Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van olyankor, ha eladtam...

Mi van olyankor, ha eladtam egy 17 éves autót, majd az új tulaj elégedetlenkedik és fenyegetőzik az átírás után?

Figyelt kérdés
300 ezer forint alatti, 17 éves, használt autóról beszélünk. Megtekintett, kipróbált állapotban vitték el, a vásárlást is többször átgondolva. Majd 1 hét után hívnak, hogy szerelővel átnézették és az autó egy esetleges műszakin se menne át, az alja nagyon szét van rohadva. Hozzátenném, kasznisnál fél éve járt, elég súlyos összegért. Egyébként még van rajta másfél év műszaki, de ez lényegtelen most. Szóval 1 hét után hoznák vissza. Miután vissza nem veszem - mert ők döntöttek úgy hogy viszik -, mindenféle pénzt követelnek utólag. Miután abból se látnak semmit, elkezdenek fenyegetőzni valami hatósági műszakival, amire a felkészítést a tulajdonoson (rajtam!) fogja végrehajtó behajtani. De ha egyszer átírták akkor nekem mi közöm már az egészhez? 17 éves használt autó, ami már nincs is a nevemen! Szó nem volt kitűnő állapotról, főleg nem egy 17 éves autó esetében.

2013. júl. 27. 09:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

# 10

Eltitkolt hiba esetén lehet bíróságra menni, és van esély hogy az eladón behajtják a javítást, vagy kártérítést fizettetnek vele. De jelen esetben a rozsda nem lehet eltitkolt hiba.

2013. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha minden le lett papirozva, náluk a törzskönyv is, akkr jónapot.

Úgy érzem valamiért, hogy csigaszedők vették meg, azokkal csak a bézbólütő az egyetlen paragrafus, amit értenek.


én pont így jártam, csak annyi előnyöm volt, hogy az eladás napján bebattyogtam az önkormiba, és bejelentettem, hogy eladtam XY boldog, elégedett vevőnek. egy hét múlva jöttek, hogy szar az autó. mé' addig jó volt? hááát, meggondolták magukat...el lettek hajtva..


attól lettek idegesek, amikor közöltem, hogy már bejelentettem az eladást az önkorminál. le kellett slagozni a kerítést, annyit köptek rá...

2013. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

" ma 15:32"

nem is értem. itt nincs elállási jog mint a boltban :)

2013. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. :) Azóta (a fenyegető sms óta) nem jelentkeztek. Azt hogy az autó valóban műszakizott-e tegnap, vagy ha igen, akkor miért és mennyit kellett rákölteni, azt én nem tudom, de ez már nem is az én dolgom/gondom. Megvették, az övék. Máskor szánjanak rá többet, vagy vegyenek új autót az ilyenek. Azt már nem is írtam, hogy a hirdetésben megadott FIX ÁRAT mennyire nevetséges összegre akarták alkudni... Aztán így is alkudtak, elvitték fél tank üzemanyaggal az autót, aztán meg itt fenyegetőznek a visszavétellel, meg a javítások "rám eső részével". :)
2013. júl. 30. 09:28
 15/15 anonim ***** válasza:
sok ilyen van, megvesznek egy autót mondjuk 3 kilóért és csodálkoznak hogy nem szalonállapotú. de ha egy 3 milliós A6 alatt elpukkan a légrugó 1 hét múlva akkor se lehet egy kuvra szavuk.
2013. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!