Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy 2005-ös...

Mennyibe kerül egy 2005-ös 530d Bmw vezérműszíj cseréje? Miket kell vele cserélni, görgők? Csapágyak? Feszítők? Tehát komplett mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%
e60-nál? akármi. legyen tartalékba pár százezer forint... nagyon kényes, alkatrészek pedig drágák.
2013. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

turbót, vezérművet, nagynyomású pumpát, kettőstömegű lendkereket, és egy furcsa dolgot, a szívósor pillangószelepeit, mert szeretnek széthullani és belepotyogni a motorba, aztán ott mindent tönkretenni, nagyjából 100e km-enként kötelező cserélni, vagy egyszerűen kivenni, dízel lévén semmi hátrány nem származik belőle, egyszerűen elcseszett konstrukció ez a motor nagy futásteljesítmény szempontból...

én imádom a bmw-ket, de nem mernék ennyi idős dízelt venni, ez pont az a kategória amire a legtöbbet rá lehet költeni ha beszarik valamelyik fő alkatrész, egy turbó elvileg 200-250 ezret megy el, de ha ilyen típushoz hozzáértő hajtotta előtted mint te, akkor esélyes hogy 150e km-t sem fog bírni, vagy pont nálad fog megfingani pár ezer km után, és akkor foghatod a fejed, cseréje legalább 150e forint, kettőstömegű lendkerék 250-300e km után döglik le, annak legalább 200-250e forint a cseréje, és akkor az automata váltót, a nagynyomású pumpát, a porlasztócsúcsokat még nem említettem... én biztos nem vennék dízelt, automata dízelt végképp nem, akkor inkább egy suzuki swift... ha jót akarsz manuális benzineseket nézel, lehet, hogy többet eszik, de nincs benne ennyi drága fő alkatrész ami meghibásodhat bármikor, és ha azt nézed, hogy mennyi benzin jön ki mondjuk egy turbó csere árából...

én személy szerint még azért is benzin párti vagyok, mert inkább hallgatom a duruzsuló benzinest, mint a kerepelő olajkályhát... de kinek a pap kinek a papné :)

2013. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

a 6 hengeres benzin valóban nem összehasonlítható a kerepelő diesellel :D


E60nál nem a fogyasztáson kell aggódni. és bejön valami fent említett dolog és máris ugrott az üzemanyagelőny.

2013. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Én olyasmit hallottam, hogy az ilyen korú és típusú BMW-knél gyakori a vezérműlánc szakadása, erre kell jobban odafigyelned!
2014. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
azaz N47-es motor, és a vezérműlánc probléma csak a 2007-2011 között gyártottakat érinti
2014. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 BMW 735 válasza:
Sziasztok! Nekem egy bmw e38 1998-as évjáratű 735 v8-as van. 210.000km van benne (elvileg), és szerintem még nem volt benne vezérműlánc cserélve sosem. Most akkor kell cserélni, vagy nem? Nem találom a BMW gyári leírásában sem! Jó pár oldalon meg azt írják, hogy 120.000km-enként kell cserélni, valahol meg azt, hogy az örök életű, és sosem kell kicserélni. Most mi az igazság? Előre is köszönöm a válaszotokat!
2015. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Are You Scorpio válasza:
nekem 300ezer km előtt egy kicsivel kezdett el jönni a hangja .. de ha azt nézed, egy vw-ben meg a vezérlést kell cserélni 70-80ezrenként és kb ugyanannyiba kerül .. bmw 4x annyit elmegy egy vezérműlánccal
2016. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!