Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külön olajzásos 2T motorral...

Külön olajzásos 2T motorral lehet motorfékezni?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy aminél a benzinbe kevered annál TILOS mert megsül de igy?

2013. jún. 22. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha fordulatszám alapján adja a benzint, akkor szerintem szabad.

Ha pedig csak gáztól függ, mennyit ad, akkor nem szabad.

De még várj választ, mert fordulatszámasba nem vagyok biztos.

2013. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azok, amik maguknak keverik az olajat, azok is a benzinhez keverik nem?


Az ilyen brutál nagy cross 2t KTM-eknek már biztos külön szivattyús olajozásuk van szerintem, ugyanúgy mint a 4T-nek.


Erre én is kíváncsi lennék, valaki világosítson meg.

2013. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ami magának keveri, az a benzinhez keveri hozzá.
2013. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt: van olyan, ami fordulatszám alapján pumpálja hozzá (pl: NSR 125R).

Meg ami gáz adás alapján, na arra példát nem tudok, de azok mechanikusan adják hozzá, mármint nem elektronikával hogy odaszvatjuzzák.

2013. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Biztos ami biztos, inkább ne. Meg a 2 ütemnél elég elhanyagolható a motorfék ereje.
2013. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gázkar állásától függően adagolja az üzemanyagot a benzinhez. Tehát nem tanácsos motorfékezni.

Ha a fordulatszámtól függene akkor a gázkar alapállásában nagyobb fordulaton (tehát motorfékkel) szinte csak olajjal menne. Tehát füstölne mint a sz@r.

2013. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de akkor világosítatok fel, mert mindenhol ezt hallom:

1. Ha nem lehet motorfékezni, akkor hogy áll meg az ember 60-ról robogón? Közbe húzom a gázt? Mivel hogy nincs kuplung, muszáj motorfékezni.

2. Mivel gyakorlatilag faék karburátorok vannak a kétütemű motorokon, alapjárati benzint mindig kap. Tehát olajat is, és benzint is.

2013. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak az a nem mindegy, hogy pörög épp 5ezret és csak az "alapjárati" benzin-olaj mennyiséget kapja.
2013. jún. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!