Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13 évesen 125 köbcentis motor?

13 évesen 125 köbcentis motor?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. van egy motorom most is, de az csak 49 köbcenti, és nekem valami erősebb kéne. kinéztem egy jó kis épített motort, ETZ és simson alkatrészekből van (kipuf. simson, minden más etz) és valami cafe racerré van alakítva. én földúton száguldozásra használnám, max. 60km/h-val. a 125 köbcenti nem túl erős nekem? 50-55 kiló vagyok, amit kinéztem motor olyan 60-75 kilós lehet (nem sima etz váz, hanem más)


röviden:


125 köbcentis motor nekem nem nagy? mert száguldozni szeretnék csak vele


2013. aug. 6. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
22%
Ti amúgy miről beszéltek?Már alapból bukott az ötlet hogy aki a kérdést kiírta az még segédmotoros vizsgát rakja majd le(ha lerakja) nem az A1-et.Kérdező nagy felelőtlenség lenne ha vennél egy 125-öst mert hol mennél vele?elkap a rendőr oszt csá fizetheted a bírságot,meg ha már 125-öst nézel ne egy ilyen össze vissza építtet motort nézzél már ami simson tankos mitom én milyen motor van benne mz trophy váz jajaj :S majd ha eléred a 16-ot akkor majd gondolkodhatsz ezen de addig elég az 50ccm
2013. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha van hol menni vele, akkor mért is ne? Beismerem, hogy tényleg nem terepre való motor, de az alapkérdésre a válaszom, hogy be merj-e vállalni egy 125-öst, igen. Ha van egy Simsonod, akkor azért nagyjából képbe vagy szerintem, én bele mernék vágni (mondjuk nem ebbe) Van, aki 600-assal kezdi, és nagyra van magával, amíg fel nem csavarodik egy fára, na most az mivel jobb, mint az esetünk? Legálisan vezet olyan motort, amire nincsenek képességei (a fokozatosság nem-betartása miatt), ezzel szemben a kérdező nem legálisan akar motorozni, de betartja a fokozatosságot, így kell tapasztalatot gyűjteni (mondjuk drága mulatság tud lenni jogsi nélkül, de ha van földút, ami kevésbé ellenőrzött, miért ne)


Egyébként: https://www.youtube.com/watch?v=af2Fox0kmJw


És nincsen jogsija, csak M-re, vagy A1-re, nem tudom pontosan.

2013. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

nem simsonom van, most egy HERCULES prima sl 5-öm van, de az is 50 köbcenti

simsonja apámnak volt 1-2 éve, azzal is simán tudtam menni ilyen földes-homokos úton


tapasztalatom az szerintem van, az a hercules lassan meg van 1 éve


a földút egy ilyen erdős részen kezdődik, egy jóó nagy dombbal, ráadásul puha föld, nem hiszem hogy oda fel tud menni egy rendőrautó


tudom hogy nem földútra való, nem is olyan tipikus menjünk-félméteres-sárban dologra használnám, hanem csak gyorsulgatásra

2013. aug. 7. 14:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Helló kérdező én csak meg akarlak óvni attól hogy megbüntessenek.Ja viszont nem tudom ki pontozott le azért mert leírtam az igazat!
2013. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!