Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó autó vásárlása. Mennyire...

Olcsó autó vásárlása. Mennyire jó a Swift?

Figyelt kérdés
Nekem semmi bajom a Swiftekkel hisz a kinézetén kívül szerintem (és a tesztek) alapján elég jó kiskocsi. :) Friss jogsis vagyok kevés félretett pénzzel és nem is akarok \'fenevadat\' . Számomra tökéletes kezdő autó lenne az alap rutin megszerzéséhez. De 250-300 ezer forintból lehet jo állapotút kapni? Milyen évjáratot keressek és mekkora motorral? Mi a véleményetek erről az autóról vagy milyen autók vannak még ebben a kategóriában hasonló árral?
2009. okt. 15. 17:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
De nem azért már, de egy autót nem úgy kell megvenni, hogy jajj istenem meghalok-e ha ütközök valakivel. Rohadt érdekes, 3 évig vezettem Suzukit és 1 kis koccanásom sem volt, élek ugyanúgy mint azelőtt. Mellesleg annyi pénzért amennyiért kapsz egy Suzukit, semmféle más autót nem kapsz ami motorikusan felül übereli. Lehet, hogy erősebb a karosszériája, de cseszheted ha hetente szerelőhöz kell vinned, mert most ez a baja, most az a baja.
2009. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

De, egy autót pontosan úgy kell megvenni, hogy ne csak motorikusan legyen jó mert a közlekedés veszélyes üzem, ha nem vetted volna észre. A napokban egy kamikáze állat gyorsforgalmi úton, majdnem belém rohant szemből (előzött a drága csak nem tudott időben visszamenni) és hajszálon múlt az életünk. A következő autóm egy batár terepjáró lesz...

És tényleg rohadt érdekes hogy három év suzukizást túléltél, sajnos sokan ezt nem mondhatják el...

És ha nem vetted volna észre nem a suzukik motorjával van bajom hanem az összes többivel...:-)

Azt meg végképp nem tudom miért írod hogy hetente kell szerelőhöz vinni a swift-től eltérő márkájú autókat. Lehet hogy ezt egy Toyotás ezt kikérné magának??? :DDDDDD

(nemcsak Toyotás)

2009. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

'De nem azért már, de egy autót nem úgy kell megvenni, hogy jajj istenem meghalok-e ha ütközök valakivel'


Te ezt komolyan gondolod?? Akkor a biztonsági övedet sem kötöd be igaz? Légzsák meg egyéb biztonsági cuccok meg teljesen feleslegesek igaz? Törésteszt az meg smafu nem?

Az agyam eldobom ember. Bekötött szemmel jársz...

2009. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

nem láttak még közúti balesetet és áldozatait akik azt mondják hogy a suzukinak jó a törés tesztje.Meg hogy olyan mint a z opelé.....menj el egy napra baleseti helyszínelőnek.Aki meg úgy vesz autót hogy nem érdekli milyen a töréstesztje.....öngyi jelölt...

VEgyél egy ladád kedves kérdező:Daz oroszok nem sajnálták a vasat belőle:D


De szerintem várj egy picit gyűjtsd a pénzed üljön be melléd valaki aki tanítgat és segít.MErt ugye aki átesett a forgalmin nem Schumacher...

2009. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
58%
Mondtam. Menjetek fel a totalcar.hu-ra és keressétek meg. De nem értitek. Egy kezdő vezető 250-300 E Ft-ból milyen autót vegyen? Érdekes, sok embernek van Suzukija, ők biztosan azért vették mert meg akarnak halni. De mától a zebrán se megyek át, mert sokszor hallom a hírekbe, hogy egyre több zebránál van kint a baleseti helyszínelő baleset miatt.
2009. okt. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint a szememnek hiszek (nem a totalcaron író lelkes suzuki rajongónak).

Eset: Suzuki ignis szinte sértetlenül áll egy árokkal szemben, mellette baloldalt a sofőr fekszik élettelenül, jobbra az utas. Ők is azt hitték hogy autót vettek... Nem azért vették mert meg akartak halni, hanem mert nem tudták hogy ilyen könnyen meg fognak. És ez csak egy példa a inforadio.hu képgalériái közül. Rengeteg szerencsétlen honfitársunk halt már meg ezekben a lélekvesztőkben, mert nem tudták hogy az!

Hogy mit vegyen 250-300-ból? Nem erről regélünk már egy ideje?? Volt link is Volvóval, de belinkelek még párat, volt tipp is, miszerint egy zsigulival is jobban jár, mert abban legalább van anyag. De tudod mit? Győzködjön téged a bánat, járjál bakker swifttel ha akarsz, vagy vegyél mopedautót, az még jobb.

:DDDDDDDDD

Tessék itt van még pár link. De többet ne kérdezd meg kérlek hogy mit vegyél 250-300 ezerből....


[link]

[link]

[link]


Linkeljek még órákon keresztül??

2009. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Olyan autó nincs amiben nem lehet meghalni.

Vehetsz te bármekkora terepjárót, ha karambolozol egy 40t-ás nyergeskamionnal úgyis meghalsz, ülhetsz bármiben.

És ez sem valószerűtlenebb, mint egy kamikaze előzővel találkozni.

Hülyeség az alapján venni autót, hogy mennyire biztonságos, ilyen alapon az utcára nem lehetne kimenni, ott is elüthetnek.

Aki autóba ül, és kimegy a forgalomba, annak tudomásul kell venni, hogy lehet, hogy baleset éri.

Aki ezt nem tudja elfogadni, az járjon bkv-val. szvsz.


Amúgy a ladás példa is rossz, lehet, hogy "van benne anyag", de egy ütközéskor a kormányoszlop felnyársalja az embert, a pedálok pedig a lábát törik apró darabokra.

2009. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
itt nem is arról van szó hogy nem lehet egy autóba se életbe maradni.Hanem arról hogy melyikbe kevesebb az esély hogy 50-nél otthagyod a fogad.
2009. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudjuk hogy nincs olyan autó ami tutira megvéd mindentől, de ha neki kéne menned 50-el egy fának és választhatnál hozzá autót, akkor a régi swiftet választanád, vagy a belinkelt Volvo 460-ast? Nyilvánvaló hogy swiftben könnyen meghalhatsz, amíg a Volvóban mondjuk eltörik a lábad. Neked mindegy?? Nekem nem, és még sok más autóstársamnak sem.

Kedves utolsó válaszoló remekül összefoglalta a lényeget, hogy egy ilyen balesetben nem ugyanazzal az eséllyel hagyod ott a fogad a swiftben és a Volvóban. Olyan bonyolult ez??

Ezt írod: "Hülyeség az alapján venni autót, hogy mennyire biztonságos"

Hát ettől a te bölcsességedtől az összes biztonságtechnikai fejlesztőmérnök tökön szúrná magát...

Ajánlok neked egy jó kis kocsit amiben tuti jól éreznéd magad:

[link]

2009. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
de szerintem egy kezdő vezetőnek nem kocsi kéne hanem apu mellé beülni....vagy legalábbis olyan mellé aki segíteni tud neki.Aztán utána saját autó.2 éve van jogsim de még én is néha elbizonytalanodok,pedig nem keveset vezetek.Abba nem is merek gondolni mi lett volna ha egyből beteszem a seggem a kocsimba egyedül.
2009. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!