Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volvo-nak milyen világviszon...

A Volvo-nak milyen világviszonylatban a megítélése?

Figyelt kérdés

Úgy értem megbízhatóság stb.

Ma ültem egy S40-be és szerintem ennek van a világon legszebben kidolgozott belseje.

Pedig az A6 se volt rossz.

Motorikusan vetekszik a német autókkal?

Tényleg nem ismerem annyira ezt a márkát (azt tudom hogy svéd).

Ezért érdekel a dolog.


2013. jún. 1. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
a Volvok nagyon jó autók, a legbiztonságosabb autó szerintem, ők raktak legelőszőr biztonsági övet, meg légzsákot az autóikba, én biztos hogy volvot vennék ha tehetném.
2013. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Motorikusan van olyan jó, mint a német autók. Az S40 igazából leginkább az A4 kategóriája. Az A6 valahol az S60 és az S80 között van.

Megítélése? Itt Európában elég konzervatív autónak tartják, nincs annyira hypeolva, mint a német trió ezért nagyobb az értékvesztése.

Egyik ismerősnek S80-asa van ( nekem is ), az Egyesült Államokban él, ott semmi presztízse nincs az autónak. :)

2013. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Európában prémium (Csak Mo-n mondják hogy csak 3 prémium van-B,M,A-, holott megjött a Lexus is pl.)

Szerintem aki Volvo-t vesz az ad a minőségre és az emberközpontúságra. Nem mondom hogy biztonságosabb mint a többi mert a töréstesztek a mai autóknál nagyon hasonlóak, sőt, pl. a régi S40-nél a maga korában sokkal jobbak is voltak ebből a szempontból, bár a passzív biztonsága tényleg kiemelkedik minden gyártó közül. Amerikában olyan mint nekünk az Opel. (Ott jóval olcsóbb egyébként)

Az értékvesztése nagyon nagy, pedig sokkal igényesebb szerintem a többi.

Én elég elfogult vagyok mert szeretem a márkát, nem tudok így jó választ adni mert ez a kedvencem

2013. jún. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A biztonságot nézve nézzétek meg az új amerikai töréstesztet, amelyiknél 25%-os átfedéses frontális ütközést használnak. A szuper márkákban sorra halnak meg az utasok, a Volvo-k viszont mind jó minősítést kapnak. Megtanulták az autógyárak, hogy legyenek 5 csillagosok az euroncap-on, megy is mindenkinek hibátlanul a feladat, de ha máshogy tesztelik a kocsit, becsődöl. A legtöbb autógyár nem a biztonságra, az 5 csillagra hajt. Az említett 25%-os átfedésű teszten volt olyan szuper márka, amelyiknél bement a kerék az utastérbe. Mondani sem kell, megbukott. A tecsövön van egy csomó videó, nézegessétek.
2013. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gomzoli ***** válasza:
63%

Biztos, hogy magasra értékelt, jó minőségű autóként tartja magát a köztudatban, ez azonban itt nyugatabbra (Ném. O.) kissé visszaesett, amióta köztudottan néhány éve a Fiat, a PSA (Peugeot-Citroen) és a Ford technológiájára (motorok, alváz, futómű) alapul több modellje!

Attól függetlenül még a németek is majdnem egyenrangúnak tekintik a saját "prémiumabb" (M-B-A) márkáikkal.

2013. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
jaja jópár éve Renault, meg Mitsubishi alapokra épülnek a kocsik. Sőt, szerintem már tömegautó lett, kicsit jellegtelen a külsejük is. belül sincs semmi extra sőt a beszámolók szerint hamar elkezd kopni, hámlani bent több minden.
2013. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem volt már sok kocsim.

Audi A4, A6, A8, Allroad

BMW 3-as, 5-ös

Mercedes C, E

Skoda Octavia

Ford Mondeno

Volt egy vakvágány egy 607-es Peugeot-val is.

És volt egy S80-as Volvom is.


A Peugeot-on kívül mindegyikkel elégedett voltam. Az A6 és az S80 volt az amivel viszont maradéktalanul megvoltam elégedve. Egyszerűen beleköthetetlen kocsik voltak. Az biztos, hogy a Volvo egy ízig-vérig minőségi termék! Minden téren!

Engem nem érdekel ki mit mond a Volvo egy nagybetűs PRÉMIUM termék!

2013. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez a Ford/PSA/Renault/Mitsu dolog csak "kis" motorokra volt igaz. Az 1.6 dízel az Ford/PSA, az 1.9-nek Renault múltja van,az 1.8GDI Mitsubishi volt, de a nagyobb motorok azok mindig saját fejlesztésűek voltak ( kivéve a VW 2.5TDI-t).

Gondolom amikor a Fordhoz tartozott a Volvo, spóroltak, ahol tudtak.


Az én S80-am nem mai, de nem hámlik/válik semmi a belsejében. A váltó és kézifékszoknya kopott el egyedül. Egyik cimbi a V70-nel ugyanúgy 300 000km fölött jár és annak is makulátlan a belseje.


Az előfordulhat, hogy az olcsóbb modelleken ( pl alap S40/V40) spóroltak az anyaggal, de a normális felszereltségűek ott is ugyanilyen időtállóak-ha vigyáznak rá.

2013. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a Volvo egy réteg márka.

Vevőkörük igényesek akik adnak a megjelenésre és a minőségre. Megbízhatósága kiemelkedő de az alkatrész ára is az prémium termékhez méltóan(drágább az Auditól)

Megjelenésük nem kihívó de mégis egyedi.

A szentháromság népszerűbb nála de ez teszi igazán egyedivé a Volvot, hogy nem tömeg autó lett belőle.

Leginkább a Mercedes-Benz és a Lexus mellé sorolnám.

Ezeknek az autóknak még van "varázsa" nem áll minden sarkon kettő a 3er és az A4-el ellentétben.

Nem hiszem, hogy az eladott példányok száma határozza meg a márka presztízsét mert akkor a Ford-Opel-Suzuki trió állna a dobogó legfelső során.

Sőt én úgy gondolom, hogy csak anyagi szempontból előnyös az ha népszerű 1-1 típus de ez a tekintély rovására megy.

Mivel, hogy Európai márka ezért inkább a hazai igényeket próbálja kielégíteni de a terepjárói elég népszerűek Észak-Amerikában.

Biztonság szó hallatán a közlekedés témakörében általában mindenkinek a Volvo jut eszébe. Ez nem véletlen mivel, hogy ők fejlesztették ki a biztonsági övet és említésre méltó az is , hogy pénz ellenében alkalmazhatták a vetélytársai. Mindig is elsődleges szempont volt náluk és a mai napig is az.

2013. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul írtam.

Fizetség nélkül alkalmazhatták a vetélytársai.

2013. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!