Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi mindenel tuningoljak fel...

Mi mindenel tuningoljak fel 1.6 opel tigrát hogy mehesek gyorsulásokra?

Figyelt kérdés
A tuning uán menyire lesz erős?
2009. okt. 12. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha adsz msn-t elmondom

mert tudnék róla annyit mondani mint állat

én is gondolkodtam a tuningon, de hamar letettem róla

2009. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*zolas2000
2009. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
calibra 2:0 16szelepes motorja, vagy egy turbot rá
2009. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tegyél bele valami rövid váltót, ha tudsz tényleg gyorsan váltani, akkor 50ig verhetetlen leszel:)
2009. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úristen. 1.6 tigrával gyorsulni? Na ne már.Cseréld Calibrára, a tigra nem gyorsulásra való. Szét fogja bazni a motort..
2009. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Calibrára? az sem jobb...

az egyetlen opel amivel ilyen téren érdemes foglalkozni az a gsi astra, esetleg, ha találsz a gsi kadett


a többi felejtős...add el, vegyél rendes autót

2009. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na jó és akkor milyen középkategóriás kocsik vannak gyrosulásra?Pl Seat Cordoba?
2009. okt. 12. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Maradj a tigránál kezdésnek és ha már belejöttél a gyorsulásba akkor keress valami jobbat. Kezdésnek tanulj meg rajtolni, találd el a fordulatszámot amelyiknél ha dobod a kuplungot kipörögnek a kerekek de húz az autó és nem egyhelyben kapirgál. Válts gyorsan. Szerezz be egy pár felnit gumival hogy ne az utcai gumijaidat koptasd el. Engedj a guminyomásból a hajtott kereken(akár 1,5 barra is engedheted), a hátsó kerekeket fújd fel 3 barra.

Pakold ki az autóbol ami fölösleges(pótkerék, anyós ülés,szerszámkészlet,stb) A gyorsulás idejére tankolj magasabb oktánszámú benzint(OMW 100, Shell V-Power racing). Motor és futómü tuning ha van rá pénzed: Hengefejsikolás, szívó oldali tuning(direktszürő, esetleg szívósor), Kipufogó tuning, ültetés, ezek amik használnak valamit gyorsuláson. Turbósítás szerintem felesleges mert sokba kerül ha normális és olcsóbban kijösz ha eladod és veszel valami turbósat. Ha majd belejössz és továbbra is akarsz gyorsulni, érdemes Honda Civic VTI-t venned.

2009. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így van az előző hozzászólás az abszolút nyerő.

De ha mégis belemész egy kicsit a "radikálisabb" tuningba akkor amivel kezdened kell: könnyített főtengely+lendkerék ( azt nem is kell mondani h megerősítertt)

csak ezek után tudsz tuningolni, mert ha bennhagyod a gyárit, akkor még egy chiptuning miatt is szétkalapálhatja a motorodat a főtengely.

sajnos ilyen térem még +10lóerő is számít.

ha elsőre nem is szaóggatja szét a mocit a chip / turbó / akármi akkoris sokkal rövidebb lessz a motor élettartama. inkább jobb megelőzni a baj, minthogy vakarózni amikor ki kell cserélned a komplett blokkot.


kissebb modifikáció szokott lenni, az, hogy 2 karburátor van az autón ( lada rallye sport )

és akkor jönnek azok amiket már elmondtak : sívósor, belső polír, légszűrő, ültetés, autókönnyítés, stb...



remélem tudtam valamit segíteni

üdv.: ZolaS2000

2009. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

öcsi ha gyorsulásra akarsz tuningolni akkor kösd fel a gatyád :D

Szerintem ne agyon tuningold hanem építs belőle egy olyan autót ami nincs széttuningolva hanem kis tuning megbízható erős és iszonyatosan gyorsul! (láttam már rá példát)

elsőnek kezdeném a chip átírását :)

2009. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!