Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

3 millióm van rá!

feltételek:

- ne alapfelszereltségű legyen

- 120 lóerő felett legyen(unom az emelkedőknél a visszaváltogatást és azt hogy nincs ereje az autónak még így sem) 80loerős corsam van most 5éves

- munkábajárásra használnám(ami naponta összesen 28km), de akár 6-7-800km-t is mennék vele nyaralni

- fogyasztás miatt is inkább diesel-re gondoltam

- bmw 120d-t néztem de nem mindenáron ilyet szeretnék

- minimum 2007-es évjáratú autót szeretnék

Mostani autómba kb 10hónap alatt 15ezer km-t tettem bele, de ha lenne egy erősebb autóm azzal valószínű többet utaznék, kirándulnék a környező országokba!

Köszönöm a válaszokat! :)



2013. aug. 11. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Audi A4 2.0 TDI vagy BMW 320D.
2013. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi a bajod a visszakapcsolgatással? Vegyél automataváltót akkor. Ennyi erővel vegyél egy 500 lóerős autót, hogy alapjárat közelében legyen neki 150 lóereje, és akkor csak ráengeded a kuplungot, és ellazulsz.


Hihetetlen.


Amúgy meg kérdés, hogy fent tudod-e tartani az előbb említett audi/bmw többi prémium márkás autót. Nem ismerem a gazdasági helyzetedet, de ezek nem olcsó autók a megvétel után se. Sőt. Ha elromlik a dízelben valami, akkor simán ott lehet az autó vételárának fele.


Ha nincsenek olyan nagy igényeid (corsa-ból kiindulva), akkor én középkategóriás autót ajánlanék igazából, mint prémiumot csak az embléma miatt.

2013. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

A BMW jó autó, de szerintem felejtsd el, mert:

- a 120d még nem igazán elég nagy autó az európai utazásokhoz

- Magyarországon közutálatnak örvendenek a BMW-sek (irigység) és úton útfélen szívatnak, vagy ha megállsz valahol, kárt fognak benne tenni az ősparasztok (külföldön más a helyzet, ott maximum azért teszik majd ezt, mert magyar vagy, pl. a románok, szerbek, szlovákok)

Szomorú, de ez a kiábrándító valóság.


Az Audi korábbi, nagyobb motorjaival sok a gond, de persze ki lehet fogni jót is, van akinek nincs problémája.


Gondold meg inkább a Volvót:

[link]


[link]


[link]


A korábbi modellekkel voltak hengerfej gondok, de ezek az újabbak már elég üzembiztosak.

2013. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1es! ez a két tipus is lehetséges! néztem ezeket is!

2es! nem pont a visszakapcsolgatással van a baj hanem azzal hogy nincs ereje, és nagyon megérezni ha nem 2-en hanem 4-en ülünk az autóba, vagy mondjuk ha megy a klíma sokkal gyengébb lesz! Mit ajánlanál akkor Te? :)

3as! köszi a választ meggondolom!

2013. aug. 11. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

#2-es: Hova van belesütve egy autóba, hogy prémium kategóriás? Miért kell folyton ßaszt@tni a BMW/Audisokat?

Miért ne tudná fenntartani? Miért hiszi mindenki, hogy ha valaki 3millió forintért akar autót venni, akkor annyi is az összes vagyona? Miért ne lehetne neki négyszer ennyije a bankban és miért ne vehetne csak ennek a töredékéért autót? Miért emeli ki mindenki a drága fenntartási költségeket, ha szóba jön a BMW/Audi? Miért lenne olcsóbb megjavíttatni egy VW, vagy egy Mazda dízel motort, mint egy BMW/Audiét?

Hihetetlen.

2013. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem állítottam semmit. Olvasd már el. Én feltételes módban beszéltem. Szövegértelmezés 0.


Engem inkább az zavar, bármelyik "milyen autót vegyek" kérdéshez rögtön német prémium autót írnak. Magyarországon csak azok az autók.....


A kérdező még mindig nem írta le, hogy mennyit szándékozik költeni az autó fenntartására. Belegondolt-e, hogy az adó mennyi egy 150+ lovas autóra?

Ha ezekbe belegondolt, akkor mehetnek a prémium márkás autók, ami NEM FELTÉTLEN NÉMET. Mintha valami isten lenne az a 3 márka.

Hallottatok már az Infinitiről? Lexus? Volvo? Jaguar?

Ki tudja, hogy a kérdezőnek melyik tetszhet?

Magyarországon totálisan autós diszkrimináció van, és csakis 4 márka létezik:


- Aki szegény és keveset fogyasszon: SUZUKI

- Aki 1 milliót akar minimum költeni az autó vételárára:

AUDI BMW MERCEDES


Na ez a hihetetlen.


Tehát: Kérdező, fenntartási költségekhez hogyan viszonyulsz?


Mert ez elég fontos kérdés, mivel ez dönti el, hogy középkategóriást vagy prémium márkát ajánlok.

2013. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiat Bravo: [link]

Suzuki SX4: [link]

Alfa Romeo 147: [link]

Renault Mégane: [link]

Lancia Delta: [link]

Mitsubishi Lancer: [link]

Chevrolet Cruze: [link]

Peugeot 407: [link]


Mivel a Peugeot 407 és az Alfa 147 kifutó modellek voltak már akkoriban, én ezekre hívnám fel a leginkább a figyelmedet, jobb ár/érték arányuk és felszereltségük van, mint a többi modellnek - én biztos e kettő közül választanék.

2013. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem ezeket az idióta kérdéseket. Ha bepötyögted VOLNA, hogy hasznaltauto.hu, bővített keresőbe bejelölgetted VOLNA azt, ami kell és kidobta VOLNA a rá vonatkozó találatokat. Ehelyett elb*sztál legalább 10-20 percet arra, hogy kiírd a kérdést, majd még jónéhányat, mire érkezett válasz. Gratulálok. :)
2013. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!