Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotorhoz van valami...

Nagymotorhoz van valami technika hogy felbírjam rakni középsztenderre?

Figyelt kérdés
tehát 60 kg vagyok, a motor 200kg, és középtámasztóra nem bírom felhúzni, van rajta egy kallantyú arra kell rálépni, de akárhogy nyomom le azt a kallantyút és közben még a hátulját is emelem, de nem megy fel, még el sem emelkedik a hátulja a földtől, apám meg egy lábbal rálép egy kicsit, és már fent is van a támasztón
2013. máj. 21. 14:55
 1/10 anonim válasza:
tartsd a lábad a támasztó lenyomóján és fogd a kormányt két kézzel. Aztán egy lendülettel lépj rá erősen és húzd hátra a kormányt így tuti menni fog
2013. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát így szerintem még kisebb az esély hogy sikerülne, mert szerintem úgy több esély van rá, ha a sztender mind két lábát lerakom tehát egyenesen áll a motor, az össz súlyom rajta van a jobb lábamon és azzal állok a sztenderen, és a hátsó utas kapaszkodóját fogom és azt húzom felfelé, tehát így emelem a hátulját, és így nagyobb erő megy a sztender rálépőjére, de mégsem sikerül, 15 éves vagyok, de van több ismerősöm is aki szintén kb ennyi kg, és felnőtt, de van motorja és azok is felteszik valahogy, igaz annak gsxr motorja van ami legalább 30 kg-vel könyebb, plussz annak iszonyatosan könnyű a hátulja, akkor azért sikerülhet neki
2013. máj. 21. 15:16
 3/10 anonim válasza:
Pedig így kell. Ahogyan te csinálod azzal az a baj, hogy két ellentétes irányú erőt fejtesz ki amik így gátolják egymást. Én is küzdöttem régebben a dologgal, amíg meg nem tanultam. Ha úgy csinálod, ahogyan írtam akkor egyszerűen csak felbillented a motort nem is kell megemelni. Miközben állsz a cuccon közben csak húzd magadfelé a kormányt (így egyébként negyed akkora erő kell kb, mint ha megpróbálnád felemelni).
2013. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem köszi!
2013. máj. 21. 15:32
 5/10 A kérdező kommentje:
mert neked is van ilyen nehéz motorod?
2013. máj. 21. 15:32
 6/10 anonim válasza:
igazából az én motorom nem nehéz és ráadásul 190centi és 80-90 kiló vagyok, csak én is úgy próbáltam ahogy te és úgy bármelyiket nehéz. Most már persze alapművelet :)
2013. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi, mert én apámtól láttam hogy ő úgy teszi fel hogy meg van dőlve egy picit a motor maga felé, és fogja a kapaszkodót, fogja a bal kezével a kormányt a kormány elfordítsa balra, és rálép a jobb lábával a támasztóra, de ő 105kg
2013. máj. 21. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én 65kg vagyok, a motorom meg 150kg. De eleinte és is küzdöttem vele. Valahogy sehogy se ment. Aztán elég hamar rájöttem a technikájára, így már baromi könnyű(még akkor is ha valamit a középtámasz alá teszek) És nekem lenyomó kallantyú sincs rajta :D

Én úgy szoktam hogy egyik láb a támaszon hogy ne csússzon hátra, bal kéz a kormány bal oldalán, jobb kézzel meg az ülés alatt(nekem az esik kézre)és így szépen, finoman rá lehet rakni középtámaszra. Lényeg hogy a gépet ne emeld hanem hátrafelé húzd.

2013. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A súly nem számít annyira, mint a tömegeloszlás. Az utolsó motoromat például nagyon könnyen fel tudtam rakni középstanderre, míg a mostani robogómmal már nehezebb, pedig súlyban nincs nagy különbség. Leszedni onnan meg pláne...


Amit én csinálok: Állj a motor mellé, hajtsd le lábaddal a középstandert, hogy mindkét talpa érje a földet (ez fontos, ha csak az egyik ér le, megszakadhatsz, akkor sem fog felmenni rá). Ha leér mindkét talpa, el is engedheted a motort, már megáll a standeren (csak ne engedd fel a lábad...). Ez után fogd meg jobb kézzel az utas kapaszkodó fogantyúját. Ebből a helyzetből, lábbal kezdjed lenyomni a motort miközben jobb kézzel próbáld felemelni. Simán fel fog menni. Pár próba erejéig érdemes hívni valakit, hogy segítsen.


Ha már fent van és nem tudod biztonságosan levenni: Üljél fel rá, lendítsed magadat hátra (akár fel is emelkedhet közben az első kerék), majd a visszaható erőt kihasználva toljad előre kormányt markolva.

2013. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én sem bírom feltenni sehogy. Segítséggel egyszer sikerült de egymagam soha, legutóbb majdnem el is dőlt másik irányba úgyhogy én feladtam. Használd közé oldaltámaszton, én is azt teszem. 58 kg-s nő vagyok és nem is nagymotorok van hanem csak egy 110kg-s robogóm. Bármelyik férfi ismerősöm fél kézzel felrakja de nekem egyszerűen nem sikerül sehogy. Szerencsére van oldalsztendere is azzal tudom használni.
2018. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!