvel nem tudsz fordulni vagy bíróság? Hiszen eladtad, innentől nem a Te felelőséged. Szerintem :)

2013. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Semmit ne tegyél, ilyen nincs. Megtekintett állapotba megvették, pont. Át van írva, közöd nincs hozzájuk. Akkor kellett volna a szerelőjüket hívni, mikor átnézték az autót, nem átírás után hetekkel.


Ilyen meg, hogy "hatósági műszakit" behajtanak rajtad nem is létezik.


Ha hívnak mondd meg, hogy nem kívánsz velük a továbbiakban kapcsolatot tartani, a viszont hallásra. És nyomd ki ha hívnak vagy csak tedd félre, had mondja a magáét.

2013. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Amiért az új tulajok verik a nyálukat az csak rejtett hibánál állná meg talán a helyét, de a kaszni rohadását nem nevezném rejtett hibának.
2013. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, én is így gondolom, semmi közöm már ahhoz az autóhoz. Ha ennyire elégedetlenkednek, miért nem gyárban vásároltak újat, vagy szántak volna rá kétszer ennyit? Vagy legalább hozták volna a szerelőt, nem pedig vásárlás után 1 héttel viszik átnézetni az autót. És én is úgy gondolom, a 17 éves autó rozsdásodása alulról, nem számít rejtett hibának. Inkább az számítana csodának, ha még lent is roszdamentes lenne. De akkor valószínűleg nem is ennyi lett volna az ára. Csak kicsit most már kezd bosszantani a dolog. Rendőrséghez nem szeretnék menni, nem akarok belőle ügyet. Csak le akarom zárni ezt az egész autó dolgot. Viszont ha szervizbe vitték (mert műszakira megy?!?), az nem kis pénzbe fog kerülni. A rengeteg kopó alkatrész, ami már cserére szorulna lassan... És ők ezt úgy gondolják, majd én kifizetem?!
2013. júl. 27. 10:12
 5/15 szántóvető ***** válasza:
ahogy előttem is írták,nincs mitől félned.ha már átíratták akkor "visszavenni" csak szabályos adásvételivel tudnád annak minden költségével,de mivel nem őrültél meg ezért ilyet nem fogsz tenni.
2013. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mit gondolnak, rázd le őket és kész.
2013. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha átnézték és minden papírozás megvolt nincs mit tenni. max ha direkt átverted volna de ilyen nem történt. nem tudom mit akar egy 300 alatti autóval, hogy gyári legyen?!
2013. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:

Valószínűleg tényleg az lehet a háttérben, hogy találtak abban az árban egy jobbat.


Ne érdekeljen egyáltalán, megnézték, kellett nekik, fizettek. A rozsda nem rejtett hiba, hiszen a mutatvány vásárlás előtt mindössze egy aláfekvés.


Ez nem egy webshop, higy megrendeld a hasznátautót, kihozza a futár, és majd utána megnézed hogy mit is vettél. Addig nem adom ki a pénzt a kezemből amíg nem tudom hogy mit veszek! Eddig egy autóvásárlást sem bántam meg, pedig a legfiatalabb is 97-es volt...

2013. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, az hogy utólag kiderült hogy nekik magasabbak az elvárásaik, arról sajnos nem én tehetek. Nem árultam zsákbamacskát, hiszen át lehetett nézni, ki lehetett próbálni, át lehetett gondolni. Most meg fizessek különböző szervizdíjakat, mert az autó a korának megfelelő állapotban van és még rozsdásodik is alulról. Kész röhej. :) Egyébként nekem ez az egész "hétfőn megy hatósági műszakira" dolog is sántít, mivel 2014-ig van rajta. (Telefont nem vettem fel, sms-ben kaptam az "infót") Meg ugyan milyen végrehajtó jöhet hozzám behajtani dolgokat, ha egyszer átkerült az ő nevükre?! :)
2013. júl. 27. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződés aláírásának időpontjától semmi közöd az autóhoz.

Az autót megtekintett, kipróbált állapotban vették át. Ettől fogva nem vagy köteles visszavenni és reklamációnak sincs helye.

Pont.

2013. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!